Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z m4 P&J


Recommended Posts

Witam.

Szukałem na forum podobnego problemu,ale nie znalazłem,może źle szukałem.

Mam m4 S-System firmy P&J wszystko było ok,ale na którejś sztrzelance przestał mi strzelać.

Miał takie kaprysy,że nawet gdy sprężyna w magazynku była na max to strzelał albo jedną kulkę albo 2 i przestawał.

Na początku myślałem,że to magazynek,ale okazało się,że magazynek jest OK.

Potem wziąłem broń,odwróciłem(bez magazynka) i popatrzyłem w to miejsce gdzie umieszcza się magazynek(nie wiem jak się to nazywa) zacząłem strzelać najpierw pojedynczym,później ogniem ciągłym i zauważyłem,że tłok(tak się to chyba nazywa) podczas wracania zostaje w różnych pozycjach. Raz jest bardziej wysunięty w tej dziurze gdzie podawane są kulki, raz mniej,a raz go w ogóle nie widać(i tak chyba ma być). Utrudnia mi to strzelania, praktycznie uniemożliwia. Czy można to jakoś w domu rozpracować czy gearbox do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Jedyne co wymieniałem to baterię,ale to raczej nie ma nic wspólnego.

To jeśli ten popychacz jest pęknięty czy uszczerbiony to co mogę zrobić?

Ta część którą widać w czasie strzału i ta co się tam porusza w tej dziurze jest cała zdrowa, tak myślę.

Link to post
Share on other sites
Raz na 20 strzałów ustawia się w takiej pozycji,że da się oddać strzał,na auto również.

 

Hmm. Ok, ale rozwiń to co zacytowałem. Czy sugerujesz, że tłok nie wraca do głowicy cylindra. Bo to, że zostaje nieco w tylnim położeniu tak czy inaczej nie wpłynie na moc wystrzału. Ostatecznie i tak jest zwalniany dopiero na ostatnim zębie i pokonuje taką samą drogę podczas strzału jak zawsze.

Dlatego uważam, że tłok nie ma wpływu na problem ze strzelaniem.

 

Napisz jeszcze czym objawia się to, że "nie strzela". Kulki nie wylatują z komory podczas wystrzału? Czy słychać tylko puste strzały?

 

Jeśli to pierwsza opcja to winna jest prawdopodobnie gumka (napisz jaką posiadasz) - mam podobny problem w swojej replice.

 

Pzdr

Edited by Pucu
Link to post
Share on other sites

To wygląda tak:

to jest widok w tą komorę gdzie wkłada się magazynek. To kółko to miejsce gdzie magazynek wpuszcza kulki. Ten czarny kwadrat to jest tłok który zostaje w takiej pozycji po strzałach(czasem mniej wystaje,czasem bardziej a czasem jest OK i go nie widać) i w moim mniemaniu to on nie pozwala kulce wpaść głębiej by mógł ją wystrzelić. Nie znam się na tym i opisuję tak jak ja to widzę. Około co 20 strzałów tłok(czarny kwadrat) zostaje schowany za cylindrem i wtedy udaje się oddać strzał. Wygląda to tak jak na obrazku. Jeśli pomyliłem jakieś nazwy to sorry ale nie znam się na tym.

http://img153.imageshack.us/i/beztytuunqs.png/

 

słychać puste strzały,bo kulki nie wlatują do tej komory z której następuje ich wystrzelenie.

 

Edit: Zrobiłem zdjęcie tej komory HU(kolega mnie uświadomił jak się nazywa :happy: )

i tam gdzie jest ta strzałka to właśnie to coś(chyba tłok,czy coś) w takiej pozycji zostaje po każdym strzale i nie może pobrać kulki

Mój odnośnik

Edited by Wolfen
Link to post
Share on other sites

Naucz się wreszcie, ze to jest dysza a nie tłok ....

Tez tak mialem u siebie ale to po wymianie dyszy ... Wystraszyło przypiłować ale tobie chyba dysza nie urosła. Więc zostaje przy wersji że jest coś nie tak z popychaczem i wyślij do serwisu, bo wątpię, ze rozłożysz i złożysz GB skoro nie wiesz jak się części nazywają.

