Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co jest lepsze : kolimator, czy celownik optyczny?


Guest Wilq

Recommended Posts

nie ma co decydowac co lepsze, co gorsze. To sa dwie rozne rzeczy i sa uzywane do roznych celow... to takjakbys porownywal "kolarke" do "gorala".

Celownik optyczny ma przede wszystki przyblizyc cel, ulatwic celowanie z duzej odleglosci. Wymaga czasu na poprawne wycelowanie.

Kolimatorow uzywa sie glownie w CQB ("w polu" oczywiscie rowniez). Kolimator umozliwia natychmiastowe wycelowanie "z podrzutu". Mozesz na niego patrzec obojgiem oczu (w unecie musisz jednym) i masz wieksze pole widzenia.

A laser to tylko gadzet malo praktyczny w realnej walce, a jesli chodzi o zabawe ASG jest zbyt niebepiczny dla oczu i np. ja bym nie chcial grac z kims uzywajacym lasera.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale jaka opcje ja mam zaznaczyc jezeli uzywam lunety z red dotem i uwazam ja akurat za najlepsza, poniewaz laczy zalety obu tych urzadzen?

 

PS: Pragne zauwazyc ze operujemy tu i w teamcie obok niezbyt poprawnym słownictwem: kolimator to urzadzenie słuzace do kolimacji, natomiast my mowimy (chyba?) o celownikach kolimacyjnych (co jest pojeciem wezszym). Ale to tylko takie upierdliwe post scriptum, tak samo jak uwaga ze lunety to pojecie szersze anizeli lunety celownicze :)

Link to post
Share on other sites

Piotrex powinieneś zaznaczyć kolimator, jako, że jest to kolimator, tylko, że działający także jak luneta (celownicza :wink: ). To tak jak z tymi kwadratmi i prostokątami :) . Twoj kolimator jest lunetą(celowniczą :wink: ), ale zwkła luneta (celownicza :wink: ) nie będzie kolmatorem.

:)

Link to post
Share on other sites

a ja uwazam ze powinien zaznaczyc lunete.

to w jaki sposob jest nakladany na obraz "element sluzacy do celowania" ma male znaczenie dla techniki celowania i strzelania.

natomiast czy jest to kolimator (celownik kolimatorowy :P) otwarty czy w formie lunety ma duze znaczenie bo z tego drugie celuje sie jak z lunety, a z pierwszego jak z "wlasciwego" celownika kolimatorowego :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...