Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Firmowa replika


Recommended Posts

Witam, na wstępie witam wszystkich. Jestem tu nowy i chcę zacząć zabawę z asg na poważnie.

Nie wiem czy trafiłem w dobry dział, ale moje pytanie w większym stopniu dotyczy aeg'ów.

Z dwa lata temu "Bawiłem" się w asg tyle, że nie na poważnie. Miałem wtedy replikę m4 firmy boyi/P&J. Byłem jako tako zadowolony, replika się nie psuła i sprawiała mi dużo frajdy, ale miała masę luzów. Chcę zacząć tym razem na poważnie, z firmową repliką. Myślałem nad m4 firmy wei tech. Tylko nie wiem jak jest z awaryjnością replik na green gas. Dokładnie myślałem o tym modelu:

http://taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m4_hard_kick_gas_blowback_type-1544.html

Lecz potem czytałem mnóstwo tematów na tym forum i ludzie raczej odradzają karabiny na gbb. To postanowiłem szukać dobrego elektryka, nie wiem kótra z firm jest najlepsza, która jest nie zawodna i dobrze wykonana. Myślałem nad King Arms, G&G, G&P, ICS. Z nastawieniem na to pierwsze. Oraz na model także firmy king arms tyle, ze w wersji na gbb dokładnie ten:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7775

Proszę o pomoc w wyborze repliki. Cena do około 1600 zł.

Link to post
Share on other sites

repliki gbb sa dobre ale musisz kupowac co jakis czas gg (najtaniej propan techniczy po dokupieniu adaptera madbulla i butli turystycznej). nalezy te repliki czyscic bo łatwiej je zapiaszczyc niz aegi.. ale za to maja bb i regulacje fps (kupno NPAS). Ale maja niestety drogie magazynki (najbardziej bolesna wada). Czesc uwaza ze lepiej jest przerobic emke na co2 9działa w zimie) (mnie sie nie pytaj o to bo sie nie znam). Z aegów wez jakiegos ics lub g&p w takiej cenie +jakas batka lipo. z gbb to jeszcze dobra opinie mają emki kjw

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie bardziej ciągnie mnie do repliki gazowej, z tego co napisałeś to z gazem nie miałbym problemu. Raczej te drogie magazynki, ale też da się to przeboleć. Tylko czy są awaryjne ? Czy części zużywają się bardzo szybko ? Bardziej o to mi chodzi.

Co do elektryków to chciałbym mieć dobrego z blow backiem, choć nie do końca musi on być. Oglądałem na filmikach TOKYO MARUI M4 SOPMOD, niesamowita rzecz. Szukałem w różnych sklepach, na allegro i nigdzie nie umiem jej dorwać. Bynajmniej sprawdzić cene...

Jeszcze widziałem replike m4 firmy top tech z blow backiem, co o niej możecie powiedzieć ?

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o tm to pl go nie znajdziesz... przyzwoity sklep w hk https://shop.ehobbyasia.com/customer/account/login/ jest tez wgc i redwolf (pisz do gosci z tematu o zamowieniach zbiorowych Juri, Cybul itp) oni objasniliby jak to sciągnac. Awaryjnosc? głównie nalezy dbac o uszczeli aby nie wyschły bo wtedy problem... reszta zalezy od firmy sprawdz tematy o m16/m4 scar w.e m4 kjw. wa, inokatsu, Kazda firma ma swoje wady i zalety. Czesci na gg powinny działac długo przy czysczeniu co jakis czas... Chyba ze bedziesz eksperymentowac z co2 wtedy moga byc problemy... Aha i gazowe karabiny nie toleruja niskich temperatór... ja mam coprawda tylko pistolet narazie siga p226 od 2.5 roku i nic sie z nim nie dzieje...jesli chcesz wiedziec wiecej pisz do Dextera jednego z guru gazówek. Aha wiem ze polecane sa kwa 2generacja emek ( sa na coyote asg)

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówisz, że w Polsce trudno jest dostać TOKYO MARUI M4 SOPMOD i muszę go ściągać to jednak odpada, a cena pewnie będzie grubo ponad 2k.

Czesci na gg powinny działac długo przy czysczeniu co jakis czas... Chyba ze bedziesz eksperymentowac z co2 wtedy moga byc problemy...

Raczej będę kupował oryginalny gaz, który jest w ofercie sklepów. Przykładowo taka butelka 1000ml starczy do załadowania ilu magów ?

