Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marpat Helikon a kontrakt.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witam, podepnę się trochę pod temat :) Mam kontrakt marpata ale nie moge na ebayu utrafić kontraktowego kapelutka :( Tej części munduru się tak nie ciora więc jedyne pytanie to czy estetycznie odstaje od kontraktu? Byłaby jakaś widoczna różnica? Będzie się gryzło?

Link to post
Share on other sites

Helikon jest zauważalnie inny niż kontrakt (jeśli się je postawi obok siebie, osobno tak tego nie widać). Piszę o wzorze kamuflażu, nie wiem jak z krojem, pewnie Helikon ma za sztywne rondo :wink: (jeśli to o boonie chodzi, marineska 'krojowo' wyglądała raczej dobrze).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

ostatnimi czasy porownywałem mojego helikona z kontraktem. Helikona kupiłem zaraz przed ta afera z amerykanami co na rok zaprzestali produkcji (w sklepach ich nie było). róznic w camo nie zauwazylismy a materiał helikona starego to 50/50 twill (metka). z czego sa nowe to nie wiem ale ludzie narzekaja teraz

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy posiadam Helikonowy kapelusz i kontraktowe spodnie. Różnica jest, ale nie widać tego tak jak np. z kontraktowym wz'em i kapeluszem Helikona. Kolor jest inny, zieleń w kopii jest ciemniejsza, brąz też ciemniejszy (tak mi się wydaje). W ogóle to są inne kolory, nie podlega to większej dyskusji.

Nie jest to mocno widoczne, ale chyba trzeba będzie zainwestować w kapelusz kontraktowy bo helikon to lipa. Nie żałuję, że sprywatyzowałem koszernego Marpata. Materiał też z deczka inny (tak mi się wydaje, może to tylko moje odczucia).

 

Także jeśli ktoś ma dylemat, niech wybiera kontrakt. Pomimo tego, że pare złotych więcej trzeba wydać. Ja spodnie wyrwałem lekko używane za 130zł icon_biggrin.gif Nówka pewnie 140 by mnie kosztowała. Teraz czekam z kupnem bluzy do jesieni.

 

 

Pozdrawiam

 

Czesiu. :)

Link to post
Share on other sites

nie mam porównania między marpatami, ale różnica między ucp helikona a kontraktem na pierwszy rzut oka nie jest duża [ten najciemniejszy szary jest w kontrakcie minimalnie ciemniejszy]. zabawa zaczyna się dopiero gdy chodzi o dostosowanie się do otoczenia i oświetlenia - między kontraktem a helikonem jest niebo i ziemia, tak więc same kolory to nie wszystko :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Również podepnę się do wątku. Mam pytanko, chce kupić swoje pierwsze moro i zastanawiam się nad tym tym, skusiła mnie niska cena, niby to RIP-STOP. Czy w tej cenie są one coś warte i czy barwami bardzo odbiega od oryginału?

Pozdrawiam

 

 

To nie moro. Poczytaj sobie, co to znaczy moro.

Link to post
Share on other sites

Puchacz, nie bierz tego shitu. To nawet do marpata podobne nie jest, najtańsza opcja to helikon.

Sam mam hellikona i jestem zadowolony, materiał porządny, ostatnio pobrudziłem go jakąś farbą - rozpuszczalniki nie robiły na nim wrażenia :)

Link to post
Share on other sites
Czego zaprzestali produkcję? Helikon kopii czy Amerykanie oryginałów? Bo jeśli oryginałów to ktoś Ci bajek naopowiadał.

Oczywiscie że Helikon kopi przez prawie rok nigdzie nie było tylko czekamy na dostawe. A jak już zaczęły się pojawiac znowu to widoczna roznica była pomiedzy starym a nowym (odcienie i materiał cieńszy) Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Parę postów up.

Oczywiście że Helikon kopi przez prawie rok nigdzie nie było tylko czekamy na dostawę. A jak już zaczęły się pojawiać znowu to widoczna różnica była pomiędzy starym a nowym (odcienie i materiał cieńszy)

Do tego na zdjęciu widoczna różnica w odcieniu zieleni.

W kroju różnic nie będzie MCCUU to MCCUU.

Edited by Tropiciel
Link to post
Share on other sites

Z obserwacji bezpośrednich - nowy MARPAT Helikona jest bliższy kontraktowi. S.A.S. bardzo dobrze zaobserwował różnicę w najjaśniejszych plamach kamuflażu - rzeczywiście tak to wygląda w bezpośrednim kontakcie. Bardziej "soczyste" barwy "kontraktu" niekoniecznie jednak pasują lepiej do naszych warunków. Więc różnice w porównaniu do oryginału - mają w naszych warunkach swoje zalety. Po prostu "Helikon-MARPAT" - dobrze się sprawdza w Polsce.

 

Z innych obserwacji:

 

1. MARPAT Helikona -jak już zaznaczono - fantastycznie sprawdza się w polskim terenie. I to nawet ten starszy. Zarówno w "żółtej trawce" jak i w "zieleni iglastych lasów". Nie wiem jak to robi, ale robi swoje. Być może nieco bardziej żółte kolory firmy Helikon są bardziej przydatne w polskich warunkach.

 

2. Inna rzecz - materiał kontraktowych ubiorów MCCUU jest dużo lepszy w kontakcie ze skórą.

 

Reasumując: O ile Helikon ŚWIETNIE radzi sobie w naszym, terenowym zestawie kolorystycznym, to jeśli chodzi o komfort noszenia - "kontrakt" jest po prostu - SŁODKI. Jeśli używałbym wdzianek raz na tydzień (do ASG) - kupuję "Helikon" - absolutnie wystarczy i bardzo dobrze maskuje. Jeśli chodzi o używanie ubranka przez tydzień bez prania i kąpieli - KONTRAKT.

 

O obrazie obu w noktowizji - nie wypowiadam się.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Na gunsmokearmyshop.pl jest Helikon po 99zł (spodnie i bluza ta sama cena)

 

Są tam tez zdjęcia porównawcze:

 

h%20mccuu%20bl%202.jpg

 

h%20tr.jpg

 

Nawet logo USMC

 

h%20mccuu%20bl%205.jpg

 

Dochodzę do wniosku że chyba zakupię Helikona - 200 zł i mam komplet. Za kontrakt nowy trzeba obecnie zapłacić 350 i więcej.

 

Myślę że jakość nie odbiega jakoś znacząco

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites

kolory kolorami, ale to jak oświetlenie wpływa na to też sie liczy. kontrakt ucp i helikona jest identyczny kolorystycznie, ale w nocy lub wieczorem kontrakt robi się przyjemnie czarny, nawet z bliska, a helikon popielato-szary, i nawet z daleka się odcina się od ciemnego tła

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...