Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka i Hełm do 200 zł


Recommended Posts

Erhille: Tak, mam coś na styl KSP-12 szytą przez bombla (cordura, taśmy IRR, standard MOLLE).

 

Plecaka raczej nie będe nosił. Pokrowiec kupiłem z już z tym tym workiem od kumpla, woda smakuje jak mydliny a wężyk owinełem izolką z powodu jego koloru (niebieski). Dlatego postanowiłem to pogonić, zielony już nie jestem ale napisałem tutaj dlatego, że nie wiedziałem gdzie.;p

 

http://www.asg.com.pl/System_hydracyjny_wklad_WXP_3L_SQC_Storm_czarny_Source,p,4493.php Ten ciekawie wygląda. To otwarcie u góry jest fajnym pomysłem, trzyma porządnie? Na madonion jest też zielony ale mniejsza z tym, to jedno i to samo. Jak ten worek wlezie do tej kieszeni bez fanaberii to biorę;p

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Nie muszę tego nosić bardzo "przy sobie". Po prostu mój pluton zajmuje się działaniami w oderwaniu od własnych sił i zaopatrzenie. W 10-cio osobowej drużynie oprócz RKM-isty dwóch ludzi przenosi dodatkową amunicję do RPK, dwóch do RPG itd., aby zapewnić odpowiednie rozłożenie ciężaru w drużynie. Jeśli kontakt trwa na tyle długo, że RKM-iście kończy się ammo to czas się zacząć modlić. W innym wypadku na postoju mogę przekazać.

 

Jestem totalnie zmieszany, będę musiał przedyskutować sprawę oporządzenia w drużynie, bo albo paso-szelki, albo wygodny plecak ( nie znalazłem takowego wysoko zawieszonego :icon_confused: ) Ewentualnie mogę z nadupnika zrezygnować, wiecie czy nisko zawieszony plecak wtedy wejdzie?

Edited by Gadam
Link to post
Share on other sites

Interesują mnie tylko kamizelki, nie paski, leżąc spędzam bardzo mało czasu. Mam 3 magi do m4, będzie mi potrzebne miejsce na manierkę, kulki, 2 broń (pistolet), i inne pierdoły (baterie do AEG'a itp.) proszę was o propozycje dobrych trwałych kamizelek, ja już coś sobie wybiorę.

Link to post
Share on other sites

@ Damianosky - w takim razie pokrowiec powinien być OK. A zapięcie camela - ja go używam tylko przy myciu, normalnie zalewam przez zakręcane. Trzyma jak ta lala, o ile ja coś mogę o tym wiedzieć (już i leżałem na tym, i dynamicznie się turlałem po ścieżce: 80kg mnie plus jeszcze z 10-15 kilo szpeju). Te, które bierze USMC mają to samo zamknięcie, AFAIK.

 

@ Gadam - w takiej sytuacji upchnął bym magazynki do RPK w ładownicach przypiętych na wierzchu (na zewnątrz) plecaka głównego. W ten sposób nie będą Ci zajmować miejsca na pasie, a na postoju (czy nawet w trakcie marszu - z pomocą kolegi) dadzą się łatwo wyjąć i przekazać, bez konieczności rozgrzebywania całego plecaka. Oczywiście, w sytuacji kontaktu zrzucasz plecak i potencjalnie cała jego zawartość, włącznie z zapasową amunicją, jest stracona. Z drugiej strony lepiej zrzucić plecak, niż dać się zastrzelić...

 

Co do plecaka - właśnie dlatego od początku sugerowałem Ci chesta.

Plecak możesz wziąć któryś brytyjski, jak pisałem.

Wyeliminowanie nadupnika powinno ułatwić pracę z dużym plecakiem. W takim wypadku zadbaj, żeby mieć coś, co przejmie rolę chlebaka - np. plecak patrolowy (są kombinacje plecaków, np. Janysporta, gdzie plecak główny ma możliwość zamocowania plecaka dziennego na wierzchu) albo plecak składany z bocznych kieszeni od głównego: nie zawsze działasz z plecakiem głownym, czasem zakładasz bazę i działasz z niej. Przy okazji taki wynalazek mógłby pełnić rolę pokrowca na camela.

