Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie M4/M16 wybrać ?


Recommended Posts

Witajcie,

otóż chciałbym nabyć M4 bądź M16. W czym problem? Jestem zielony jeśli chodzi o karabinki GBBR dlatego zwracam się z prośbą do Was.

Do tej pory z gaziaków używałem jedynie pistoletów teraz zapragnąłem przerzucić się na coś większego :)

 

Moje wymagania:

- cena około 700$

- full metal

- oznaczenia (najlepiej Colta)

- bez RISów i tym podobnych wygibasów

- możliwość korzystania z magów na CO2 (najlepiej od razu w zestawie)

 

Fajnie by było usłyszeć od Was jakieś opinie, wrażenia itp...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie wszystkie przypominają działaniem oryginał. Fajny post napisał mjrfreeman (http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/106558-m4-gbb-porownanie/page__view__findpost__p__1482572).

 

Ogólnie tak:

Ino - najlepiej odwzorowane, ale $$$$$$$$$$$!

WA/WOC - trochę mniejsze od oryginału, ale awaryjne i dużo $$$$$ wpakujesz...

King Arms - b. podobne do WA/WOC, ale nowe na rynku, więc mało wiadomo...

AGM/JG - repliki WA/WOC, chińskie *pip*...

WE - stosunkowo tanie, dobre osiągi, najbardziej różni się od oryginału (jednak najlepszy jeżeli chodzi o 'prosto z pudełka').

 

To jest moje zdanie i ja brałbym najnowszą wersję (v.3) WE, której nie ma teraz na SpecShopie :P

 

Pozdro,

Kiekos

 

P.S. Zaraz pewnie znajdzie się ktoś kto mnie zjedzie, zdepcze i skrytykuje :icon_neutral:

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites
WA/WOC - trochę mniejsze od oryginału, ale awaryjne

 

ale w którym miejscu mniejsze i awaryjne? No i piszesz bo pewno (masz, miałeś) wszystkie w.w repliki, bo nie sądzę że tak autorytatywne wypowiedzi pisałbyś bo tylko czytałeś, lub koledzy mówili

 

Dodge mam od ponad roku WOC-a i jestem z niego zadowolony, to jest WA troszeczke zmodyfikowane.

Ten temat był wałkowany 1.000.000X więc brachu weź i poszukaj, że tak powiem kolokwialnie :wink:

Link to post
Share on other sites

WE - stosunkowo tanie, dobre osiągi, najbardziej różni się od oryginału (jednak najlepszy jeżeli chodzi o 'prosto z pudełka').

 

To jest moje zdanie i ja brałbym najnowszą wersję (v.3) WE, której nie ma teraz na SpecShopie :P

 

P.S. Zaraz pewnie znajdzie się ktoś kto mnie zjedzie, zdepcze i skrytykuje :icon_neutral:

No jasne, bo ta wypowiedź spośród twoich wcześniejszych wyczerpała mój zakres tolerancji na te wszystkie posty w tematach o których nie masz pojęcia, a wypowiadasz się jak fachowiec. Miałeś chociaż w rękach którąkolwiek z zacytowanych replik? Nie, to w takim razie temat wyczerpał się.

 

A WE w obecnej formie z taką ilością pieniędzy jaką dysponuje autor to chyba jest najgorsze wyjście. Nie daj że awaryjne i na beznadziejnych częściach, to jeszcze z beznadziejnym systemem hu.

 

A do autora, to masz tyle tematów na tym forum i na GGI że aż dziwne że jeszcze nie przeczytałeś. Sam musisz zdecydować która replika bardziej spełnia twoje wymagania, ale ja bym zastanawiał się nad INO, KSC.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy nie złe, ale mój jakoś działa. Teraz przeskoczyłem na CO2 i mam nadzieję, że troszeczke minie, nim posypią się jakieś części :icon_mrgreen:

Dodge pamiętaj, nie psuje się tylko to, czego nie ma :wink:

No i czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, chociażby to forum. Bo uważam, że temat został dość wyczerpująco opisany, nie wiem czy na innych forach (zagranicznych) znajdziesz więcej

szukaj i czytaj

Link to post
Share on other sites
ale w którym miejscu mniejsze i awaryjne? [WA/WOC]

To że mniejsze, to sam redwolf mówi ;) Już wcześniej cytowałem: "WA M4 is slightly smaller that the real steel".

 

Mówiąc o awaryjności mam na myśli pękające suwadła, co nie jest wadą pojedynczego egzemplarza, gdyż pękają one ludziom w tych samych miejscach.

