Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lipolek dla m249


Recommended Posts

Sproboj zwyczajnie zmierzyc ile tam jest miejsca - kazdy lipol modelarski ktory jest sprzedawany ma podane wymiary.

Tylko wez pod uwage ze musi sie jeszcze zmiescic wtyczka (pozatym zmiana wtyku na T - to koniecznosc).

Ogolnie 40-50 A pradu ciaglego powinno wystarczyc dla kazdego neodymowego silnika.

Wiec liczysz - pojemnosc akumulatora * C = prąd rozładowania.

Masz więc np 2.2 Ah * 20 C= 44 A.

 

Ogolnie w lipolach co jest wazne to wspolczynnik C - im wiekszy tym lepiej.

C na poziomie 20 to taka norma (15 to malo).

25 -30 to juz porzadnie.

35-40 to juz najnowsze pakiety (i dosc drogie).

Drozsze pakiety tez sa mniejsze przy tych samych rozmiarach - ale to nie sa jakies kosmicznie duze roznice.

Wtyczke i tak musisz zmienic (pakiety sprzedawane sa z roznymi wtyczkami - ale mozesz trafic tez na Deansy - T connectory - wtedy nie zmieniasz).

 

Oczywiscie im wieksza pojemnosc pakietu tym lepiej - wiecej kulek wystrzelasz.

Ogolnie przy mocnych neodymowych silnikach mozna liczyc 1 kulka na 1 mAh pakietu.

Link to post
Share on other sites

Ja czytałam gdzieś, że niektóre bateryjki są za mocne :< i dlatego wolę spytać, by nie popsuć. A czemu muszę na inne wtyczki zmieniać?

 

A napięcie? Znalazłam takie pakiety:

http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-4800mah-20-30c-nowy-i1414527230.html

http://allegro.pl/lipo-lipo-turnigy-7-4v-4000mah-30-40c-nowy-i1411531791.html

http://allegro.pl/turnigy-lipo-lipol-2200-2200mah-11-1v-20-30c-3s-i1418076297.html

 

Pierwszy ma największą pojemność, środkowy najwięcej C, ostatni największe napięcie. Który najbardziej się opłaca? Co daje duże napięcie? W NiCd to zwiększa szybkostrzelność, a na tym mi zależy w śwince :)

 

Słyszałam też, że trzeba jakieś alarmy brać do nich... Mój znajomy ma lipolka bez alarmu. Więc jak to w końcu jest?

Link to post
Share on other sites

Na pewno będzie pasowała bateria o wymiarach takich jak ta:

http://www.casg.pl/product-pol-606-GE-Power-11-1V-2680mAh-25C-.html

Co do buzerów to w przypadku lipo ważne jest aby nie dopuścić do całkowitego rozładowania baterii, gdyż jest to równoznaczne z jej uszkodzeniem. Dlatego stosuje się sygnalizatory.

Kolejna istotna sprawa to ładowanie tych baterii. Konieczna jest ładowarka z balanserem.

No i wypada zmienić bezpiecznik na mocniejszy bo ten stockowy dobry lipo na pewno spali.

Link to post
Share on other sites

Paulinko, jaja sobie robisz. Dzwonić, pisać, przychodzić na herbate a nie po forach się tłuc. Jeśli to Wasze M249 to do gripa wchodzi dokładnie taki lipol:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1200mah_11_1v_12c_firefox-1795.html

 

Używanych lipo nie kupuj. Jeśli Wam się zmieści to ten pierwszy. Generalnie im więcej woltów oraz C tym większy ROF i szybsza reakcja na spust. Z alarmami jest tak, że na przeciętnym lipolu w przeciętnej replice możesz przemielić ok. 5 tyś kulek. Dla mnie to rok strzelania, dla innych jedna strzelanka. Jeśli masz ciężki palec to bierz alarm, wtedy uratuje Cie przed zbytnim rozładowaniem repliki podczas strzelanki.

 

Reasumując, chodzisz do obcych po poradę. :/ Tylko uważajcie przy tym lipolu, bo może magazynek nie nadarząć podawać. Teraz macie tam M120, więc ciutkę za mało jak na taką baterie. Ale ROF będzie nie z tej planety. A ładowarkę jaką bierzecie?

Link to post
Share on other sites

Paulinko, jaja sobie robisz. Dzwonić, pisać, przychodzić na herbate a nie po forach się tłuc. Jeśli to Wasze M249 to do gripa wchodzi dokładnie taki lipol:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1200mah_11_1v_12c_firefox-1795.html

 

Używanych lipo nie kupuj. Jeśli Wam się zmieści to ten pierwszy. Generalnie im więcej woltów oraz C tym większy ROF i szybsza reakcja na spust. Z alarmami jest tak, że na przeciętnym lipolu w przeciętnej replice możesz przemielić ok. 5 tyś kulek. Dla mnie to rok strzelania, dla innych jedna strzelanka. Jeśli masz ciężki palec to bierz alarm, wtedy uratuje Cie przed zbytnim rozładowaniem repliki podczas strzelanki.

