Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VI Edycja Majówki z ASG OPERACJA BORNEO 2011


Recommended Posts

BANNER01.jpg

Witam

Zapraszam na

VI Edycję Majówki z ASG Operacja Borneo 2011.

Forum znajduje się pod adresem

 

www.majowkawbornem.lh.pl/forum/

 

REJESTRACJA

rejestracja

 

 

 

TERMIN: 29. 04 - 3.05.2011

 

LOKALIZACJA

Teren opuszczonego poradzieckiego poligonu na terenie byłego Garnizonu Borne Sulinowo

ul. Towarowa

 

Zaliczka na Majówkę 2011:

Zaliczka wynosi 80 zł / osobę.

Kwotę tę należy wpłacić w ciągu 14 dni od momentu rejestracji na nr konta podany w mailu rejestracyjnym. W tytule koniecznie należy podać nr PESEL !! Na tej podstawie księgowane będą wpływy !! Dopisek: Majówka z ASG 2011

Po upływie 14 dni, jeśli wpłata nie zostanie dokonana dane automatycznie zostaną wykasowane. Jeśli nadal ktoś będzie chciał uczestniczyć w Majówce trzeba będzie zarejestrować się ponownie. Ostateczny termin rejestracji to 15. kwietnia 2011.

 

Zaliczka zawiera koszty:

 

# Identyfikatora

 

# Gazety zlotowej głównie dla dowódców Teamów (nakład ograniczony)

 

# Wydruk dokumentów, waluty zlotowej, plakatów, map.

 

# dwóch posiłków

 

# Zaplecza socjalnego tj wody do mycia, toalet przenośnych

 

# Ubezpieczenia imprezy

 

# Drewna na ogniska

 

# Wywozu śmieci

 

# Podłączenia do prądu (ładowanie batek, telefonów, oświetlenie obozu off game itp.)

 

# Ogrodzenia i oznakowania terenu obozu off game

 

# Rekwizytów, łączności oraz wszystkich innych kosztów przeprowadzenia planowanego scenariusza

 

#Opłat za pojazd opancerzony SKOT

 

HARMONOGRAM

VI EDYSCJI MAJÓWKI Z ASG OPERACJA BORNEO 2011

 

Potwierdzenie przybycia odbywać się będzie dnia 28, 29, 30 kwietnia w Sztabie Zlotu.

W Sztabie Dowódcy Teamów będą mogli pobrać mapy terenu.

29 kwietnia - piątek

 

17.00

Oficjale otwarcie VI Edycji Majówki z ASG Operacja Borneo 2011

BETONPLAC

 

19.00

Zebranie Dowódców Teamów SZTAB

Wymarsz stron na pozycje

 

24.00

Rozpoczęcie rozgrywki

 

30 kwietnia - sobota

 

12.00

Odprawa Dowódców Stron SZTAB

Wydanie kolejnych zadań

1 maja – niedziela

 

ROZGRYWKA

 

2 maja – poniedziałek

 

17.00

Zakończenie Majówki BETONPLAC

 

 

Afterparty

3 maja – wtorek

 

prace porządkowe

 

WPROWADZENIE:

Czerwiec 2010

Wiadomości Borneo donoszą:

 

Krach na keburskiej giełdzie.

W związku z doniesieniami o niezrozumiałej sprzedaży rządowego majątku stoczniowego inwestorzy rozpoczęli wycofywanie się z bezpiecznych dotychczas obligacji skarbu państwa. Maklerzy załamują ręce. Notowania pikują w dół, a wywołana dodrukiem pieniędzy hiperinflacja pogłębia kryzys. Keburski rząd dementuje pogłoski o dodruku i ostrzega przed znajdującą się na rynku fałszywą gotówką.

 

Deficyt Andurium

Korporacja Bortech SC. kontrolowana w znacznej części przez oligarchów z Wolnego Państwa „Borneo” poinformowała o wykupie znacznej ilości Anturium znajdującego się w obrocie na rynku wtórnym. „Prosty acz genialny ruch” – komentują ekonomiści. Obecnie Kebur chcąc rozwijać nowo pozyskaną technologię wojskową będzie zmuszony do ponoszenia znacznych kosztów na rzecz cennego pierwiastka.”

