Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Pelno tutaj na forum problemow z glockiem, przewertowalem je wszystkie, lecz nikt nie opisal tego, co przydaza sie mnie. Mam glocka 17 kwa / ksc.

Latwiej powiedziec kiedy blow back cofa sie do samego konca, niz kiedy tego nie robi. Jesli strzelam na pusto to cofa sie do konca raz na jakies powiedzmy 2-3 magi. Czesto syfonuje. Srubka z tylu zamka dokrecona na maxa, magazynek uszczelniony, replika przesmarowana. Oddalem go do serwisu, ale pan w serwisie **** (nie chce robic antyreklamy) powiedzial, ze to cos z zamkiem, lecz on nie wie co to i nie potrafi tego naprawic. Mam nadzieje, ze, kochani forumowicze, dla odmiany ktos z was bedzie potrafil rozwiazac ten problem.

P.S. Podczas strzelania zarowno glock jak i gaz trzymane sa w temperaturze pokojowej, wiec na pewno sie nie mrozi.

EDIT: W najgorszym wypadku, myslicie, ze wymiana zamka na nowy cos pomoze?

Edited by krzak501
Link to post
Share on other sites

Wątpię, zamek jest jedynie obudową trzymającą mechanizm. Chyba, że serwisant miał na mysli "zamek" ze wszystkim w środku czyli wraz z zespołem BB. Ale na tej zasadzie można równie dobrze powiedzieć "w tym przypadku nie działa glock, zalecam wymianę"...

Mysle, ze mial na mysli zamek ze wszystkimi jego wnetrznosciami. Niedokladnie napisalem, bo dla mnie sprawa jest bardzo znajoma i przez pospiech i rozpacz nad gloczkiem wydalo mi sie oczywiste, o 'jaki zamek dokladnie chodzi', taki moj.. nieudany skrot myslowy: P

Nadal nie chce robic antyreklamy, ale co jak co, lecz w tym serwisie akurat powinni wiedziec jak to naprawic.. Dlatego zostalem zmuszony truc wam tylki.

Dodam, ze gazem, ktory uzywam jest TO cudo. Nie wiem co jeszcze moge o nim powiedziec, by rozjasnic sprawe, czekam na Wasza burze mozgow Panowie ;)

Link to post
Share on other sites

Cóż, pozostaje Ci jedynie rozebrać klamkę, a w zasadzie głównie cały zamek, na części pierwsze, jeśli się na tym znasz, bo jesli nie to lepiej sie za to nie zabieraj. Dokładnie wyczyść i nasmaruj części które się powinno smarować. Złóż z powrotem i przyjrzyj się dokładnie działaniu mechanizmu. Szczególnie na Twoim miejscu skupiłbym się na zespole tłoka-cylindra-dyszy-zaworu gazowego. Sprawdź czy cz przypadkiem np cylinder od blowbacku nie jest pęknięty lub czy nie ma jakichś ubytków w uszczelce tłoka i/lub w samym cylindrze. Rozbierz cały ten zespół i sprawdź sprężyny powrotne przy tłoku czy żadna się nie zerwała itp. Warto takrze sprawdzić w tym wypadku mechanizm zbijaka (właściwie cały zespół elementów odpowiedzialnych za zbijanie zaworka w magazynku) gdyż może zbijak jest krzywy/ukruszony/stepiony lub co innego powoduje, że bije za słabo. Tak zdalnie, nie widząc repliki ani jej nie trzymając w ręku trudno cokolwiek stwierdzić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Myślę, że problem może być z rocket valve (wolne tłumaczenie zawór rakietowy, na schemacie część nr 24). Zobacz czy się nie rozleciał, bo w moim klocku był z tworzywa. Objawy podobne do twoich spada moc i efekt bb oraz częste syfony. Tutaj masz przystępny opis wymiany tej części:

http://www.airsoftforum.com/board/Installing-Ksc-kwa-Glock-t126819.html

Jednak muszę Cię zmartwić jeśli to to się zepsuło to czeka Cię zakładanie konta na Pay Pal i zamówienie z np. WGC Shop. W Polsce ani w Anglii (szukałem) ostatnio był nie do dostania (rzekome problemy z dostawcą). Dlatego też pewnie Pan w serwisie Cię "spuścił na drzewo", nie opłaca im się sprowadzać jednej części. Przykre ale prawdziwe.

Kosz sprowadzenie (najtaniej jak się da) to około w przeliczeniu 40 pln.

Pozdrawiam JK

Link to post
Share on other sites

Zdobyłem części. Ogólnie wysłałem glocka wcześniej do Capri na naprawę, ale nie było mnie stać. Usterka była następująca: po strzale kulka wypadała z lufy a cały gaz wylatywał syfonem. Usterka powstała poprzez zapiaszczenie. Wyczyściłem go i nic to nie zmieniło. Po wysłaniu do Capri napisali mi maila że brakło części i syfon jest spowodowany delikatnie nadpękniętym zamkiem. Wymieniłem zamek, a części zamontowałem...problem jednak nie zniknął...jakieś pomysły o co chodzi?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...