 

Reasumując, chodzisz do obcych po poradę. :/ Tylko uważajcie przy tym lipolu, bo może magazynek nie nadarząć podawać. Teraz macie tam M120, więc ciutkę za mało jak na taką baterie. Ale ROF będzie nie z tej planety. A ładowarkę jaką bierzecie?

 

No jeszcze brakuje, bym tyłek zawracała z każdym pierdutem! :)

 

Nie będę na pewno paczuchy kulek wywalała, bo Lesio mi ją zaniesie na stanowisko a ja wtedy "WZIUUUUMMM!!!!"! Multikill!

 

Na taiwangunie strasznie drogie są te batki :( Co do ładowarki... Szukamy czegoś taniego, wcześniej mieliśmy lamerskiego batimexa, teraz patrzymy na http://allegro.pl/preorder-ladowarka-imax-b6-zasilacz-5a-pl-hit-i1415440698.html lub http://allegro.pl/hobby-king-variable-6s-50w-5a-turnigy-accucell-i1348751671.html , nie wiadomo co lepsze i bardziej opłacalne...

 

To co zrobić, by nie było problemu z podawaniem? Jak sprężynę się wrzuci mocniejszą, to pewnie gb ulegnie samozniszczeniu :(

Link to post
Share on other sites

Ja póki co postrzelałam z niego tylko chwilkę, niestety Lesio nie umiał w tym hopka wyregulować, tzn nie chciał na siłę tego pierścienia ciągnąć, by nie połamać... Myślę, że osiągi na m120 będą już super, ale skoro przy lipolku mają być puste strzały, to może grubszy tuning by się mu zafundowało... Tzn ta m140 i na przykład nowa komora hopka, bo stock podobno do bani jest...

Idę spać, bo już gadam głupoty pewnie! :)

Link to post
Share on other sites

nie kupuj jakis biednych li-poli z niska wydajnoscia prądową. Jeżeli masz stosować brżeczyk do li-p[o ( co wg mnie jest zbędne) ów brzeczyk będzie Ci wariował. Aku przy mocniejszym tuningu bedzie sie grzał. Jak coś sensownego, kup dobra baterię a nie kopię kopii i ciesz sie smakiem ( i walcz z próchnicą ;) ) soczystego rofa i zapasu mocy. Sam osobiscie posiadam kilka, kilkanaście baterii lecz stosuję głównie o wysokiej wydajnosci pradowej np 30C lub 35C. Niżej to 25C, lecz wdół nie schódźmy bo nie ma sensu. Wydajnośc prądowa ma również znaczenie na proces ładowania batki i jej eksploatację. Słabsze batki bedą piszczyć na buzzerach i dostawac w tyłek przy mocnych tuningach.

 

 

Wniosek: poszukaj jakiejś puchy lub zrobić puchę na batkę albo batka w mag i wrzucic cos sensownego :)

 

Handluję bateriami do modeli od ponad 2 lat i użytkuję je tak samo ponad 2 lata, więc kumam o co chodzi w nich.

a pierdoły pisane ze bateria li-po 7,4v 1200mAh 15C ma tyle " mocy" co 9,6v 2000mAh to w buty wsadzić :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja osobiście bym się nie szczypał. Wymienić kable na wielkie głośnikowe, mosfet, shimming i lipo 11v 25C/50C. Rof będzie wykurwisty. Im większa pojemność i C tym więcej da prądu. Takie np. modelarskie pakiety turnigy nano-tech 2Ah+ wtyki XT60 kosztują ok 100 złotych w zależności od sklepu. Silnik i tak pobiera tyle ile mu potrzebne, kable odpowiednie i mosfet zapobiegną zjaranu czegokolwiek a o części w środku nie ma się co martwić (właściwie w A&K/P&J tylko może o tłok, daje rade reszta) Ładowara turnigy accucel szeroko rozpowszechniona. Lipolki asg są kupowate, a większości nimh itp nie ma nawet co do modelarskich porównywać. Za troche ponad 200 zeta można mieć lipo 11v 35c 5Ah, a to daje 175 amper stałego, jak masz do tego kable to można nią samochód odpalić.

Link to post
Share on other sites

Mosfet w m249 jest niepotrzebny. Nie ma tu jarających się styków.

Z 5Ah li-polem może być problem bo go nie zmieścisz w chwycie świni.

U mnie fajnie działa 1800mAh 20C turnigy i mieści się w chwycie.

Do chwytu przedniego pasuje Lipo Turnigy 11,1V 2200mAh 20-30C. Mam wersje Para i batka w chwycie ma jeszcze luzu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mosfet w m249 jest niepotrzebny. Nie ma tu jarających się styków.

Z 5Ah li-polem może być problem bo go nie zmieścisz w chwycie świni.

U mnie fajnie działa 1800mAh 20C turnigy i mieści się w chwycie.

nie zgadzam się mam M249 i styk si zjarał bez mosfetu

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...