Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szyna do SVD (A&K)


Recommended Posts

To ja konkretnie i bez czepiania się , wybierz taką która dedykowana jest do SWD dlaczego ?

Bo różni się od tych do AK mimo że fizyczne da się je zamontować ale jeżeli chcesz korzystać z lunety jako celownika a nie gadżetu to na szynie od AK będziesz miał problem z regulacją siatki ze względu na to że SWD jest węższe co zarazem powoduje że szyna nie jest idealnie " po środku pokrywy zamka " a więc i linia celowania nie jest odpowiednia.

Jeżeli nie masz kasy to nie wyrzucaj jej w błoto kupując tani montaż do AK jak masz jej za dużo to kup sobie PSO-1 lub podobne, często pojawiają się wersje z za wschodniej granicy w stanie magazynowym.

Starałem się napisać tak prosto i jasno jak tylko potrafię jeżeli mi się nie udało do najwyraźniej nie nadaję się do doradzania początkującym.

Link to post
Share on other sites

Nieosiowość kopii PSO-1 na SWD A&K jest widoczna gołym okiem.

Nie wiem jaki to ma wpływ na możliwość celowania, ponieważ pogoniłem jedno i drugie.

Moim skromnym zdaniem lepiej jest zainwestować w białoruskie Belomo (optyka i szyna) niż walczyć z PSO.

Koszt takiej zabawy nie przekracza kosztu kopii PSO i to nawet czasami używanej.

Wydatki oscylują w okolicach 300 pln (100/170 szyna+100/150 luneta + montaż średni d=1" 15 pln)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak się przyglądam postom, to temat powinien brzmieć: "Kultura, optyka(okulary i obiektywy) i szyny". Lepiej wydać na lunetę (lub szynę) dedykowaną do tego modelu, niż na osprzęt od innego modelu. To tak jak z samochodami. Da się włożyć silnik Corvetty do Malucha, a czy zapali, to co innego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...