 

Red. Wrub

 

Sierpień 2010

 

W związku z zaistniałą sytuacją dnia 19 sierpnia w Eston na naradzie nadzwyczajnej zwołanej przez Prezydenta Wolnego Państwa Borneo zebrali się przedstawiciele zwaśnionych państw: Zjednoczonego Kebur, Sarii i Nerun pod przewodnictwem delegacji Borneo. W trakcie obrad negocjowane były warunki zawieszenia broni oraz stały sojusz pomiędzy państwami. W trzecim dniu obrad z niewyjaśnionych przyczyn przedstawiciele Nerun wycofali się z obrad i opuścili Eston. Kebur, Saria i Borneo negocjowały kolejny tydzień.

 

Wrzesień 2010

 

Do wiadomości publicznej podane zostały ustalenia dokonane w trakcie obrad. Przekazały je wszystkie media.

 

„Podczas ostatnich negocjacji państw Kebur, Sarii i Borneo, z których Nerun zrezygnowało bez podania przyczyn, ustalono większością głosów co następuje:

1. Z dniem 6 września w życie wchodzi rozejm oraz stały sojusz strategiczny pomiędzy Kebur i Sarią.

2. Ustalono podział ziem oraz przebieg granic pomiędzy państwami uwzględniając również Nerun, o czym jego władze zostały poinformowane aczkolwiek do dnia dzisiejszego nie ustosunkowały się do podjętych decyzji.

3. Ustalono, że z powodu deficytu Andurium Stare Kopalnie zostaną pogłębione, ponownie uruchomione i eksploatowane na równi przez oba Państwa.

4. Koszty modernizacji kopalni poniosą oba państwa równorzędnie.

5. Zarządzono wspólną budowę Instytutu Naukowego KEBSAR.

6. Całość wydobytego Andurium posłuży naukowcom z Instytutu KEBSAR, do dokończenia pracy nad nowoczesną bronią.

7. Na Nerun nakłada się całkowite embargo na Andurium.

8. W obrębie Gardła Kasandry utworzona zostaje strefa buforowa, którą nadzorować będą wojska Borneo

9. Wolne Państwo Borneo wycofuje się z roli negocjatora. Od tej pory będzie tylko niezależnym obserwatorem. Korporacja Bortech SC. oferuje współpracę z Instytutem KEBSAR, ale po dodatkowych negocjacjach dotyczących cen Andurium.

 

 

Styczeń 2011

 

Instytut KEBSAR ogłosił, że wstępne testy pojazdu wraz z nowoczesną bronią przeprowadzone na poligonie doświadczalnym im. Wielebnego SHIRO zakończyły się pełnym sukcesem. Obecnie główny nośnik broni - opancerzony pojazd SKOT jest dodatkowa modyfikowany. Niestety modyfikacje te wymagają dużej ilości Andurium, którego cena ostatni bardzo wzrosła.

Kopalnie pracują pełną para, ale niestety nie zaspakajają tak wielkich potrze. Negocjacje z Borneo w sprawie cen Andurium trwają

 

 

Pierwsze zdjęcia pojazdu z bronią – wspólnego dzieła Zjednoczonego Kebur i Sarii

skot.jpg

 

Wszelkie informacje dostępne są na e- mail zlotborne@op.p lub pod nr tel. 600 341 561 begin_of_the_skype_highlighting              600 341 561      end_of_the_skype_highlighting

 

 

Pozdrawiam

Ruda

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Głównym celem wszystkich Państw jest przejęcie złóż Andurium oraz sprawny transport surowca. Ochrona swojego dorobku naukowego.

 

 

 

Wojska Sarii i Kebur

 

Pierwszym i głównym zadaniem będzie zabezpieczenie i eksploatacja kopalni Andurium Nastepnie należy utworzyć szlak transportowy prowadzący z kopalni do Instytutu KEBSAR. Szlaki mogą ulegać zmianie. Każdy kolejny transport pierwiastka może wyruszać tylko o pełnej godzinie. W skrzyni transportowej nie może być więcej niż 5 stuk minerału.

