Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5k galaxy, problem


Recommended Posts

Witam,

 

Sprzedałem jakiś czas temu koledze mp5k, po trzech dniach mp5 przestała mu działać, jako iż jest on bardziej niż zielony postanowiłem naprawić mu tą mp5.

Wczoraj ją rozkręciłem, ok wszystko jasne tłok w zwolnionym położeniu, zębatka nachodzi na niego nieprawidłowo, poprawiłem złożyłem. Podłączam baterię, i nic. Myślę sobie napewno bezpiecznik (zero reakcji, nawet tego tyk tyk), patrzę bezpiecznik cały. Przy rozebraniu gb nie zobaczyłem styków, rozebrałem ponownie patrzę wszystko ładnie, nawet podpieczone nie są, ok galaxy na samym końcu ma łączone kable, ale tam też było wszystko dobrze (dokręciłem tylko śrubki bo były luźne), wkładam więc batkę podłączam silnik (na sucho, sprawdzić czy kręci) pierwsze naciśnięcie spustu, drugie, trzecie, po przestawieniu selektora- kręci. Jakoś tak przed złożeniem sprawdziłem jeszcze raz czy wsjo gra- dobrze że sprawdziłem bo silnik już nie kręcił. Ok mówię sobie mógł się zepsuć, wkładam drugi to samo. Podłączam żarówkę nie świeci, później neona 12V (pokazuje oznaki życia nawet przy minimalnym napięciu) świeci, ale dużo ciemniej niż po podłączeniu do samej batki. Ok zacząłem kombinować, ale nic zero oznaki życia silnika, sprawdzane na dwóch batkach, teraz neon świeci minimalnie (podłączony do kabli od silnika). Nie wiem już o co chodzi, może coś pominąłem? Może gdzieś prąd gubi?

W gb spust ma nadłamany ten cupel co trzyma go z jednej strony szkielet, ale wątpię czy to może być tego wina.

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Co do tego "cupla" to zależy w jaki sposób jest nadłamany.

 

Zakładając że to nie wina "cupla" ani kotski stykowej zostaje tylko batka, tamiya, okablowanie i styki przy silniku.

Sprawdź najpierw batke na innej replice. Jeśli batka śmiga to sprawdź styki przy silniku. Gdy to nie pomoże wymień okablowanie i connectory(polecam t deans), koszt niewielki a warto.

Edited by grennos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...