Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona głowy


Recommended Posts

Nie wiem, o jaki dokładnie kask chodzi, prawdopodobnie o dowolny, który jest wytrzymały i wg danej osoby nadaje się do ASG. Popularne są kaski pro-tec, gdyż jeden z ich modeli (Ace czy jakoś tak) dość jednoznacznie kojarzy się z pewną wielbioną przez wielu amerykańską jednostką ;D (film Black Hawk Down zrobił tej firmie pewnie lepiej niż niejedna reklama)

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Co prawda to prawda :hahaha: .

 

Ale generalnie - ProTec nie byłby złym wyborem, nie sądzisz?

...jego chiński klon sprzedawany jako kask rowerowy też resztą nie (byle atestowany!), a widziałem je kiedyś za 1/4 ceny tak samo ciętego ProTec'a Classic Half-Cut, którego sam czasem używam. Tyle, że kolor był niebieściuchny jak niebo w bajce, ale od czego farba albo pokrowiec na hełm?

 

BTW, kolega-BHP'owiec wypruł wkładkę ochronną z czapeczki BHP i wszył ją w kapelusz w typie boonie. Na spadającą cegłę nie wiem, czy by pomogło, ale na zderzenie z gałęzią w pełnym galopie raczej tak :happy:

Link to post
Share on other sites

Wolin... :sciana:

 

A myślisz, czemu zacząłem od pytania, przed czym on chce się chronić :icon_question:

 

Mnie się zeszłej zimy na chłód genialnie sprawdzała uszanka (tej, jak na razie, wystarcza akrylowa dokerka, ale u nas jeszcze nie jest bardzo zimno). A na maskowanie w śniegu - chyba najlepszy jest maskałat Bundeswehry z kapturem. Kiedy jednak przyjdzie do starć w terenie zabudowanym / tam, gdzie może coś na łeb zlecieć, względnie można rzeczonym łbem w coś przyfasolić - nie ma to jak "garnek" na czerepie.

Link to post
Share on other sites

A myślisz, czemu zacząłem od pytania, przed czym on chce się chronić :icon_question:

 

Myślę że snajper (jak sam napisał) nie będzie się pchał do budynku więc nie potrzebuje "garnka" a ma się maskować więc bardziej coś pod ghile dla kamuflażu a dla zapewnienia ciepła dobra kominiarka wystarcza

Link to post
Share on other sites

Chyba, że jako snajper będzie rzeczonego budynku bronił.

 

Mi jako, może nie snajperowi, a strzelcowi wyborowemu, w trakcie bronienia budynku dużo częściej zdarzało się wykonywać dziwne "figury", włazić na pochyły dach, przełazić przez dość małe okna, ogólnie częściej narażać się na przyfasolenie w futrynę/strop/jakąkolwiek osłonę głową, niż reszcie drużyny.

 

Co nie zmienia faktu, że do tej pory za jedyną ochronę robią mi okularki i bonnie hat, na zimę planuje sobie uszatkę BW kupić, bo kij z kulkami, ale -20 ma być ; D

 

Ogółem aby udzielić sensownej odpowiedzi, należy, jak napisał Errhile, uzyskać odpowiedź, przed czym owa ochrona ma być.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: zmieniony szyk wyrazów, bo poprzednio można było wywnioskować, że mam kilka głów (było: ...strop/ osłonę jakąkolwiek głową...)

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...