 

Z Mkami GBB nie mam zbyt wiele wspólnego. Jednak wszystko to, co powiedziałem, jest na tym forum i wybierając pojedyncze posty z poszczególnych tematów bym wszystko uwiarygodnił. Normalnie zacznę źródła dawać :icon_eek2:

 

Uważam, że napisanie czegoś takiego jest lepsze, niż napisanie "było - szukaj". Od razu znajdzie się ktoś kto będzie chciał podyskutować, tu się zgodzi, tu nie i coś się rozwinie...

 

Pozdro,

Kiekos

 

EDIT:

tylko ten zamknięty Bolt ;/

To raczej na plus (nie wizualny niestety), gdyż otwarty będzie miał gorsze osiągi.

 

I fakt zapomniałem o KJW/TK, które chyba najlepiej i najdłużej (pojęcia względne - tu w znaczeniu bezawaryjności) działa (bez wkładu) prosto z pudełka.

 

No jasne, bo ta wypowiedź spośród twoich wcześniejszych wyczerpała mój zakres tolerancji na te wszystkie posty w tematach o których nie masz pojęcia

I tu się mylisz, bo sam się poważnie zastanawiałem nad zakupem Mki GBB jednak z powodu chwilowych braków środków (wizja kosztów utrzymania) zakup odłożyłem. A piszę, bo staram się pomóc. Tylko mi teraz proszę nie wyskakuj z czymś w stylu "no to Ci nie wychodzi"... Jak już wcześniej napisałem, wg mnie lepiej napisać cokolwiek i rozpocząć tym dyskusję, niż od razu skazywać post na piach pisząc "było", bo raczej w 99% po takim poście wszyscy będą wierzyć na słowo i po prostu go omijać.

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Uważam, że napisanie czegoś takiego jest lepsze, niż napisanie "było - szukaj". Od razu znajdzie się ktoś kto będzie chciał podyskutować, tu się zgodzi, tu nie i coś się rozwinie...

Dokładnie o to mi chodziło :) Chciałem poznać wszystkie nowe opinie, poglądy i uwagi... (ufam użytkownikom, że nie piszą komentarzy z kosmosu)

 

KJW/TK odpada - brak oznaczeń,

WA odpada - plastikowe body,

Inokatsu odpada - zarąbiste ale cena ;/

AGM/JG - odpada bez komentarza,

 

Zostaje więc WE, WOC i może King Arms?

Ktoś miał do czynienia z replikami od nich? Dodatkową zaletą WE jest cena magów i części w razie 'czegoś'

Link to post
Share on other sites
Dodatkową zaletą WE jest cena magów i części w razie 'czegoś'

Dokładnie. To już jest moje gdybanie, ale gdy coś padnie w WE i ta sama część w WOCu (nie mówiąc o Ino), to ta pierwsza będzie tańsza.

 

Zostaje więc WE, WOC i może King Arms?

WOC nadal ma swoje pechowe suwadło, które pęka wszystkim w tym samym miejscu (http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/52002-m4a1-gas-blowback-wa/page__st__620). Polecam przeczytać całą stronę, a tu zacytuję:

 

:icon_eek: To ja powiem tak, ze stokowego suwadła została mi tylko dysza. Suwadło po wystrzeleniu około trzech magazynków pękło :icon_mrgreen: słyszałem, że to standard, jeżeli to jest super...?

I potwierdzam, że suwadło stockowe G&P pękło mi w miejscu gdzie znajduje się wkładka stabilizująca dyszę w suwadle, ale uwaga - suwadło pękło na magazynku na CO2! Ja preferuję GG. Inni CO2. I super :)

Mnie pękło na GG, dlatego wszystkim polecam wymianę od razu na aluminiowe, lub stalowe

Domyślam się, że niezbyt kuszące wypowiedzi... :icon_confused:

 

Na temat King Arms: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/102102-king-arms-m4-i-m7-gbbr/ Przeczytaj ten temat (3 posty). W skrócie - gorsza podróbka imitacji WA. Mówiąc tak nie skazuję broni na potępienie, jednak ZnAlowe suwadło takie jak WA raczej będzie pękać. Patrząc na recenzje AirsoftGI, można by się skusić na tą replikę. Chwalą ją i mówią, że dobrze kopie. Jednak ja bym był ostrożny (http://wmasg.pl/pl/news/show/104199).

