Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ochronne i kwestie bezpieczeństwa


Recommended Posts

Panowie, to nie jest temat do dyskusji. Kolega ze zdjęcia miał okulary, ale w przerwie między rozgrywkami, przy samochodach, zdjął je na moment.

 

I zapomniał założyć, ciapa jedna, idąc grać. Kupie starych wyjadaczy zdarzyło mi się przypominać, żeby założyli szkło na twarz - bo zapominają (fakt, z reguły mają szkło na kapeluszu czy na kamizelce, kolega ze zdjęcia odłożył je na ziemię i zapomniał). Połapał się, jak zaczęła się gra, założył czerwoną szmatę na głowę i pilnował twarzy. Potem pomagałem mu szukać okularów.

Trochę dziwne, że nikt z jego kolegów (broniących się w tym samym rejonie) nie zauważył. Ale pewnie patrzyli na nas, atakujących, a nie na siebie nawzajem.

 

Tak, jest to naruszenie zasad bezpieczeństwa.

Tak, jest to przypadek głupoty na polu gry.

 

Ale nie było to celowe, więc nie róbmy może z igły wideł?

Link to post
Share on other sites

tak zapomniałem ich ze sobą wziąść zostawiłem je przy parkingu. Wiem jest to podstawowa zasada, ale szczerze mówiąc "nie czułem" , że ich nie mam.

 

P.S wiem także , że to był wielki błąd , ale odrazu zszedłem z pola ..

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jest okularow nigdy nie zdejmowac, nawet na respach.

Oczywiscie trzeba kupic sobie jakies konkretne - tak zeby ci nie przeszkadzaly ani zbytnio nie parowaly.

 

My juz widzielismy jak wyglada podbite oko kulka- bo ktos zdjal na chwile okulary w czasie walki ;) Mial farta ze trafiony zostal 2 cm pod oko.

Widok niezapomniany, mina kolesia tez. Siniak na 3 cm dookola.

 

Pamietam jak przebijalem kulkami plyty wiorowe ... mozna sobie wyobrazic gdzie zatrzyma sie kulka jak trafi w oko.

 

Ale spokojnie Ulti - wazne ze nic sie nie stalo.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście nigdy nie zapomniałem założyć ochrony oczu i nie wyobrażam sobie że mógłbym zapomniec.

Wiadomo że każdemu może się zdarzyć(tym bardziej osobie młodej lub po prostu świeżej) ale przecież nikt nikomu nie chce dać od razu dożywotniego bana na strzelanki w szczecinie, naszym obowiązkiem jest zwracanie na to uwagi, nawet jeśli jest już po fakcie. Dzieki temu że brzozer założył temat, jestem prawie pewien że kolega Ulti nigdy już nie zapomni o goglach.

Link to post
Share on other sites

Croos, mnie też nie - przynajmniej odkąd pamięcią sięgam. Głównie dlatego, że od paru lat mam ochronę oczu zintegrowaną ze szkłami korekcyjnymi, i bez tego aparatu g... bym, eee... wykrywał ewentualnie węchem ;-) Ale naprawdę napominałem już kupę ludzi, w tym takich, którzy strzelają się od lat.

 

Po prostu trzeba przypominać. I tyle :cool:

Link to post
Share on other sites

 

Po prostu trzeba przypominać. I tyle :cool:

 

No i właśnie o to mi chodziło. :-)

 

 

 

 

A jak ludzie dodatkowo mają bardzo dobre okulary, to czasami zapominają, że mają je na sobie, albo że ich na sobie nie mają ;)

 

Ludzka rzecze, zapomnieć.

 

A jak bym skakał 10 lat ze spadochronem i zawsze byłoby wszystko w porządku i nagle przez rutyne zapomniałbym spadochronu?

Wiem że to ciężko porównywać ale... Ludzka rzecze, zapomnieć

Link to post
Share on other sites

Nie udało by Ci się, bo sam sprawdzasz sprzęt i dodatkowo druga osoba, to robi ;P

 

Inny przykład.

 

Rodzio

Napisałem że ciężko to porównywać.

Dałem ostry przykład żeby wszyscy zrozumieli o co chodzi.

A ty mi nóż w plecy.

 

Ale dobra

Dwóch doświadczonych i dobrze wyszkolonych zołnieży na polu walki

pierwszy: osłaniaj mnie

drugi: dobra

pierwszy: dlaczego mnie nie osłaniałeś (wyszeptał konając)

drugi: zapomniałem że mam pusty magazynek.

 

 

Ludzka rzecz, zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...