Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Już zrobione ... wymieniłem cześci głowicy tłoka i głowicy cylindra na wyciszone SYSTEMY... i przy okazji wcisnąłem sp 120 , wyczysciłem te gluty które miały pełnić funkcję smarowania... i miło zaskoczył mnie fakt, że zębatki nie miały śladów zużycia, dysza jest uszczelniona, zarówno prowadnica sprężyny jak i głowica tłoka były łożyskowane ogólnie cud miód i malina... jak wyciągnąłem tłok to stockowa głowica była pękniętą i samoistnie rozleciała się (całe szczęście ze nie podczas strzelania...) a łożyska owszem są kulowe i eleganckie ale tylko 4 bo pozostałe 2 to mosiężne tulejki tak ukryte w body że przed wymontowaniem GB nie było ich widać ... Ogólnie rzecz biorąc ... faktem jest że dźwięk strzału nie jest już taki straszny ale silent assasin to jeszcze nie jest... po operacji , po 20 strzałach padł bezpiecznik ... a na dzisiejszej strzelance batka padla dość szybko... a 8.4 wogóle nie drgnęła ....Nie mam pojęcia czy to wina mrozu , sprężyny , baterii, czy może gb... To był mój pierwszy raz z grzebaniem w GB ale nie powinno być żadnej pomyłki ...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

8.4V spreżyny 120 długo nie uciągnie o ile w ogóle ruszy... od tego zacznijmy

kolejna kwestia, po co trzymasz bezpiecznik i te bolce, druty i styki w tym scarze ? tylko zwiększają Ci opór na przewodach przez co bateria dużo szybciej Ci pada

polecam wyrzucić całe "złoto" ze środka i wymienić to na przewody niskooporowe z mosfetem, bateria 7.2 V LiPo i jaaazzda

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświerzę trochę...

Po kilku uszkodzonych zębatkach silnikowych... nauczyłem się dobrze podkładkować :P

Wymieniłem sprężynę na stockową , wcisnąłem komplet łożysk kulowych ( w stoku była mieszanka kulowych ze ślizgami i trudno było wypodkładkować ze względu na różne wysokości łożysk) , zębatki high speed , silnik high speed, dobry smar ... i tak jak napisał kolega wyżej wyrzuciłem całą "kupę" styków, kabelków i śrubek, zamontowałem dwa konkretne przewody niskooporowe bezpośrednio do silnika ... i zamontowałem mosfet merf 3.2 gate przy baterii lipo 7.4 (4000) ...

Do tego wcześniej zamontowane ciche głowice systemy i tlumik scar SD... lufa Scar CQC z wewnetrzną prometheus 6.03 plus czarne kulki g&g ...

 

To wszystko daje mi :

-powtarzalność strzałów ( na chrono każdy strzał jest identyczny... zasługa przykręcanej komory HU)

-bardzo ładną celność

-cichą i gładką pracę układu oraz utrudnienie w określeniu "skąd padły strzały" (czarne kulki i cichy system)

-szybkość układu i natychmiastową reakcję na spust

-możliwość ustawienia spustem szerokiego zakresu ustawień np. Tryb single/burst ,single/auto a nawet burst/auto... oraz możliwość regulacji ROF w zakresie od 30% do 100% ...system smart trigger powoduje , iż niezależnie od wartości ROF, single zawsze jest oddany z max prędkością (można dać bat lipo 11.1 dla szybszego singla i zmniejszyć ROF dla bezpieczeństwa układu...

 

Pozdrawiam

Junak

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś pisze o "wywaleniu złota a wsadzeniu przewodów niskooporowych" To jest w błędzie. Po pierwsze stockowe wersje Scara mają przewody niskooporowe, dodatkowo pozłacane elementy zwiększają przewodność układu, a w tej wersji repliki jest więcej niż jedna para styków. Po za tym złoto ma mniejszą rezystancję i lepszą przewodność od innych przewodów, co wiąże się bezpośrednio z własnościami atomów złota i liczbie elektronów które posiadają - wadą jest definitywnie koszt, dlatego powleka się złotem.... Nie wspomnę już o zjawisku naskórkowości przy dużej gęstości prądu. Tyle o materiale.

