Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ARES L85A2, G&G G2010 ARES, Tavor TAR-21


Recommended Posts

Witam!

Bawię się w asg już kilka lat, mam zamiar kupić piątą już replikę, ale tym razem marzy mi się coś niecodziennego, może nie od razu jakiś airsoftowy "kosmos", ale M4-ki, kałachy i ich pochodne już mnie znudziły. Chciałbym, żeby replika nadawała się do bezpiecznego użytkowania w budynku (więc nie więcej niż 350fps), ale jednocześnie by nie deklasował jej teren otwarty (zatem hopek i dobra lufa, jak sądze). Po osiągnięciu takiego kompromisu chciałbym żeby karabinek wygodnie leżał w dłoni, charakteryzował się dobrym ROF-em bez wariactw (batki 10V raczej tam nie włożę) i miał kompatybilne magazynki (jako, że nazbierałem tego w przeszłości, więc standard M4/M16 CA). Spośród wielu propozycji przychylnie patrzę na trzy:

 

TAVOR TAR21 (dark earth)

L85A2

FN2000

 

Naczytałem się o nich i nasłuchałem na forach krajowych i zagranicznych i sam już nie wiem, na który się zdecydować, dlatego proszę Was o pomoc, jeśli macie jakieś doświadczenia z ww. opinie newsy itp. albo subiektywne odczucia, nigdy nie wiadomo jaka informacja może okazać się przydatna.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Bawię się w asg już kilka lat, mam zamiar kupić piątą już replikę, ale tym razem marzy mi się coś niecodziennego, może nie od razu jakiś airsoftowy "kosmos", ale M4-ki, kałachy i ich pochodne już mnie znudziły. Chciałbym, żeby replika nadawała się do bezpiecznego użytkowania w budynku (więc nie więcej niż 350fps), ale jednocześnie by nie deklasował jej teren otwarty (zatem hopek i dobra lufa, jak sądze). Po osiągnięciu takiego kompromisu chciałbym żeby karabinek wygodnie leżał w dłoni, charakteryzował się dobrym ROF-em bez wariactw (batki 10V raczej tam nie włożę) i miał kompatybilne magazynki (jako, że nazbierałem tego w przeszłości, więc standard M4/M16 CA). Spośród wielu propozycji przychylnie patrzę na trzy:

 

TAVOR TAR21 (dark earth)

L85A2

FN2000

 

Naczytałem się o nich i nasłuchałem na forach krajowych i zagranicznych i sam już nie wiem, na który się zdecydować, dlatego proszę Was o pomoc, jeśli macie jakieś doświadczenia z ww. opinie newsy itp. albo subiektywne odczucia, nigdy nie wiadomo jaka informacja może okazać się przydatna.

 

Ok więc tak, TAVOR Aresa jest strasznie kiepsko zrobiony. Rozwala się po paru tygodniach i trudno potem z częściami. FN2000 regulacja mocy od 350 do 400 fpsów, super leży w rękach i fajnie strzela. Co do eLki się nie wypowiem bo nic o niej nie słyszałem ani w rękach nie miałem.

Link to post
Share on other sites

F2000. Idźcie do sklepu, weźcie w ręce. Zrozumiecie dlaczego.

 

Wymieniam właśnie eLkę (co prawda G&G, ale to tutaj nieistotne) na F2000. Powody mam trzy - możliwość zrobienia szybkostrzelnej kosiarki, wygodę użytkowania (posturę mam jaką mam, dla tego z eLki strzela mi się nienajwygodniej, lewy nadgarstek po całym dniu biegania niemal odpada od trzymania chwytu przedniego) i regulacja FPS na budynki/las.

 

O tavorze się dowiedziałem wiele złego w kwestii awaryjności. I ta szczerość sprzedawcy... "Możemy Ci sprowadzić tego Tavora... Ale nie chcemy..." :)

Link to post
Share on other sites

A jaki celownik kolimatorowy najlepiej byłoby do niej dobrać? W sumie mam już swój upodobany typ, ale spotkałem się z opinią jakoby np. repliki celowników holograficznych miałyby być zbyt niskie, co rzekomo miało powodować, że niewygodnie się ich używało.

I jeszcze jedna sprawa dotycząca rozbudowy o kolejne akcesoria. Czy spotkaliście się może z jakimiś szynami RIS dedtykowanymi do FN-ki?

Edited by Niemiec
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...