Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G - GR16 Carbine - Eco. Version- Tuning


Recommended Posts

Witam:)

 

Posiadam takową replikę http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1974

 

I moje pytanie i za razem prośba brzmi: Jak to cudo można tuningować xD Czy mogę bez wymiany niczego wsadzić sprężynę mocniejszą jak tak to jaką? Jak nie to co mam zmienić ?:)

 

I ogólnie po proponujecie wymienić aby replika miała dobry zasięg i celność :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Link to post
Share on other sites

Sama sprężyna nie wystarczy, porównanie tłoka cymy (m125) i stockowego g&g (m100) nie za bardzo pasuje, lecz powinien wytrzymać m110. Aby osiągnąć te 400fps na M110, trzeba równierz dobrze złożyć replikę, żeby układ był szczelny. Jak jesteś nowy w tych sprawach oddaj replikę w ręce specjalisty.

Moim zdaniem żeby na M110 osiągnąć te 400fps to trzeba założyć:

doszczelnioną dyszę

dobrą gumkę

łożyskowaną prowadnicę sprężyny,

dalej nie wiem jak ze stockową szczelnością G&G

 

U mnie w MP5 (CA) musiałem trochę podoszczelniać, najlepiej to sprawdzać stopniowo i doszczelniać.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam gr16 eco. Wstawiłem do niej sprężynę 110, komorę king arms, białą gumkę guarder i uszczelniłem hop up. Robiłem test z papierkiem na gumce king arms i wyszedł mega negatywnie, bo papierek, aż pofrunął. Na gumce guardera jest lepiej, ale papierek delikatnie przesunął się w bok, ale nie przeskoczył. Czy da się osiągnąć taki efekt, aby nie było w ogóle straty mocy w hop up? kupiłem teraz przedłużoną i uszczelniona mosiężną dyszę deep fire (mówię przedłużoną bo jest do m4 a ja mam m16). Czy wymiana jej może coś poprawić czy dysza będzie uderzać o kołnierz gumki (nie wiem jak to wyglada)? Podobno, w niektórych replikach przy zmianie komory na king arms trzeba zmienić dyszę na dłuższą. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego musze dociskac magazynki aby podawały kulki, w standardowej komorze wszystkie podawały bardzo dobrze.

Edited by grzybeks
Link to post
Share on other sites

Dysze DF są dłuższe o parę 0.01mm na pewno coś da w stosunku do stocka. Ja wymieniłem taką u siebie w MP5 ze stockowej "uszczelnionej" CA, dużo dało, największe straty są przy dyszy właśnie. Podobnie mam zamiar wymienić w kumpla P90, Cały zespół cylindra szczelniutki ( po wymianie głowicy tłoka na czerwonego elementa i doszczelnieniu głowicy cylindra z cylindrem), komora też, a jak do zespołu cylindra dołożyłem dyszę (stock), chciałem zrobić strzykawkę... żadnych oporów PSSSSSSSSS całe powietrze poszłoo, dodam, że replika ACM.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...