Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładoawnie Sanyo przez 9,6 Accucell6


Recommended Posts

Wybaczcie że się Wami wysłużę ale przeglądnąłem chyba połowę tego działu i nie mam odp na cześć pytań i męczy mnie kacorek a jutro na strzelanie...

 

problem nr 1

 

Ostatnio zauważyłem nagły spadek pojemności baterii(Sanyo 9.6 1800mah ni-cd) z 1700 do 960

 

pytania

 

a) czy zwaliłem coś ja ładując ją na TA6 rozładowuję ja po każdej strzelance(0.5 A/auto) i ładuję uzwajając takiego zestawienia 1A/Auto

b) jak ew poprawić stan batki powtórzyć z 3 cyckle czy może są jakieś tajemne sposoby

 

 

Problem nr 2

jak ładować LiPo 7,4 15 C 2400mahów

 

 

Dziękuje i sorka za wykorzystanie ale mam wodę z mózgu po przejściu x tematów ;]

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie że się Wami wysłużę ale przeglądnąłem chyba połowę tego działu i nie mam odp na cześć pytań i męczy mnie kacorek a jutro na strzelanie...

 

problem nr 1

 

Ostatnio zauważyłem nagły spadek pojemności baterii(Sanyo 9.6 1800mah ni-cd) z 1700 do 960

 

pytania

 

a) czy zwaliłem coś ja ładując ją na TA6 rozładowuję ja po każdej strzelance(0.5 A/auto) i ładuję uzwajając takiego zestawienia 1A/Auto

b) jak ew poprawić stan batki powtórzyć z 3 cyckle czy może są jakieś tajemne sposoby

 

 

Problem nr 2

jak ładować LiPo 7,4 15 C 2400mahów

 

 

Dziękuje i sorka za wykorzystanie ale mam wodę z mózgu po przejściu x tematów ;]

 

 

1

 

spada pojemność batka się kończy ;p ładujesz trochę za dużym prądem

 

przeczytaj to

 

http://www.fuw.edu.pl/~jt/akumulatorki.html

 

może pochrzaniłeś napięcia, jak rozładowujesz to najpierw 0.5A a jak dojdzie do 7.2V to po 10-15 minutach możesz rozładować prądem 0.1A

 

co do ladowania li-po YT jest pełen rożnych tuturiali, nie będę się rozpisywać umiesz chyba wpisać w wyszukiwarkę co trzeba

 

3 cykle możesz zrobić ale prądem ładowania c/10 czyli dla twojej Batki będzie 180mA na accucelu daj 0.2A rozładowanie tak jak wyżej i może coś to da :) mi tez w tym miesiącu padła ni-cd jak robię kilka cykli to się poprawia ale po tygodniu znowu wraca do beznadziejnej pojemności :) tez accucel 6

Edited by John Petrucci
Link to post
Share on other sites

oki super siądę powiedz mi jeszcze jak sprawdzić jakie mam napięcie na batce i będzie szycho czy TA6 ma wbudowany jakis woltomierz czy trzeba się zapoatrzyc ;p

 

 

Kac miną swietny sposób

2x dzienna dawka witamin i minerałów

1x plusz Ca MG

lemoniada z duża ilością cukru potem z mniejszą (pierwsza i tak wypijemy bo suszy a uzupełnimy cukry 2 kwaśna to mniej sie będzie chciało pic ;p)

1xIbuprom (jak boli ;p jak nie to nn)

drzemka 45 min (żeby wszystko zaczęło działac)

Yerba Mate na pobudzenie po zarwanej nocy, ciężkich chwilach, okrutnym sexie, libacji w gronie znajomych, samogwałcie, prostytucji za kontenerem, pobiciu itd itd. (niepotrzebne skreślić)

 

I jesteś jak nowy ;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...