 

Uruchomienie pojazdu

Pojazd opancerzony uruchomiony zostanie w momencie gdy z Instytutu na Poligon doświadczalny, gdzie będzie zaparkowany pojazd zostanie dostarczonych 20 sztuk minerału. Kolejnych dwadzieścia sztuk spowoduje uruchomienie działa które strzela kulkami paintball`owymi. Każde załadowanie działa amunicją to kolejne 5 sztuk minerału. Pojazd może poruszać się tylko po tankodromie (patrz mapa). Może służyć do desantu i ataku (jeśli np. Nerun zdobędzie Tiberę) lub wsparcia (jeśli na Tiberę lub Eston napadną terroryści z BM). Każdy przejazd pojazdu (pełny objazd czołgowiska) wymaga zużycia 5 szt minerału.

 

Nerun

Ma za zadanie jak najskuteczniej przeszkadzać transportom Kebursko-Saryjskim w dotarciu do celu, jak tylko będzie to możliwe przejąć i zniszczyć stare kopalnie. Zniszczenie kopalni następuje po jej przejęciu utrzymaniu co najmniej 3 godziny, otaśmowaniu oraz umieszczeniu w centrum tyczki z czarną chorągiewką

Eksploatowanie nowych złóż Andurium. Ich położenie zna tylko Dowódca Nerun.

 

Po zabezpieczeniu nowych złóż Nerun ma dwie możliwości:

1. Handel minerałem (niewskazane)

2. Korzystanie z nowych prototypowych jednostek specjalnych. Uruchomienie każdej jednostki to 10 szt minerału – wydobytego i dostarczonego do wyznaczonego punktu (wskaże go Dowódca). Ilość maksymalna prototypowych jednostek bojowych 7.

3. Zasady transportu Andurium tak jak w przypadku Sarii i Kebur z tym, że transporty Nerun wyruszają o połówkach godzin.

Nerun ma również możliwość odbicia pojazdu Kebursko-Saryjskiego (patrz temat pojazdy),

Ale do ponownego jego uruchomienia potrzebne będzie 10 szt minerału. Działo do uruchomienia już nie potrzebuje dodatkowego Andurium. Amunicja jak powyżej.

Kebur i Saria mają możliwość przejęcia prototypowych jednostek bojowych – zagadnienie to będzie omówione w odrębnym temacie podobnie jak unieruchomienie i naprawa tychże.

 

Dodatkowo dla każdej ze stron będą przekazywane zadania dodatkowe w trakcie rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

No to chyba nie na tym Zlocie bywałem :)

 

Dużo drzewa - to ile jest metrów w tym roku na paręset ludzi na cały weekend majowy?

 

Jak z Toikami? Parę sztuk jak zawsze na paręset osób? Czy zwiększy się ich ilość?

Edited by Czytelnik0
Link to post
Share on other sites

OK poprawię się w tym roku :) Umieszczę wielkie tablice z informacjami gdzie jest drewno do pobrania (ale nie będę go nosić na każde ognisko!!!), woda i tojki (bo są rozrzucone po terenie)

 

Pozdrawiam Kolegę Anonimowego (? czy aby na pewno :)) Czytelnika

Link to post
Share on other sites

Może umieścić je na mapie :) Z kompasem dotrę :) bo może te Toiki były za bardzo zakamuflowane i ich nie odnalazłem. Jak z pirotechniką w tym roku. Dostaniemy jakieś dymy, granaty od Organizatorów czy mamy zakupić na miejscu w Bornym lub w sklepach u siebie?

Link to post
Share on other sites

Ok umieszcze na mapie z danymi GPS. Piro będzie, ale możecie mieć swoje. Każdy dowódca strony dostanie troszkę na wstepie potem będzie można zdobyć kabumki i dymy w zrzutach. Używanie TYLKO na terenie Tankodromu i Tibery. W lesie jest ABSOLUTNY ZAKAZ !!!