Coraz bardziej nastawiam się na GBB, ale nie wiem która firma okaże się najlepsza. Wykonanie, jakość, awaryjność no i cena. Zastanawiałem się nad WE, tylko czytałem, że są dwie wersje z oznaczeniami i bez. Sam do końca nie wiem czym jeszcze się różnią. Będę teraz szukał w poszczególnych działach info aby nie zaśmiecać forum. Jeżeli czegoś nie znajdę, albo nie zrozumiem znowu zapytam. :)

Link to post
Share on other sites

Bez takiej miedzianej rurki w oknie wyrzutnika łusek.

Wielkie dzięki kolego. Tak czy inaczej, jeszcze trochę poczekam. Bo muszę znaleźć odpowiednią ekipę, która jeździ na imprezy i się do tego przykłada. Bo bez tego replika będzie się marnowała. Czyli prawdopodobnie kupię replikę wei tech, a jeśli chodzi o części zamienne, np kolimatory, dodatki na szyny ris są one wspólne ? Tzn będą pasować ? :)

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki kolego. Tak czy inaczej, jeszcze trochę poczekam. Bo muszę znaleźć odpowiednią ekipę, która jeździ na imprezy i się do tego przykłada. Bo bez tego replika będzie się marnowała. Czyli prawdopodobnie kupię replikę wei tech, a jeśli chodzi o części zamienne, np kolimatory, dodatki na szyny ris są one wspólne ? Tzn będą pasować ? :)

 

Do tego trzeba wymienić części wewnętrzne na albo TSC albo Ra-tech. Na mojej mam większość części od wersji ostrej bo pasują idealnie i w tym też kierunku radzę iść bo jest pewność że nic się nie rozwali :). Kolimatory pasują.

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś mi to trochę przybliżyć, bo nie do końca zrozumiałem :) Przepraszam za kłopot

 

Części które są włożone na początku nie są najlepiej jakości i czasem potrafią pękać. Na start wymieniamy dyszę i prowadnicę dyszy. Opłaca się też wymienić zespół spustowy bo przy strzelaniu na CO2 zdarzało się że zamarzał i pękał. Masz 2 firmy robiące te części. Albo RA tech albo TSC. Ale tego już sobie poszukaj na google.

Link to post
Share on other sites

Części które są włożone na początku nie są najlepiej jakości i czasem potrafią pękać. Na start wymieniamy dyszę i prowadnicę dyszy. Opłaca się też wymienić zespół spustowy bo przy strzelaniu na CO2 zdarzało się że zamarzał i pękał. Masz 2 firmy robiące te części. Albo RA tech albo TSC. Ale tego już sobie poszukaj na google.

Ok, wielkie dzięki! Ale nie jest problemem na początku używać stocka ? Dopiero po czasie wymienić te części, mam przynajmniej taką nadzieję. No i czy brać we m4, dokładniej ten:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m4_cqb_hard_kick_gas_blowback_type-1634.html

Czy lepiej poczekać na wersję z systemem open blot ?

Link to post
Share on other sites

Ok, wielkie dzięki! Ale nie jest problemem na początku używać stocka ? Dopiero po czasie wymienić te części, mam przynajmniej taką nadzieję. No i czy brać we m4, dokładniej ten:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m4_cqb_hard_kick_gas_blowback_type-1634.html

Czy lepiej poczekać na wersję z systemem open blot ?

 

Ja u siebie części TSC wsadziłem po tygodniu bo osiągi były hmmm dziwne. Na Twoim miejscu poczekałbym na open bolt. Zacznij już na magi zbierać bo sama replika to pikuś.

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie części TSC wsadziłem po tygodniu bo osiągi były hmmm dziwne. Na Twoim miejscu poczekałbym na open bolt. Zacznij już na magi zbierać bo sama replika to pikuś.

Wiem, magazynki są po 170 zł na taiwangun, są sklepy gdzie da się kupić taniej, bo szukam i nie umiem znaleźć. Czyli poczekam, teraz zbieram na magazynki, oraz kupie porządne gogle.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o gogle to urzedze przed heretykami z zielonych a szególnie wystrzegaj sie "rad" jakiego tomka... omijaj szerokim łukiem gogle z taiwana i inny chinski shit... Zainwestój w oryginalne boile lub ess od sprzedawcy allegro zielona pantera + szyby stad http://www.bjsystem.com.pl/1/g01.html

 

a ten oryginalny gaz to normalny propan techniczy z slikonem rozniacy sie tym ze nie smierdzi...