Link to post
Share on other sites

To że dysza ustawia się w różnych miejscach NIE MA ŻADNEGO wpływu na Twój problem. Przyznaj się do wszystkich zabiegów jakie z repliką robiłeś... Czy masz ja od nowości i kiedy zauważyłeś, że nie wypluwa kulek?? I jeszcze jedno: replika strzela i nie wylatują kulki, czy nie strzela i nie wylatują kulki??

Link to post
Share on other sites

Replika strzela,a kulki nie lecą. Nawet palcem gearboxa nie dotykałem... jedyny zabieg to wymiana baterii na Firefoxa. Zauważyłem to jakieś 2 dni temu, nie była nowa jak ją dostałem,była na jednej strzelance a koło geraboxa nie było nic robione.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wziąłem karabin i próbowałem postrzelać nim. Załapał cały magazynek Hi-Cap bez żadnej przerwy.... On ma kaprysy jak kobieta w ciąży. Teraz tak sobie myślę,że może on jest nie nasmarowany ani nic. Zaraz spróbuję go przesmarować i dam znać co i jak.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że możesz mieć starty popychacz w miejscu gdzie trze ten bolec od zębatki tłokowej. Wtedy dysza była by za bardzo wysunięta do przodu. Spytaj się poprzedniego właściciela czy nie robił jakichś modyfikacji poza GB, np wymiana gumki HU.

Proszę Cię... nie masz pojęcia o budowie gearboxa to nie próbuj nawet udawać, że się znasz... Popychacz maksymalnie blokuje się na przedniej ściance gearboxa... i żadne podjechanie przez ośkę zębatki nie spowoduje żeby przesunął się dalej... Oczywiście nie wykluczam uszkodzenia popychacza... ale prędzej zjechaną tę płetwę, przez co dysza nie cofa się do końca i nie "wpuszcza" kulek do komory HU.

 

A swoja drogą co Ty kolego Wolfen chcesz tam smarować?? 4/5 tego co możesz przesmarować jest w gearboxie. A Ty nie wiesz nawet jak poszczególne elementy nazwać... lepej go nie rozkręcaj i nic nie smaruj. Dowiedz się kiedy poprzedni właściciel ostatnio zaglądał do środka i jak wyglądały części no i co wymieniał.

Link to post
Share on other sites

Opisując sytuację która ma miejsce w tym temacie opisywałem co i jak się dzieje na strzelankach. Byłem na 4, w 4 ostatnie dni. Było dość zimno. Wziąłem ten karabin na spokojnie w domu, zrobiłem kieszeń żeby łapała kulki i zacząłem strzelać.karabin w cieple pociągnął cała magazynek Hi-Cap,co jakieś 30 strzałów na pojedynczym ogniu nie załapał raz,ale potem leciały dwie kulki. Wziąłem po tym strzelaniu broń, wystawiłem na balkon na 30 min(magazynek również) wyjąłem ją stamtąd, następnie załadowałem magazynek i zacząłem strzelać. Łapał raz na 15-20 razy. Poprosiłem ojca,żeby w tym podłubał(jest elektrykiem) i jeśli może to niech tam psiknie WD-40,albo nasmaruje(nie do komory HU :wink: ).Po tym jak to zrobił wziąłem od niego już poskładaną broń i zrobiłem to samo. Po złożeniu w temp. pokojowej strzelał tak jak wcześniej tylko rzadziej wypuszczał 2 kulki. Dałem na zimno i przetestowałem znów, wszystko działało jak należy. Myślę,że to było spowodowane zaniedbaniem poprzedniego właściciela. A i jeszcze wyjaśnienie do WD-40, psikałem bo on nie pozwala zamarznąć wodzie która zalegnie w zamkach czy gdie tam psikniemy,a wychodząc z ciepłego pomieszczenia na zimno z repliką wiadomo co się dzieje i to również mógłby być powód usterki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...