Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

najelpsza PANTERA


Recommended Posts

Ja swoją bluzę przerobiłem, odprułem dolne kieszenie, trochę skróciłem a z kołnierzyka zrobiłem stójkę. Miałem jeszcze rękawy przerobić z guzików na rzepy, ale trafiłem na mundur z Miwo po taniości i dałem sobie spokój. Niemniej po tych przeróbkach bluza zaczęła się nadawać :)

Link to post
Share on other sites

Jako człowiek który w pracy nosi panterę powiem tak jeżeli chcesz sie strzelać to najlepszy byłby zwykły bawełniak z Kamy czy innej firmy, ripstopowy jest do chrzanu jak już pęknie to jest do wyrzucenia bo nawet po zaszyciu dalej będzie się pruć jeżeli mało czasu spędzasz w warunkach w których mogłbyś rozerwać mundur to wtedy bierz ripstopa bo w bawełniaku w lato się ugotujesz sam osobiście na jednostce używam SFU Helikona i nie narzekam na niego bo szczególnie w lato jest lepszy od kontraktowego to samo było z mundurem pustynnym na pożegnaniu kontraktowy a na miejscu SFU Helikona nie musicie się ze mną zgadzać ale mówię jak to jest z wojskowego punktu widzenia

Link to post
Share on other sites

był któryś z Was w wojsku?? bo ja zaczynam w to wątpić osobiście jestem od trzech lat w wojsku więc nie pier*****e mi tu ze to tylko mój punkt widzenia bo mogę Wam setki osób mających takie same zdanie przyprowadzić a jak któryś ma jeszcze jakieś uwagi dotyczące mojego zdania to zapraszam na PW, bo jeśli mi się dobrze wydaje to każdy tu wyraża swoje zdanie na dany temat i nie każdy musi się z nim zgadzać i jestem pewien że spędziłem w mundurze więcej czasu niż Wy dwoje razem wzięci więc proszę nie wmawiaj mi że jesteś takim wielkim znawcą bo kolega który zadał pytanie sam sobie wybierze mundur.

 

i wszelkie aluzje dotyczące moich wypowiedzi kierujcie na PW i nie zbaczajmy z głównego tematu

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ależ to forum publiczne - Ty piszesz COŚ, ja uznaję to COŚ za bzdurę i mogę się do tego odwołać negatywnie. Co do WP - nie byłem i nie zamierzam, szczerze to Ci współczuję, ale skoro kochasz swoje bawełniaczki i AKMSiki to okej. :) Bawełniak to przedpotopowy mundur niemający prawa bytu w dzisiejszym świecie, szczególnie, gdy w podobnej cenie można wiele lepszych rzeczy znaleźć.

 

 

Tak poza tematem - nie wy dwoje, lecz wy dwaj, kobiet tutaj póki co nie widzę. To powtórnie świadczy o Twojej wiedzy.

Link to post
Share on other sites

przedpotopowy ale nadal standard w każdej jednostce, nie zamierzasz do WP?? mądra decyzja. Bawełniak to obowiązkowy mundur w WP w okresie zimowy a że prawa bytu nie ma to już oddzielny temat ale póki co nie opracowali munduru idealnego wiec trzeba używać tego co dają w magazynie mundurowym. Co do AKMS się nie zgodzę ponieważ u nas są już tylko beryle ale to już następny oddzielny temat. i sorki za wyraz "dwoje" mój błąd (chociaż zastanowiłbym się czy to jest błąd bo z ortograficznego i stylistycznego punktu widzenia to nie jest błąd) a gdybym chciał użyć go w odniesieniu do kobiet to bym użył wyrazu "dwie". więc naszą dalszą konwersację uznaję za zbędną gdyż każdy z nas ma po części rację.

Link to post
Share on other sites

przedpotopowy ale nadal standard w każdej jednostce, nie zamierzasz do WP?? mądra decyzja. Bawełniak to obowiązkowy mundur w WP w okresie zimowy a że prawa bytu nie ma to już oddzielny temat ale póki co nie opracowali munduru idealnego wiec trzeba używać tego co dają w magazynie mundurowym. Co do AKMS się nie zgodzę ponieważ u nas są już tylko beryle ale to już następny oddzielny temat. i sorki za wyraz "dwoje" mój błąd (chociaż zastanowiłbym się czy to jest błąd bo z ortograficznego i stylistycznego punktu widzenia to nie jest błąd) a gdybym chciał użyć go w odniesieniu do kobiet to bym użył wyrazu "dwie". więc naszą dalszą konwersację uznaję za zbędną gdyż każdy z nas ma po części rację.

 

Hmm... moim zdaniem mundur ACU (Army Combat Uniform) jak najbardziej może być uznawany za bardzo dobry mundur (a ideał to juz pojęcie subiektywne ;) ) - bardzo ergonomiczny, trwały i przewiewny (oczywiście o oryginałach mówię)

Link to post
Share on other sites

Jako człowiek który w pracy nosi panterę powiem tak jeżeli chcesz sie strzelać to najlepszy byłby zwykły bawełniak z Kamy czy innej firmy, ripstopowy jest do chrzanu jak już pęknie to jest do wyrzucenia bo nawet po zaszyciu dalej będzie się pruć jeżeli mało czasu spędzasz w warunkach w których mogłbyś rozerwać mundur to wtedy bierz ripstopa bo w bawełniaku w lato się ugotujesz sam osobiście na jednostce używam SFU Helikona i nie narzekam na niego bo szczególnie w lato jest lepszy od kontraktowego to samo było z mundurem pustynnym na pożegnaniu kontraktowy a na miejscu SFU Helikona nie musicie się ze mną zgadzać ale mówię jak to jest z wojskowego punktu widzenia

 

Ta a ja zarówno na szkoleniu jak i na misji używałem rip-stopa i nie narzekam. Jest lekki, przewiewny, posiada szybki dostęp do kieszeni dzięki rzepom i jakoś mi się nie pruł i nie pękał więc przestań tu opowiadać że bawełniak jest lepszy. Mechaci się i przeciera na potęgę ma dziadowski krój i człowiek się w nim poci jak świnia. Znam wielu ludzi którzy mają podobne zdanie. Przestań więc mędrkować z powodu tego że jesteś żołnierzem bo nie ty jeden

Link to post
Share on other sites

Raz miałem na sobie bawełniaka- starczy. Nie założę go więcej.

Rip-stop, jak sama nazwa wskazuje, ma to do siebie, że nie pozawala, aby mundur pruł się dalej. Nie wiem, co wy za ripstopy macie na jednostce.

Niedawno z A-stanu wrócił nasz kumpel z ekipy, jakoś nic mu się tam nie spruło, nie podarło, pomimo częstego i "hardkorowego" używania. Widziałem mundur, oczywiście widać, że ostro używany, ale nie ma z nim tragedii wielkiej, jeszcze długo pohula.

 

Pietrasss- jak Cię stać to Miwo L, na Miwo P zapłacisz niewiele mniej a słyszałem, że niektórzy narzekają (choć ja mam MP, koledzy ML i ten mój jest super, nie odbiega jakoś specjalnie od Lublinieckiej produkcji), ten polski RS jest dobrą alternatywą dla droższych produkcji a wcale nie taki najgorszy. Z resztą powtarzam to, co już w wątku się pojawiło.

Piotro, zdjęcie mogę wrzucić jakoś we wtorek/środę dopiero.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...