 

No i zostaje WE. Na plus - zamknięty bolt, co wiąże się z lepszymi osiągami, jednak na minus wizualny. Chociaż jeśli nikt nie będzie podziwiał odsuniętego suwadła, to ta złota blaszka fajnie imituje łuskę :) Dostępność części, cena magów, fajne oznaczenia, usunięte wady wieku dziecięcego (v.3). Ja jestem i byłem za WE i jak tylko będzie dostępny, raczej kupię :)

 

Pozdro,

Kiekos

 

PS Może to? http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/106624-m4a1-ksc/ ^^

Link to post
Share on other sites

Widzę, że sporo ludzi ma problemy z WE (zacinki, ucieczka gazu itd) ale znowu wydaje się być najodpowiedniejsza.

Czyli King Arms również nie ma pochwał ;/

KSC jakoś mnie nie przekonuje, na temat VFC praktycznie nic nie wiem, właśnie szukam...

Lekko mnie odtrąciła ta złota dyszka, ale może i rzeczywiście nie jest źle, tym bardziej, że WE ma eleganckie oznaczenia. Mimo wielu nie pochlebnych opinii na temat WE, od lat mam używam ich pistoletów i jestem jak najbardziej zadowolony. (zero problemów prócz schodzącej farby, może mam farta :D )

 

Pytanie: czy wszystko w WE działa jak w oryginale? Mam na myśli Bolt Catch, Forward Assist Knob, zatrzymywanie zamka gdy nie ma kulek itp...

Pytanie: czy magazynek od ostrego wchodzi bez problemu? czy też blokuje go jakiś wypust lub w przypadku WE ta złota dysza?

Pytanie: na ile wystrzałów (około) starcza magazynek na GG/CO2 ? (oczywiście w normalnych warunkach)

Link to post
Share on other sites

VFC - jest tani, porządnie zrobiony, magi nie ciekną (jak w WA np.), bolt dziala bez zarzutu, osiagi niczego sobie ok. 420-450 FPS na GG, ceny częsci są niskie (np. WA, WOC czy INO są 4/5 razy wyższe od VFC). Jedyny minus, ze magi od systemu WA nie pasuja, takze inne czesci nie bardzo wiec jest malo podatny na modyfikacje. Jednak majac do wyboru VFC lub WE wybieram VFC.

Link to post
Share on other sites

A ja zdecydowanie bardziej wole KJW/TK.

 

Najmniej awaryjne, magi nie ciekna. Bezproblemowe i tanie jak barszcz sprowadzanie czesci prosto od producenta.

 

Oznaczenia mozna sobie jakiekolwiek bez problemu zrobic w odpowiednich zakladach.

 

Osiagi to 460fps na GG. We wtorek bede mial chrono to bede sprawdzal ile jest na propanie.

I propan jak dla mnie jest lepszy niz CO2 bo mniej problemow i w dodatku strzelanie propanem jest tanie jak cholera tylko trzeba sobie instalacje butli zrobic i cieszyc sie z gaziaka zamiast patrzec ile kasy wydaje sie na GG/CO2

 

No i jeszcze jedno - moja replika daje wystrzelic caly magazynek nawet po 3 godzinach stania na mrozie -5 stopni. Takze to dobrze swiadczy o tym ze replika nie bedzie sprawiac syfonowych psikusow przy +5 czy +10 stopni

 

Jedyny minus jest taki ze nie kazdemu odpowiadaja magazynki Thermold

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites
Pytanie: czy wszystko w WE działa jak w oryginale? Mam na myśli Bolt Catch, Forward Assist Knob, zatrzymywanie zamka gdy nie ma kulek itp...

Tak. Bolt Catch łapie bez zarzutu, Forward Assist działa.

 

Pytanie: czy magazynek od ostrego wchodzi bez problemu? czy też blokuje go jakiś wypust lub w przypadku WE ta złota dysza?

Nie jestem pewien, czy bez modyfikacji wejdzie. Faktycznie może przeszkadzać ta złota rurka. Ale myślę, że tu i tam się dognie to wejdzie.

 

Pytanie: na ile wystrzałów (około) starcza magazynek na GG/CO2 ? (oczywiście w normalnych warunkach)

Z tego co czytałem, to zadowoleni są ludzie, ale ile dokładnie, to nie powiem...

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mój pierwszy post i od razu się narażę ale co tam :P

 

Mam replikę WE (SCARA-nie M4) i powiem że wcale nie jest tak tragicznie.Niestety zależy to od szczęścia ,które ja miałem (czytając ponad 45 stronicowy temat traktujący o GBBR od WE miałem DUŻO szczęścia).

