Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka i LiPo oraz kilka pytanek


Recommended Posts

Czyli, tak - na dzisiejszej strzelance mój akumulator odmówił lekko posłuszeństwa, bo mimo dużej pojemności (2000, Firefox NiMh) bateria wytrzymała z 600-700 strzałów. Zakładam, że jest to spowodowane tym, że jest lekko przypalona na ostatnim ogniwie oraz ładuje ją dziadową ładowarką, ale to ma się niedługo zmienić. Trochę czytałem o tych ładowarkach i z tego co mi wiadomo, dobra będzie ta - http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=106 Coś też czytałem o dodatkowym zasilaczu czy coś w tym stylu, będę go miał od razu w zestawie? Do tego, dochodzi sprawa baterii. Mój przypalony firefox może zepsuć/spalić jakiś układ, czy cokolwiek innego? Ludzie polecali mi baterie LiPo, tylko jedna sprawa - jak kupie taką choćby z taiwanguna to trzeba coś przerobić, zmienić kable, żeby po prostu pasowało? Jak na razie mam kabelki modelarskie sylikonowe, te same końcówki co w stocku (bodajże mini Tamiya).

 

Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Trzeba będzie coś pokombinować :F Już się w tym wszystkim pogubiłem, stockowe kabelki w Cymie i TM to mini Tamiya, czy Tamiya? No i dalej czekam na odpowiedź w sprawie tego przypalonego ogniwa :F

 

Dobra, to mini tamiya na 100%. Jakie jest najlepsze napięcie baterii LiPo (8.4v,9.6v czy może 11.1v?) do mp5 TM z wymienionymi kabelkami na sylikonowe modelarskie i mosfetem?

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/akumulator-turnigy-lipo-2200mah-2s-7-4v-20-30c-asg-i1514665709.html - ?

 

Przy użyciu tych przejściówek z tamiyi do tych w LiPo, nic nie ma prawa się spalić?

 

 

Edit. Trzeba dbać o te LiPo? Nie chodzi mi o rzucanie na ziemię, bo to na pewno nie wystąpi, ale o jakieś granice wystrzelonych kulek, bo gdzieś słyszałem, że jak się za bardzo wyczerpie te LiPo, to bateria idzie do kosza :icon_biggrin:

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites

Ładowarka jest niedostępna

 

 

Co do zasilacza, tak, jest potrzebny - tu masz imaxa b6, bardzo podobną ładowarkę, w dodatku także bardzo polecaną - za 9zł więcej, od razu z zasilaczem:

Zasilacz jest w zestawie,nawet tutaj wam napiszę co jest w zestawie

Zestaw zawiera instrukcję w języku polskim ( wysyłam na maila po zakupie), oraz kabel zasilający ładowarkę. Instrukcję w języku angielskim możesz ściągnąć już teraz. Na produkt producent daje 12 miesięcy gwarancji

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Lubiemrowkojady: ten pakiet wystarczy z powodzeniem, ale zamiast kupować jakieś przejściówki kup lepiej męskie XT-60 w modelarskim i przelutuj w karabinku zamiast tamii. Tamia nie bardzo radzi sobie z wysokimi prądami i jej wywalenie wyjdzie replice tylko na zdrowie (podobnie jak bezpiecznika).

Ja kiedy robiłem "rewiring" całej repliki i mosfet, testowałem podobny pakiet tylko 11,1 V i powiem Ci że stokowe okablowanie robiło się ciepłe i miękkie a tamia iskrzyła poprostu.

Edited by jazoonn
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę na youtube, to całkiem proste, ale najpierw musiałbym mieć lutownicę. Talentu do takich rzeczy nie mam, kiedyś otworzyłem młodszemu bratu Nerfa i złożyć nie mogłem :F

 

I jak o te LiPo trzeba się opiekować, bo gdzieś wyczytałem, że bateria może się łatwo zepsuć :D

 

Edit. Przykłada się jeden kabelek do drugiego, lutuje i to tyle? Trzeba wywalić te końcówki, co są schowane w tym plastiku w mini Tamiyi? Można to robić przy zlożonej replice, czy trzeba te kabelki wyjąć?

 

Edit.2 Wybaczcie za te jakże idiotyczne pytania, ale z takimi rzeczami nigdy nie miałem styczności :F

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites

W czym tkwi w zasadzie różnica między LiPo, a NiMh? Mniejsze zużycie? W celu rozjaśnienia podam przykład. Niektórzy sprzedawcy zalecają stosowanie baterii 8,4V lub 9,6V NiMh, a te LiPo 7,4V.. Dlaczego taka różnica? Zgaduję, że jednym z kryterium stosowania przez większość graczy baterii z rodziny LiPo jest ich dłuższa żywotność, ale nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...