Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Mossbergiem


Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem Mossberga 003 od AGM i mam następujący problem.

Gdy naładuje magazynek udaje mi się strzelić dwa razy potem już nie zaczynam potrząsać repliką i słyszę kulki tak jakby w środku. Przepchanie wyciorem nie pomaga ponieważ kulki nie są w lufie. Wydaje mi się ze jakimś sposobem dostały się do środka. Proszę o pomoc jak temu zaradzić.

Link to post
Share on other sites

Rozbierz replikę, zobacz stan cylindra, czy nie pękł w miejscu które lekko wchodzi do magazynka i popycha kulki, sprawdź gumkę hop-up czy na pewno jest dobrze ustawiona, czy lekko nie wystaje/jakimś cudem odczepiła się lekko od lufy. Kolejną sprawą, jest sprawdzenie czy faktycznie w środku latają jedynie kulki, możliwe, że poszła jakaś plastikowa część.

 

Edit. Mam nadzieję, że używasz porządnych kulek ^^

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites

Kulki git, ułatwię Ci trochę, replika oraz jej elementy po rozłożeniu powinny wyglądać tak:

Tłok i cylinder

Tłok i cylinder w innej pozycji :D

Cały sprzęt :P

 

Znalazłem jeszcze:

 

"Wady i zalety

 

Najpierw wady zacznę od najpoważniejszej, cylinder w tej replice ma newralgiczny punkt, czyli ząb na którym osadzony jest pin z prowadnicą, z powodu zużycia, lub zastosowania mocnej sprężyny, może się złamać.

 

Drugą wadą jest delikatny gwint

Image

(Pod komorą HU, tam gdzie jest ta sprężynka)

 

Powodem jest metalowa atrapa magazynka, która bardzo ją osłabia, wystarczy niezbyt silne uderzenie by go złamać.

 

Trzecią wadą jest to że potrafi pobierać kulki do środka, powodem jest cycek (z lewej strony komory HU), który ma je blokować, a jest za krótki, wada ta nie dotyczy wszystkich replik. "

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pod komorą masz taki mały grzybek na sprężynce. Docelowo ma zatrzymywać kulki właśnie przed wpadaniem do środka, jednak ta sprężynka często jest gówniana i nie dociska go do końca. Wyjmij ją i wsadź coś po nią. Ja dałem zwykłą podkładkę i działa już baaaaaardzo długo. ;)

 

 

Edit:

 

Fak dopiero teraz zerknąłem na datę tematu. No nic, może komuś innemu się przyda :]

Edited by putin57
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...