 

Stockowy Scar wymaga zastosowania baterii 9,6 przy ogniwach NiMH czy Cd, więc mniejszej nie ma sensu ładować. Polecam LiPola o tym napięciu co masz lecz o mniejszej zdolności prądowej- 4000 mAh pewnie przy współczynniku 20 - 30 C daje Ci niezłą spawarkę. Przy baterii 11,1 możesz mieć podobno niespodziankę, sam używam baterii 11,1V 1600 mAh i współczynniku 12C gdzie Pan Serwisant z "naprawdę dobrego sklepu ze śląska" powiedział, że mam za mocną baterię. Zwróć uwagę sobie na cylinder, bo jeżeli masz ten oryginalnie pakowany do GB to jest on pod długą lufę (do 500 mm) i ja w stoku zmniejszałem ją na typ do 400 mm. Skoro zmniejszyłeś długość do CQB, to wymiana cylindra na pewno wpłynie na osiągane wyniki oraz na celność.

 

Dla przykładu przed wymianą cylindra moja replika osiągała prędkość wylotową 390 - 395 FPS, po zmianie tylko i wyłącznie cylindra prędkość wzrosła do 415 FPS.

 

Dlaczego tak się stało, nie wiem. Wiem natomiast dużo o materiałach i ich własnościach, bo w tej dziedzinie się udzielam i pracuję.

Edited by shortee
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi się wydaje to kupka pozłacanych styków połączonych cyną z przewodami i z bezpiecznikiem, który ma miedziane zaciski raczej nie ma większej rezystancji niż jeden konkretny przewód niskooporowy z punktu A do punktu B (jeżeli coś się styka to powstają iskrzenia które mniej lub bardziej osłabiają wydajność prądową) cyna ma 6 krotnie większą rezystancję niż np miedź...miałoby to jakiś sens gdyby przewody były ze złota i byłoby to wszystko połączone złotem łacznie z bezpiecznikiem... a poza tym przy instalowaniu mosfeta merf 3.2 musiałem zmienić całą instalację i na stykach spustu nie ma prawie żadnego prądu za to pojawia się tam tylko impuls sygnałowy...

 

Mam teraz lufę 300 mm i cylinder typ 2(200-400) więc chyba dobrze... w stocku była lufa 363 mm więc skąd pomysł że cylinder do 500 mm???

do 500 masz typ 1 380-509 albo szczelnie zamknięty typ 0 od ok 450-590 ... Ja mam wersję z 2009 z łożyskami 8mm więc może we wcześniejszych wersjach dawali oprócz 7mm łożysk także inny cylinder...

 

sprawdź u jakiegoś kolegi na chrono powtarzalność strzałów jeśli jest duża różnica to znaczy , że słup powietrza jest za duży i pcha kulkę jeszcze poza lufą... u mnie każdy strzał jest taki sam...

 

Właśnie mnie oświeciło, że chyba mi w stocku dali zły cylinder... bo wygląda na typ 3 (90-210mm)bo ta dziura jest tak prawie na środku (jak ktoś się zna proszę o potwierdzenie) a typ 2 wygląda trochę inaczej... chyba znów czeka mnie rozkręcanie...:(

Edited by yunac
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć,

... a poza tym przy instalowaniu mosfeta merf 3.2 musiałem zmienić całą instalację i na stykach spustu nie ma prawie żadnego prądu za to pojawia się tam tylko impuls sygnałowy...

 

a ja po wywaleniu całego tego złota i zamontoaniu MERF 3.2 (z bezpośrednim podłączeniem silnika do mosfetu) straciłem tryb single. Zostało mi jedynie Burst i Auto - zalezy co ustawie jako drugi tryb. Nie miałeś czasem z tym problemów?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam,

 

probowal ktos wrzucic w SCARA gearbox z KWA?

 

Moj scar ktory jest pierwszej generacji i wogole (bardzo stary) cierpi na pekniecie gearboxa, replika byla eksploatowana spokojnie z 5 lat i ubila m130 do 410fps, ostatni rok latala na 3S lipo full auto z dobrymi przewodami (tak jakby ktos byl ciekaw wytrzymalosci), jako ze musze wymienic GB to myslalem o slynnym KWA i zastanawialem sie czy sie zmiesci do SCARa, ktos probowal albo cos?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Hej. A czy SCAR od G&G nie ma przypadkiem w szkielecie gearboxa nawierconych po obu stronach dodatkowych otworów na zębatkę(i) selektora ? Popatrz na gearboxy g&g w sklepach, mają takie nawierty, co później utrudnia użycie innego gearboxa, bo trzeba dość precyzyjnie je nawiercić. Czy wejdziej rozmiarowo to nie wiem :-) chociaz mam i scara i replikę kwa, ale brak mocy żeby prekładać części. Raczej powinien wejść, najwyżej poprzez wsunięcie "od tyłu", po zdjęciu kolby.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...