 

P.S. będą stoiska z piro

Edited by Ruda Max
Link to post
Share on other sites

Na Tankodromie jest pusta przestrzeń. Będą tam jakieś fortyfikacje, okopy czy cokolwiek co nas osłoni? Żeby nie wyszła z tego wojna Napoleońska :)

Pytanie dodatkowe: Czy w tym roku też mamy się zrzucić dodatkowo na koparkę, żeby wykopać umocnienia? Czy to jakoś będzie zorganizowane. Np. na wielu imprezach tego typu okopy czy umocnienia są przygotowane przez Organizatorów.

Link to post
Share on other sites

Co do okopów należy zwrócić do Dowódcy Kebur Wikarego - to on jest tutaj decyzyjny (z tego co wiem koparkę już przedyskutowali). Na terenie będą ustawione pojazdy. Na razie mam dwa stary.

A oto fotka drewna z roku ubiegłego: (z tyłu za wieżyczką, bo to z przodu to nie drewno tylko wielbłąd i na opał się nie nadaje - info tak dla zakręconych )

 

Graphic1.jpg

 

W tym roku drewno będzie zrzucone w tym samym miejscu

Link to post
Share on other sites

Właśnie tego zdjęcia szukałem. Drzewa było ok. dwa może trzy razy tyle na 4 do 5 dni majówki dla ok. 700 osób ? Jeśli podałem złą liczbę uczestników proszę mnie poprawić. Czyli w tym roku oprócz 80zł na Zlot (wiadomo podwyżki w całym kraju więc i my musieliśmy się po 20zł dorzucić bo będzie wreszcie w tym roku obiecywany od lat pojazd opancerzony) odłożyć parę złotych na koparkę, żeby sobie wykopać umocnienia.

 

Czy w tym roku będzie muzyka wojskowa z rozgłośni zlotowej jak kiedyś? Czy mamy dopłacić do Zaiksu czy Sony żeby klimat wrócił? Rok temu tej fajnej muzy nie było, a szkoda :(

 

W tamtym roku walczyłem w Sarii. Dowódca naczelny, że nie ma dla nas zadań, możemy sobie znaleźć jakieś, ważne żebyśmy się dobrze bawili. Jak się jest szeregowym to można ew. koło bazy się rozłożyć. Czy w tym roku będzie miała Saria jakiegoś konkretnego dowódcę naczelnego?

 

Za rok jeśli się uda jadę na Combat Alert. Tam za dwa razy tyle dostanę dziesięć razy tyle. Majówka Borneńska za rok tradycyjnie będzie miała podwyżkę to czas odkładać na CA. Chyba, że Borneo 2011 mnie czymś w tym roku zaskoczy ;)

Link to post
Share on other sites

@Czytelnik0:

 

Zamiast marudzić sam zorganizuj jakiś zlot, chociaż na początek na 100 osób.

Ciekawe ile czasu zajmie Ci zbieranie samych zezwoleń :) nie mówiąc już o reszcie.

 

Nie podoba Ci się majówka z ASG jedź na ryby. Proste rozwiązanie. Ja także byłem w Sarii i także byłem Szeregowym - jednak nie nudziło mi się i rozkazy były!

 

Co do drewna - było go tyle że w wolnym czasie ludzi robili z niego ławki a i tak zostało go na kilka dużych ognisk.

Link to post
Share on other sites

To co jest obecnie (widać na fotce) to działo na paintball i będzie można z niego korzystać. Chcemy zrobić Browninga 12,7 na kompozyt, ale to jest niepewne (czy się z czasem wyrobimy). Dodam, że w sobotę brałam udział w imprezie z obecnym działem, dostałam kulką z ok 2 m i wcale nie było źle.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie + 16. Kulki do działa ...hmmm nie znam się na paintboll`u, ale tym czym dostałam: miękkie, nie boli, farba da się zetrzeć chusteczką i nie widać, kolor pomarańczowy. Dalej czego używają do działa - popytam.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...