Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sklep internetowy www.airsoftextreme.pl


Recommended Posts

Powiem Ci tyle jeśli chcesz emkę to tylko CA/G&P mam i taką i taką i obie sobię chwale. Do rozważenia też KWA, ale nie miałem z nimi styczności, więc nie jestem w stanie polecić Ci ich, mimo że wiele się o nich dobrego słyszy. Kolejna sprawa to wersja eMki - musi być składana kolba i RIS i nie mów, że Ci nie potrzebne bo za poł roku/rok będziesz szukał konwerski z RISem ( ja już to przeżyłem i dziękuję). Kolejna rzecz markowa eMka jest droga, ale nadrabia to kulturą pracy na stocku i osiągami, tak żeby nie być gołosłownym moje M16 G&P (teraz już M4A1) na stocku miało 385 fps, a po wymianie tego, co konieczne (lufa gumka) + doszczelnianie (Poldkowa robota nadmienię tutaj) miało 410 FPS na stockowej sprężynie i jakieś 65m skutecznego zasięgu. eMka CA też kawał dobrej giwery. Bangla na stocku tylko gumka HU wymieniona, bo w zimę ze stockiem cięzko ma ciągle stabilne 320 FPS i zasięg odpowiedni do przeznaczenia. Nigdy podkreślam NIGDY nie było z nią problemu a jej przebieg oceniam na jakieś 30 000 kulek. Dodatkowo stockowe lufy CA są dobrej jakości skupienie lepsze niż na guarderze, którego chciałem tam kiedyś wepchać. Tuning, kiedyś na pewno będziesz toto ulepszał. Cenowo wypada podobnie, ale w CA może być trochę tańszy. Najważniejsze i G&P i CA (starsze wersje bez M120 w stocku) przyjmują bezproblemowo M120, bangla aż miło ja na SP120 Guardera w G&P miałem 455-460 FPS. A teraz same części w nich. Szkielety - podobnie, ale tu skierowałbym się w stronę CA bo bezproblemowo można doładować do nich komorę Kings Armsa a w G&P wymaga to niestety przeróbek, jeśli o wytrzymałość chodzi to jest raczej podobnie M150 wytrzymają na pewno, a przy M170 nie posypią się po jednym magazynku. Silnik podobnie z czego CA na M140 będzie spisywało się lepiej niż G&P, bo M140 jest taką rozsądną granicą ich mocy przy M150 i ten i ten ma tragiczną reakcje na spust nawet przy mocnym Lipolu i mosfecie. Tłok to CA należy się pochwała wytrzyma M140, kiedy ten z G&P przy M130 trzeba już raczej wymienić (powiem tak 4 strzały na M150 wytrzymuje). Zębatki dobre i te i te. Do M120 są w porządku potem mają za słabe przełożenie, ale żeby G&P są bardzo wytrzymałe wręcz nie do zajechania ktoś tam strzelał z M150 z nich, ale kultura była tragiczna, jak z wytrzymałością mocową w CA nie wiem, ale przebiegowo i na stocku bez problemu. Przy tuningu ponad M120 w G&P trzeba wymienić prowadnicę na łożyskowaną ta stockowa jest tragiczna duża poprawa kultury, w CA mamy już łożyskowaną prowadnicę w stocku. Okablowanie i tu i tu do wymiany przy dużej mocy. Łożyska ok. Gumka i lufa też do wymiany, chociaż lufy i 6,05 G&P i 6,08 CA nie są najgorsze i nie pali się aż tak z wymianą w ich wypadku , gumka za to koniecznie, lufa też, ale nie na preckę CA czy SRC, bo się nie opłaca zwyczajnie. Jeśli o cylindry chodzi to powiem tyle - szczelne w obu jest bardzo dobrze. Wykonanie zewnętrzne no niestety ale tu prowadzi G&P wg. mnie nie ma lepiej wykonanych eMek. Są jeszcze KWA, które ciągną na stocku (tak słyszałem) M140 bez problemowo, ale to musisz zajrzeć do odpowiedniego tematu, nie miałem nigdy w łapach. A co do chińskich eMek to daj sobie spoków wszelkie Bojce czy inne wynalazki to chłam i psuje się cześciej niż ustawa przewiduje, nie mówiąc o kulturze pracy i wachaniach FPS, których tuningowane części niestety nie są w stanie zredukować. Kupisz i plujesz sobie do zakupu nowej giwery non-stop w brodę moje słowo. Jeśli dorwiesz gdzieś PJta to można się zastanowić, ale reszta chińskiego chłamu to jedno wiekie ... no. Jeśli nie chcesz wydawać tyle na nową giwerę to polecam wszelekie AK Cymy lub giety JG, albo emki z 3ciej generacji. Masz tu trochę surowych danych (jeśli coś się nie zgadza to poprawiajcie nie jestem alfą i omegą) i moich subiektywnych odczuć jako eMkofila :) Decyzja twoja.

Link to post
Share on other sites

Hmm... Dzięki wielkie za artykuł i recenzje ;) No powiem szczerze, że mnie trochu zdemotywowałeś ;) A emki 3ciej generacji to te od JG tak? Jakby zamówić z nimi metalowe body boja i wymienić to by dawało radę?? Bo tysiaka na I replike nie wydam niestety na razie. Do akaczy i gietek mnie nie ciągnie bo mam obydwie, tylko że sprężynówki;) Natomiast z m4 to byłby lans, i wgl mi się strasznie podoba :)

 

A jakby kiedyś, coś, jakby co to byłoby??:

 

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/AEG_AEP_Tokyo_Marui_Other_Series_Tokyo_Marui_FAMAS_5_56F1.htm

Link to post
Share on other sites

Famas ma hmm prehistoryczny GB :) A co do emki JG 3-gen to spoko tylko teraz pojawia się pytanie. Czy opłaca się kupować Full-Metal body i taką emkę czy może bardziej opłaca się kupić markową eMkę z metalowym body w zestawie ? Trzeba bedzię wiecej pozbierać poczekać, ale wg. mnie warto. A, co do lansu to powiem, że ciężko bardzo dużo jest eMek na każdej strzelance, ale ergonomii, wyglądu i ogólnej zajebistości nie można jej odmówić zdecydowanie. A przpomniało mi się jeszcze coś eMki A&K są w miarę ogarnięte, ale nie tak dobre jak JG 3gen odsyłam do odpowiednich tematów, w odpowiednich działach. Poczytaj, nie spiesz się jak masz możliwość to postrzelaj z kandydatów, wypytaj się i zdecyduj się na najlepszą dla Ciebie opcję. (W komisie można czasami dorwać fajną eMkę po okazyjnej cenie, radzę zacząć przeglądać ;))

 

A tak kompletnie poważnie to bież AK od CYMY jakiegoś z serii 4x. Żadna eMka nie będzie lepsza na początek, bo one wymagają specjalnego traktowania, a kałach to jednak kałach. Masz tam metalowe body dużego Hi-capa(nie trzeba wiecej magów nawet do tego na początek) baterie i jakąś ładowarke tylko lufe i gumkę zmienić, to będzie najlepsze rozwiązanie jak już się w ASG rozsmakujesz to zbierzesz więcej pieniędzy, nie spiesząć się, bo będziesz miał już przecież z czego strzelać wymarzoną eMkę, potem stuningujesz itd. Dobra rada taka moja, bo eMki (JG i Inne chinole, markowe często też) mają kaprysy a CYMKI mają je żadziej zdecydowanie. Reasumująć kupuj AK i zacznij zbierać na eMkę cała filozofia.

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...