Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR105 A1 vs CM 0.48


Recommended Posts

Witam jakis czas temu napisalem temat dotyczacy kupna ak. Jednak dalej mam problem dzisiaj zobaczylem ta replike SLR105 A1 od CA i bardzo mi sie spodobala choc ciagnie mnie tez do cm 0.48 i nie moge sie zdecydowac. Co prawda na forum jest sporo tematow o SLR ale nie znalazlem porownania miedzy tymi dwiema replikami i jesli mozna to prosilbym aby ktos kto ma potrzebna wiedze na temat tych dwóch replik mogł sie wypowiedziec. Prosiłbym o podanie wad i zalet obu replik i wlasna opinie.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Edited by rammlied
Link to post
Share on other sites

Ehhh, miałem obie repliki. Cyma to karabin który wyciągasz z pudełka i już możesz grać. W zależności kto ile potrzebuje fps-ów. W SLR masz ok 300 fps, do CQB się nie nadaje a na zielone za mało. Więc musiał byś wymienić parę części. Wystarczy włożyć m110 + jakiś bore-up + ew jakąś preckę i wyciągniesz 400-420 fps. SLR ma jakieś tam oznaczenia, no i od CA, CM 0.48 nie ma oznaczeń ale za to masz te 430fps z pudła. W ręku lepiej mi leżała CM, SLR była jakaś lekka (g@wnolit robi swoje). Ogólnie plusy dla SLR to: markowa, w miarę tani koszt podkręcenia (m110 40zł, chiński bore-up 100zł + teflon fix. Możesz wymienić zębatki na SHS 70zł i włożyć m130/m140, no i tłok), oznaczenia, jeszcze raz markowa. Plusy dla CM: niska cena (jak na towar jaki dostajemy), waga (cięższa od SRL, dla jednych zaleta dla innych wada), wyciągasz z pudła i grasz.

Link to post
Share on other sites

też zależy o jakiego konkretnie chodzi slra , bo jeśli stalowy to bije cymę na głowę , choć w stocku ma te 320fps to u mnie po włożeniu m110 , przeźroczysta gumka i precka 6.02 509mm (wszystko guardera ) ma zasięg skuteczny (pewne trafienie człowieka) ponad 60m a maksymalny ponad 65 ( wszystko mierzone dokładnie miarą ) a fps nie miałem okazji zmierzyć ale porównując z innymi replikami to na pewno będzie więcej niż 400fps. Co do wagi w wersji stalowej z drewnem to sama replika waży 3300g więc jeśli dołożymy jeszcze batkę large do kolby i magazynek , waga oscyluje w granicy 4kg czyli więcej niż w cymie a stal w slr jest o niebo lepsza niż u cymy u której są przypadki nawet odłamania kolby z zaczepem od korpusu a w slr słyszałem o przypadku upadku repliki z 2go piętra to tylko drewno się poobijało i stal zamiast złamać wygięła . Jeśli chcesz kupić slr w wersji tańszej ( czyli tego całego czarnego ) to moim zdaniem cymka raczej była by lepsza .

Edited by zubol
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...