Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Myślałem nad kamizelką IBA z tym że jest strasznie nie wygodna - tak wiem że nie jest to kamizelka taktyczna ale jest to jedyna poza UTG która mi się podoba. Ja potrzebuję prostą lekką kamizelkę do mp5 - a jedyną taką jest UTG.

 

W którym miejscu IBA jest niewygodna (oprócz tego, że fakt, ciepło)??

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Miałeś ją kiedyś na sobie z kevlarem (włączając DAPSy i najajnik) razem z 2 płytami ESAPI? Jeśli nie, to przymierz. Zrozumiesz dlaczego jest stara i niewygodna. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Kto nosi DAPSy poza pokazami? :>

 

Z kevlarem i SAPI miałem, z ESAPI jeszcze nie macałem. Stara jest, owszem. Ale taka... przytulna, przyjemnie się ją nosi :)

Przynajmniej nie uciska żołądka i nie utrudnia oddychania jak CIRAS :P

 

Oczywiście UTG i IBA nie ma nawet co porównywać...

Swoją drogą zdaje się, że widziałem nawet fotki Marysiów w (chyba) Omedze/tac-v czyli pierwowzorami UTG na IBA, zamiast FLC.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Hmm, może jakieś prywatne zakupy, pewniej nawet mógłby być to FR. Jak Eagle wymodził tac-v to był lans.

 

 

Co do IBA - no cóż, staje się powoli przeszłością, w dzisiejszej erze kamizelek zintegrowanych i PC z cummerbund'em IBA przegrywa strzelając kościami. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o jakość/funkcjonalność, masz rację.

Tylko IBA, to kamizelka za ~1000 zł z kevlarem i SAPI, za PC z SAPI i BALCS/jeśli nie ma możliwości ich wsadzenia dochodzi np PACA, względnie kafle stand alone, lecz te i tak są droższe. Samo poszycie/poszycie+PACA wyjdzie sporo ponad 1000 zł (nie mówię tu o jakichś kopiach, bo o ile jeszcze Pantac albo Flyye można z pewnymi obawami używać, to chinol się podrze od samego włożenia SAPI :P ).

 

Cóż, chcieć Pan jakość musieć płacić, a jak trzeba tanio i znośnie to IBA wypada w sam raz.

 

A co do niemodułowego, chińskiego UTG, to w zamierzchłych czasach moich początków w airsofcie miałem takie, z taiwanguna.

...i cieszę się, że sprzedałem, bo może, i jeśli ktoś nosi ze sobą mało szpeju, to się w tym zmieści, ale jeśli nie jest mańkutem to wyciąganie magazynków za cholerę nie będzie ani szybkie ani wygodne. Kabura po włożeniu metalowej beretty m92F z Bella po prostu odpadała, a przez ten bezsensowny nap beretta po prostu wypadała. Ostatnio byłem świadkiem, jak w identycznej poszła kieszeń na klacie, ta większa obok pistoletowych. Rozszedł się cały szew od dołu kieszeni i zawartość malowniczo wypadła :P

 

Chinol czy nie, po prostu kamizelki niemodułowe to przeżytek i cześć...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...