 

Może i WE są awaryjne ale jest do nich multum części a i RA Tech się nimi interesuję ! Open Bolty do WE już są więc i realizm podskoczy.Koszt repliki to około 300-350 $ a resztę Możesz władować w tuning i cieszyć się bardzo miłą replika :) Co do oznaczeń to nie martwił bym się aż tak-jak Masz chęci to Poszukasz grawera ,który Ci te oznaczenia "wyryje" na body i gdzie tam Chcesz.

 

To co napisałem to TYLKO moje zdanie i spostrzeżenia-osobiście jestem z WE bardzo zadowolony i polecam te firmę.Jeśli zainteresuję Cię WE M4 to jest o nim cały temat na forum :) W wyszukiwarce Wpisujesz M4 GBB i "włala" :)

Link to post
Share on other sites

Kiekos twoje posty przypominają mi, jak nie którzy pisali (może nadal się tak pisze) prace magisterskie.

Zero wiedzy praktycznej, mało wiedzy teoretycznej, ale ogromna wiedza co napisali inni, i nie ma znaczenia czy to prawda, czy wyrwane z kontekstu. Po prostu przepisuje się i jest sztuka. Tragedia

Szkoda czasu, że by tobą w polemizować :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Zamek z systemem Open Bolt do WE ma się pojawić podobno w lutym/marcu (jeszcze go nie ma)...

Więc szczerze powiedziawszy to nieco zmienia postać rzeczy - WE z częściami RA-Tech'a wydaje się być najodpowiedniejsze.

KJW/TK nie ma oznaczeń, a nie mam ochoty bawić się w grawerów - dochodzi malowanie body itd...

Myślałem nad konwersją pod propan, ale podobno to niszczy uszczelki itd, preferowałbym CO2 - GG wychodziłby drożej. Na mrozie czy w innych sytuacjach ekstremalnych z Emki nie będę korzystał więc syfonami bym się nie przejmował.

 

Skłaniałbym się ogólnie ku temu egzemplarzowi:

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=AFC-GBR-M16A3CO2&search=searchItem&rs=M16A3&catid=&cat=

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=WE-GBR-M16A3WM-V3&search=searchItem&rs=M16A3&catid=&cat=

 

Jaka jest różnica? Skąd inna cena?

Link to post
Share on other sites

Tak. Bolt Catch łapie bez zarzutu, Forward Assist działa.

 

Z tego co czytałem, to zadowoleni są ludzie, ale ile dokładnie, to nie powiem...

A skąd ty możesz wiedzieć czy bolt catch łapie bez problemu nie będąc nawet w odległości kilku kilometrów od tej repliki? Nawet czytanie ci nie idzie bo na GGI jest od groma i więcej pytań o pomoc z nie działający Bolt catch.

 

"Z tego co czytałem" - od tego momentu powinno się przestać czytać jakiekolwiek dalsze posty, a dodanie ogólnikowo że "są zadowoleni ludzie" to istny kabaret.

 

Pomijając kwestię bolt catch'a najlepiej twój brak wiedzy kwituje "zamknięty bolt ma gorsze osiągi" - lepszy od czego? Karabinków z kiosku? Bo na pewno nie OB który po prostu diametralnie zwiększa odrzut i działanie w zimnych temperaturach.

 

Beduin ma 100% rację, nie wiem jak można brać pod uwagę opinie takiego "eksperta" ale jeśli są tacy ludzie - to znaczy że selekcja naturalna dalej działa.

Link to post
Share on other sites

Droższy ma magazynek na CO2, tańszy na GG, cała różnica...

 

Co do poziomu merytorycznego na forum, to ciągle obserwuję spadek, takie kwiatki można wyczytać, że po prostu żal 4litery ściska...

Dopóki nie będzie moderatora tak jak w dziale snajperskich karabinów to połowa tematów na gazowych to pitolenie w bambus... :bialaflaga:

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Na filmikach widać że Bolt Catch jakoś sobie radzi, czasami nie złapie, natomiast działania Forward Assist Knob nigdzie nie widziałem :/

 

Inne magi zauważyłem ale co z '( Custom Ver 3. )' ? Różni się mechanicznie od wersji bez dopisku czy po prostu nie oznacza to nic?

Co do Bolt catcha, to wina (słabnącej) sprężyny, oraz zużywających się tych zatrzasków (wymiana na stalowe "ponoć" pomaga).

FA mało kto używa, no bo ile razy karabin Ci się zatnie (zamek nie domknięty do końca) :icon_biggrin:

Odnośnie słowa "CUSTOM", to możliwe że chodzi o oznaczenia na body... (dla pewności spytaj się sklepu) ^^

Mechanicznie jest to samo...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...