Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pistolet sprężynowy


Recommended Posts

Pistolety sprężynowe nie są wytrzymałe. Owszem, istnieje sporo replik tego typu Tokyo Marui, HFC i innych polecanych, ale żywotność tych pistoletów i tak jest mniejsza niż najprostszych gaziaków na rynku (które zaczynają się już od 80 złotych, a w dodatku mają półautomatyczny tryb ognia). Dlatego, jeśli zależy Ci na bezawaryjnej klamce, to weź gaziaka i uważaj na magazynek.

 

Poza tym, pistolety sprężynowe nie nadają się na replikę boczną, ponieważ wymagają obsługi dwoma rękami.

 

Jeśli jednak jest inny powód, dla którego ma to być sprężynowy pistolet (np. imprezy typu Spring Party, wypełniacz kabury do stylizacji/reko, albo obiekt czysto kolekcjonerski), to wtedy powinieneś zainteresować się właśnie tymi dwoma firmami, które podałem - Tokyo Marui i ewentualnie HFC. Część osób mówi jeszcze o UHC, ale osobiście nie miałem z nimi na tyle dużego kontaktu, by móc się wypowiedzieć na ich temat.

Link to post
Share on other sites
ale żywotność tych pistoletów i tak jest mniejsza niż najprostszych gaziaków na rynku

A jadłeś kiedyś kota?

Bzdura! Dobra sprężyna pożyje o wiele dłużej bezawaryjnie niż "prosty" gaziak. Np desert eagl'e UHC - Widziałem kilkuletnie, nadal dobrze strzelające, bez awarii. Mój Taurus od KWC/CG ma już ponad dwa latka, często go używam, a jeszcze częściej moja młodsza siostra. Nadal jest w BDB stanie.

 

HFC bym nie brał- wykonane fajnie, strzelają gorzej. Poszukaj TM, ewentualnie KWC (też robią), niektóre STTi. A z UHC brałbym tylko deagla.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
Bzdura! Dobra sprężyna pożyje o wiele dłużej bezawaryjnie niż "prosty" gaziak. Np desert eagl'e UHC - Widziałem kilkuletnie, nadal dobrze strzelające, bez awarii.

Jak leży na półce, bo nikt nie widzi sensu jej używania, to rzeczywiście dłużej pożyje.

Konkrety proszę, przebieg repliki. Nie sądzę, żeby wytrzymała więcej niż powiedzmy 3-5 tysięcy strzałów. Znaczna większość nie doczekuje przebiegu 2 tysięcy.

 

niechce gaziaka bo w zime strzelanie z niego to lipa

Gaziaki bez blowbacku, np. Beretty czy Socomy z STTI bez problemu dają radę strzelać w temperaturze nawet -5 stopni, a i przy -10 zdarzało mi się ich używać.

Link to post
Share on other sites

ja mam tą Berette od STTI i szczerze polecam. Bardzo fajna za niską cenę. Osiągi są moim zdaniem ok. Jak ostatino mi replika padła biegałem z samym pistolem i nawet w lesie dawałem radę tylko trzeba było się więcej czaić :P Magi są bajecznie tanie bo niecałe 40 zł/szt . Nie Katuj maga a długo Ci pożyje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie do czasu, aż nie zniszczysz magazynka, np. poprzez jego upuszczenie z wysokości na beton. W tych gaziakach nie występują żadne naprężenia (takie jak np. w sprężynowych pistoletach) więc prawdopodobieństwo wystąpienia innych awarii niż tych związanych z zaworami w magazynku jest znikome.

 

Butla Greengasu powinna natomiast wystarczyć na około 1000-1500 strzałów.

 

EDIT:

No i ogólnie mówię tutaj tak jak koledzy wyżej o Beretcie M92 z STTI.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

CO2 wychodzi bardziej opłacalnie, przyjmując, że będziesz kupował kapsuły po 2 zł za sztukę.

 

I owszem, jest pistolet na CO2 w takiej cenie, z wyglądu wydaje się bardzo podobny do tej Beretty z STTI, ale zdaje mi się, że jest bardzo krótko u nas na rynku i nie za wiele o nim jeszcze wiadomo. Zerknij na stronę Gunfire.

Link to post
Share on other sites

mp5k najtańsze jakie jest sens kupować, to mp5k galaxy. Ostatnio nie ma go na komisie, jest za to droższa wersja pdw. Bądź co bądź podstawowe mp5k galaxy używane to koszt 200zł+(kiedyś można było taniej dorwać), ale za tą cenę kapitalna broń boczna. Jedyne z czym musisz się oswoić to z jego wielkością, bo wiadomo, pistolet jest znacznie mniejszy i łatwo nim operować za pomocą jednej ręki. Za to w mp5k masz tanie magazynki(normalne z mp5), ładny rof, zaskakujący zasięg, no i nie jesteś obciążony kosztami gazu.

 

 

Co do p90, to takie rozsądniejsze produkcje zaczynają się od 400zł.

Edited by mefisteso
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...