Link to post
Share on other sites

Wiem, że gogle to podstawa, bo oczy w tym sporcie są najważniejsze, ale czy są jakieś tańsze, ale równie dobre ?

Edit: Jak wygląda sprawa z ładowaniem magazynka gg ? Muszę kupować kapsuły, czy te butelki do nabijania ?

Edited by pioraj
Link to post
Share on other sites

wpisz poprostu zielona pantera w allegro i tam znajdziesz oryginalne ess (piaskowy kolor) ceny 50 zł urzywane piaskowy kolor swiadczy o iraku/afganie +szyba za 61 i masz gogle za troche pow 100zł

 

 

Dzięki! :)

 

Co do repliki to poczekam jeszcze z systemem open blot. Ale nie powiem 2 magi to wydatek 300 zł, a do pełni szczęścia z 6 potrzeba.

Nie wiem czy jest sens zakładania nowego tematu i zaśmiecania forum, jeśli to pytanie nie pasuje do mojego tematu proszę napisać. Prócz gogli, który kask będzie odpowiedni, dodam że umundurowanie to bundeswehry. Prócz kasku kamizelka, na magi i inne przyrządy. Oraz co jeszcze jest potrzebne ? Z góry dzięki.

Bym zapomniał, jest wersja WE z oznaczeniami, szukam i szukam i jakoś nie umiem znaleźć, nie wiecie które sklepy miały takową w ofercie ? No i czy są magi hi-cap ? I ostatnie pytanie jak jest z tym ładowaniem magazynków, do tego potrzeba tylko tego ?

http://soldiersasg.pl/product.php?id_product=70

Edited by pioraj
Link to post
Share on other sites

Dzięki! :)

 

Co do repliki to poczekam jeszcze z systemem open blot. Ale nie powiem 2 magi to wydatek 300 zł, a do pełni szczęścia z 6 potrzeba.

Nie wiem czy jest sens zakładania nowego tematu i zaśmiecania forum, jeśli to pytanie nie pasuje do mojego tematu proszę napisać. Prócz gogli, który kask będzie odpowiedni, dodam że umundurowanie to bundeswehry. Prócz kasku kamizelka, na magi i inne przyrządy. Oraz co jeszcze jest potrzebne ? Z góry dzięki.

Bym zapomniał, jest wersja WE z oznaczeniami, szukam i szukam i jakoś nie umiem znaleźć, nie wiecie które sklepy miały takową w ofercie ? No i czy są magi hi-cap ? I ostatnie pytanie jak jest z tym ładowaniem magazynków, do tego potrzeba tylko tego ?

http://soldiersasg.pl/product.php?id_product=70

 

Nie ma magów hi cap. Są tylko real capy. Moja ze specshopu jest z oznaczeniami. Tak potrzeba tylko tego, chociaż lepiej chyba kupić gaz guardera.

Link to post
Share on other sites

Nie ma magów hi cap. Są tylko real capy. Moja ze specshopu jest z oznaczeniami. Tak potrzeba tylko tego, chociaż lepiej chyba kupić gaz guardera.

Podałem tylko przykładowy gaz, mam rozumieć masz emke WT ? Jeśli tak to podziel się wrażeniami :P

A real capy maja około 70 kulek ?

Edit:

Faktycznie w specshopie mają te repliki z oznaczeniami, ale przy niektórych pisze co2, a przy innych gass. Czyli mam rozumieć, że poszczególne modela są także na co2 ? Czym się to dokładniej różni, że to jest zaśilane gazem, a tam znowu co2 ?

Edited by pioraj
Link to post
Share on other sites

Podałem tylko przykładowy gaz, mam rozumieć masz emke WT ? Jeśli tak to podziel się wrażeniami :P

A real capy maja około 70 kulek ?

Edit:

Faktycznie w specshopie mają te repliki z oznaczeniami, ale przy niektórych pisze co2, a przy innych gass. Czyli mam rozumieć, że poszczególne modela są także na co2 ? Czym się to dokładniej różni, że to jest zaśilane gazem, a tam znowu co2 ?

 

Real cap to 30 kulek. Ja mam wersję na CO2. Mogę do niej używać również magazynków na Green Gaz. Tu masz cały obszerny wątek o M4 WE.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...