Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KA 20 Free Float Sniper Rifle / CM.048M


Recommended Posts

Witam.

Pisałem wcześniej w innych działach o pomoc w wyborze karabinów snajperskich - sprężyny/gaziaka, lecz jednak doszedłem do wniosku, że na "profesjonalne" snajperstwo jeszcze za wcześnie. Wiem, że repliki są z 2 różnych półek, ale mam nadzieję, że niżej jest dobrze wszystko opisane. Rozważam między KA 20 Free Float Sniper Rifle a CM.048M.

Przedstawię kilka informacji co zamierzam ogółem upgradować/zmieniać w replikach:

 

KA 20 Free Float Sniper Rifle (http://www.casg.pl/product-pol-135-King-Arms-20-Free-Float-Sniper-Rifle-wersja-Heavy-Barrel.html)

- w zasadzie to od tego karabinku chciałem wziąć body KA (czytałem, że się rysuje itp. ale bardzo mi się podoba i będę dbał jak mogę)i zrobić jakiegoś custom'a - tak w 80%. Powymieniać bebechy, uszczelnić i zrobić upgrade do ~490 fps. Licząc fundusz ~2000zł, tak więc z tuningiem nie byłoby problemu, a mam w dodatku kolegę który się dobrze zna i pomógłby tuningować, także problemu nie ma.

 

CM.048M(http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048m_cm-1415.html)

- podobnie jak w KA20, przeprowadziłbym tuning, zwiększył osiągi, uszczelnił, poprawił żywotność itp. Powymieniałbym większość bebechów i wziął podzespoły z "wyższej półki", żeby replika wytrzymała jakiś czas bez zbędnych napraw etc.

 

Zaznaczę, że z repliki będę korzystał na otwartym terenie - lasy, góry itp. Zawsze ciągnęło mnie do gry defensywnej, osłaniania, ubezpieczania tak więc jak można się domyśleć bardziej podchodzi mi KA 20. Jednak nie do końca odrzucam AK, bo też jak się dowiedziałem można po odpowiednim tuningu zrobić z niego dobry użytek. Od razu zaznaczę, że nie chcę was pytać co mam brać, tylko prosić o radę co byście doradzali i co sami bralibyście na moim miejscu. Jak wyżej zaznaczyłem bardziej podchodzi mi KA 20, ale chciałbym poznać wasze opinie co uważacie za lepszy wybór?

 

Pozdrawiam.

Edited by theFanta
Link to post
Share on other sites

Niby to emkopodobne King Armsa "ładniejsze" Ale.... Emka to emka, GB V2 i kochane problemy przy dużych FPS, pękające szkielety... Ja posiadam ak74 zrobione na karabin wyborowy 500fps, właśnie z budżetem 2000zł, Wyszła cud giwera :)

Cm.040

lufa km-head 550

Bore up Guarder

Sprężyna m130

Gumka systemy

bateria 9.6V (bardzo dobry silnik jest w tych cymach, dodałem mosfeta i mam całkiem fajną reakcję na spust)

luneta z montażami (Walther 6x42)

Tłumik

4 magazynki

Ale do takiej zabawy trzeba lepsiejsze i cięższe kulki, poniżej 0.28g nie schodziłbym

 

Choć prawdę mówiąc to nie widzi mi się "wyborówka" na podstawie AKM-u Drewno jakoś się mi nie komponuje :D

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Jestem właścicielem tego emkowatego czegoś i przy tuningu na m140 (zestaw cylindra systemy, zębatki helikalne KA, prowadnica sprężyny Guarder) zestaw nadal pozostaje bezawaryjny. Silnik spokojnie ciągnie m150 guardera. Po roku użytkowania nadal jakoś mi się też nie porysowała (nie licząc kiziastego zmechacenia na kolbie:) ).

Jedyne co, to pękła mi prowadnica kolby, co z tego czego się dowiedziałem od innych właścicieli- jest typową usterką tego modelu.

 

W grupie mamy cyme 042, której niestety daleko do KA :) bardzo daleko...

 

P.S. na asg shopie jest o jakieś 500zł tańsza

http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=2436

 

Jest to co prawda wersja 09 a nie 10, ale różni się tylko wyżłobieniem na lufie zewnętrznej...

 

W razie pytań-PW

 

edit: tak wygląda po roku: https://picasaweb.google.com/szoltysekbartosz/SprzedazEmki#5543287848038249490

Edited by szuszpl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...