Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna


Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

widzę, że temat nadal się ciągnie ;) Więc chciałem tylko powiedzieć co ja w końcu zrobiłem ;) Posłuchałem was i nie kupiłem nic ;D Zastanawiałem się cały czas nad tym co będzie lepsze dla mnie. Próbowałem, pożyczałem od kumpli testowałem. Aż tu nagle wracam do domu i surprise. Dostałem oto taką kamizelkę taktyczną. No ucieszyłem się z takiego prezentu i postanowiłem ją jak najszybciej przetestować. Powiem tak : nie mam z nią żadnych problemów wszystko ładnie się trzyma i reguluje. Ładownice można spokojnie rozwieszać według swojego uznania. Ale doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Tak jeśli chodzi o jakieś akcje w budynkach odbijanie zakładników itd., ale w terenie po prostu czasem się męczę i jak mam dużo kieszeni to czołganie wygląda jak bym chodził, ale w postaci pompek... Trzymam się na rękach i nogach i idę tak by ładownice mi nie przeszkadzały. Teraz zastanawiam się nad pewnym zestawem pasu i szelek od miwo. A mianowicie to i to. Do tego jakieś ładownice na magazynki do m4 np. 2-3 razy taką plus manierka i jakieś duże cargo. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam, Turas ;)

 

Edit : Jako, że używam wz. 93 to wszystko to wybrałbym w materiale cordura i pantera leśna wz. 93. Wyniosło by mnie to 299.50 zł biorąc 3 ładownice na magi. A duże cardo w panterze leśnej już mam manierkę również.

Edited by Turas
Link to post
Share on other sites

Myślę, że to sensowny zestaw, ale jak dorzucisz worek na odzysk to Ci wygodniej będzie.

Choć osobiście brałbym szpej w oliwce, a nie w Panterze. Raz, że na cordurę w Panterze ostatnio słyszałem narzekania (wybarwienie nie taki czy coś... przejrzyj temat o Miwo), dwa, że oliwka pasuje do większości zestawów mundurowych - na wypadek, gdybyś zmienił używane umundurowanie... albo na scenariuszu występował w roli partyzanta.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu omijałbym poliester. Z nieznanych mi powodów w Miwo Lubliniec od pewnego czasu nie ma cordury w oliwce, jednak w Praszcze (którą serdecznie polecam) mają: http://miwo-military.net/

 

Kupowałem od nich pas, szelki i trochę ładownic i złego słowa nie powiem (może tyle, że więcej pt-4 nie kupię, tylko pt-2 lub 3 ;D)

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

http://miwo-military.net/-produkty/pid,618/Szelki-taktyczne-ST-2 te szelki posiadam i są więcej niż zacne. A to dlatego, że na plecach mają taśmy, więc możemy sobie Camela strzelić albo obładować się jak wielbłąd, jeżeli będzie tego wymagała sytuacja. Dobre rozwiązanie dla osób, które, jak ja, nienawidzą mieć na ramionach więcej niż jednej rzeczy na raz (czyli plecak na szelki odpada), lub też po prostu nie potrzebują na plecach nic poza camelbackiem i plecak to za dużo.

 

Do tego pt-2 lub pt-3 zależnie od wzrostu i upodobań. Mam te szelki i pt-4 i przy średnim wzroście (178cm) ledwo udało mi się to wyregulować, gdyż pas jest na tyle szeroki, że jego dolna krawędź była niewygodnie nisko. Obecnie pas aż styka się z szeroką częścią szelek i jest ok.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Widziałeś te szelki co podałem w poprzednim poście? Te mnie bardzo zainteresowały i jak tak patrze to różnią się chyba jedną rzeczą, a mianowicie tym paskiem na klacie :P Ja się zastanawiam nad pt-4 (jestem wyższy bo mam 186 i jeszcze rosnę xD ) więc jeszcze pomyślę...

 

Pozdrawiam, Turas ;)

Edited by Turas
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się że cordura lepsza (tzn. wytrzymalsza) ale miwowskiego poliestru bym tak zupełnie nie skreślał. Miałem kiedyś - trochę ponad rok - poliestrowy szpej z Lublińca, i mimo normalnego (strzelankowego oczywiście) używania po roku w sumie nic mu nie było.

 

Tyle, że zmieniłem kamuflaż i Pantera średnio mi pasowała, więc posprzedawałem.

Link to post
Share on other sites

@ JarekM, tak z czystej ciekawości - co w tym jest wygodnego (musi być, skoro chwalisz), bo ja nie potrafię sobie wyobrazić :zastanawia:.

 

Takie ni pies, ni wydra - trochę split chest rig (tylko niski), trochę pasoszelki (tyle, że bez sensownego pasa i z dziurą z tyłu...). Będziesz tak dobry, i poszerzysz mi horyzonty? :huh:

Link to post
Share on other sites

Jest mi wygodnie używać - nie jest tak sztywny jak chociażby pasy PT3, mój nie ma dziury z tyłu (bo mam trzeci, opcjonalny panel), szelki są wygodne, panel z tyłu do przypięcia camela albo małego plecaka dobrz się sprawdza. Regulacja zarówno w pionie i poziomie jest wystarczajaca.

Mi poprostu pasuje. Nie twierdzę, że nie ma lepszych rozwiązań, bo pewnie są.

Nie wiem jak mam Ci poszerzyć horyzonty ale chętnie odpowiem na Twoje bardziej szczegółowe pytania :).

Każda ocena będzie mniej czy więcej subiektywna - to co pasuje jednym niekoniecznie będzie pasować innym i vice versa.