 

A, obgadanie sprawy z kolegami to bardzo dobry pomysł. Na pewno mają już jakieś doświadczenie, a pewnie i własny sprzęt w kilku konfiguracjach, który mogą Ci pożyczyć do przymiarki.

 

@ FreddY - jak Ci pasuje chest-rig od PLCE? O taki: http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=1361

Link to post
Share on other sites

W takim razie spodoba Ci się pewnie Pattern 83: http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=1508 - wbrew pozorom solidny, trochę tego krąży wśród znajomych i mimo lat użytkowania oraz wielokrotnej zmiany właścicieli nie rozpada się. Pojemność jest przerażająco wielka - ok.35 litrów wedle niektórych źródeł. A magazynki od M4 będą pasować. Aha, trzeba trochę popracować nad właściwym wyregulowaniem tej kamizelki dla siebie.

Co prawda ja uważam Patterna za przestarzałe rozwiązanie, i niepotrzebnie rozbudowane jak na nasze warunki. Klamry i zamki są mocno średnie, ale to można wymieniać w miarę potrzeby.

 

Choć jak już, to bardziej ufał bym LBV'ce: http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=395 z tym, że to droższe rozwiązanie, bo należało by dołożyć do niej pas ALICE i ładownice na pasie (kabura na pistolet, pokrowiec na manierkę, cargo na kulki i co tam jeszcze potrzebujesz).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Starałem się przystępnie wyjaśnić problem i w końcu zostałem wzięty za dzieciaka ( dane w profilu nieprawdziwe) Przepraszam, że niedoceniałem inteligencji użytkowników. Już zbyt wiele razy spotkałem się z ignorancją i zostało pewne skrzywienie niestety.

Nie chodzi o moje niedoświadczenie, a wręcz przeciwnie (10 lat działań proobronnych). Mam wybrać wyposażenie dla całej drużyny, kamizelek używałem kilkanaście, ale (wstyd się przyznać) w ciągu tych 10 lat tylko raz miałem na sobie pasoszelki. Plecaków też się kilka przewinęło, ale nigdy nie było problemów ( wiadomo kamizelki). Nie powinienem podczepiać się do działu zieloni, ale akurat nawinął się temat, a ja wpadłem tylko po opinie na temat produktu Miwo. Wyszło na to, że o pasoszelkach nie wiem nic, trudno. Kto pyta nie błądzi.

Link to post
Share on other sites

Gadam: nikt z nas nie jest święty, nikt nie wie wszystkiego :happy: kiedy zeszło na szpej, faktycznie wziąłem Cię za zielonego (sporo tu takich mamy, niektórzy są w Strzelcu). Z drugiej strony przy Twoim doświadczeniu podejrzewam, że w kwestiach sztuki przetrwania czy taktyki małych oddziałów mógłbyś wielu z nas sporo nauczyć.

 

Mam nadzieję, że nie poczułeś się urażony?

Mam tez nadzieję, że moje wskazówki i przemyślenia cokolwiek pomogły (nauczyłem się w takich sprawach "głośno myśleć", co pokazuje rozmówcy jak i dlaczego doszedłem do takich wniosków - choćby i wnioski były błędne, sam tok myslenia potrafi dać nową perspektywę la całej sprawy :happy: ).

Link to post
Share on other sites

Gdzie tam urażony, to też moja wina. Wszystko łopatologicznie wyjaśniałem :wink: . Wielkie dzięki za wszystkie rady (ale patenty z magazynkiem to chyba każdy zna :wink: ), bardzo mi pomogły. Będę musiał zrewidować poglądy na temat pasoszelek, a i zapewne jakieś zestawy do testów załatwić. No nic, życie. Jeszcze raz wielkie dzięki. Może uda mi się podziałać na forum, ale czasu zawsze brak.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...