Edited by JarekM
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) Czyli po prostu wariacja na temat pasoszelek, tak, jak pisałeś wcześniej.

Osobiście wolę grubszy i sztywniejszy pas główny, ale to już detal i moje prywatne upodobanie :)

 

@ johny1mob - a co Ty chcesz mieć na tej pierwszej linii? Typowym zagraniem w przypadku pasoszelek jest pierwsza linia w kieszeniach munduru, szczególnie kurtki w typie smock.

 

A kaburę powieś albo na pasie tego oporządzenia, albo (ale to już rzecz dla masochistów IMHO, w zielonej w każdym razie) puść na udo. I tyle. Bo na samo oporządzenie 6 magów do eMki, manierka, pistolet (+2 zapasowe magazynki) zmieścisz z palcem w... ...nosie. 2x cargo - to już zależy, jakie cargo i (przede wszystkim) po co Ci one?.

 

Ja bym dał bandolier / panel / shingle 3x2 do eMki po stronie słabszej ręki, pistolet po stronie silniejszej ręki, magazynki do pistoletu - albo na shinglach do eMki, albo po bokach klamry pasa, manierka i cargo mają jeszcze dużo miejsca, tylko trzeba by je sensownie rozłożyć wagowo, żeby mieć równo ułożony ciężar. I tyle.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Cargo na butle z gazem, kapsułki CO2, i kulki. Żeby to było równomiernie to chciałem właśnie shingle ale 2x3 magi do m4 i wtedy jeden z jednej drugi z drugiej i cargo tak samo, a ładownice mają swoje miejsce pod klamrami na tym DF-LCS. Na pierwszej chciałem kaburę.

Edited by johny1mob
Link to post
Share on other sites

Przewidujesz długą grę w oddaleniu od plecaka? Tzn. taką, w której będziesz kilkakrotnie napełniał magazynek do pistoletu?

Wierz mi, z mojej praktyki wynika, że nawet przy potyczkach CQB (no, chyba, że CQB z szybkimi respami) rzadko zdarza mi się wywalić cały magazynek z gaziaka, a większość modeli spokojnie zniesie ponowne wystrzelanie magazynka bez doładowania gazu.

 

Dla mnie butla z gazem to typowo grat na trzecią linię, tym bardziej, że duże to i nieporęczne. A kapsułki z CO2 w takim razie po co?

 

Shingle 1x3? Nie widziałem jeszcze takiego czegoś. Ładownia-pudełko na 3 magazynki - owszem, ale generalnie uważam to za zły pomysł, leżeć się na tym leży kiepsko a i wyciągać magazynki niewygodnie.

Pamiętaj, że cokolwiek co dasz na prawym boku będzie kiepsko dostępne dla lewej ręki (domyślnie, dla większości ludzi - słabszej, którą będziesz wymieniał magazynki). Nie ma sensu utrudniać sobie odstępu do połowy zapasu amunicji... Ewentualnie 2x2 po prawej i 1x2 po lewej, ale naprawdę - ja bym dał 3x2 po lewej i tyle.

 

Kaburę daj na pas na prawy bok, i tyle. Dobierz tylko miejsce, skąd wygodnie będzie pistolet wyciągać.

 

Cargo (i naprawdę sądzę, że jedno by wystarczyło) i manierka z tyłu. I będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie o tym. Tym gaziakiem będzie m4a1 a będę mieć do 6 magazynków po 42 kulki wiec będę doładowywać na pewno. Chodził że 3 magazynki w poziomie nie pionie, ale zrobię tak jak mówisz, brzmi o wiele praktyczniej.

Ale jakiś konkretny pas masz na myśli ? To kupię jedno cargo(domyślam sie że pionowe lepsze). Je tez na pas ?

Edited by johny1mob
Link to post
Share on other sites

W takim razie pomyśl, czy na kapsułki CO2 nie kupić zamykanej (pudełkowej) ładownicy do shotguna. Nie mówię, że to idealne rozwiązanie, ale sądzę, że warte przemyślenia.

 

Kabura z pistoletem na tę paso-kamizelkę (H-harness) o której cały czas rozmawiamy :)

 

Ej no chwila, moment, zaraz... masz gazową eMkę, i chcesz nosić Green Gas oraz CO2 do niej? Coś mi się widzi, panie kolego, że szukasz pan sposobów na utrudnienie sobie życia. Jestem w stanie zrozumieć, że karabinek na CO2, pistolet na GG, ale nadal dałbym to w plecak.

 

Właściwie nawet na plecak, na wierzchu kieszeń z butla gazu i druga z kapsułkami CO2, w środku co tam potrzeba (camel, żarcie, Zdziwiona Jola... :wink: ). Na dłuższą grę plecak na garb. Na krótką łupankę - plecak zostawić na respie.

 

Pionowe cargo ma tę zaletę, że zajmuje mniejszą szerokość na pasie. Za to może zwisać w taki sposób, że może ograniczać ruchy. A i wygrzebanie czegoś z dna bywa kłopotliwe.

Wydaje mi się, że proponowany układ jest na tyle obszerny, że można wziąć poziome cargo.

Link to post
Share on other sites

to co na nich zamontujesz jest poziome. nie wiem nie korzystałem, ale skoro tak twierdzisz to się je upchnie gdzie indziej. to będzie poziome. zakup plecaka odkładam na później wiec na razie takie rozwiązanie widzę :happy: to problem kabury tez rozwiązany, dziękuję za pomoc :icon_biggrin:

Edited by johny1mob
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...