Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.039C akumulator i ładowarka


Recommended Posts

ELO

mam taki mały problem. Jestem zainteresowany karabinkiem CM.039C i tam jest dołączona do zestawu jakaś ładowarka i akumulator 8,4 V o poj.1100 mAh Ni-Mh ale tam pisze ze jest za słaby i chce sobie kupic akumulator Ni-MH 9,6V 1500mAh typ stick[FIREFOX]

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_9_6v/akumulator_ni-mh_9_6v_1500mah_typ_stick_firefox-541.html

i moje pytanie brzmi czy ładowarka dołączona do zestawu będzie odpowiedznia do akumulatora Ni-MH 9,6V 1500mAh typ stick[FIREFOX] czy aby go nie popsuje. Jeżeli ladowarka bedzie zła to czy oplaca się kupować taka ładowarkę

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/ladowarka_rozladowywarka_procesorowa_do_akumulatorow_o_napieciu_od_2_4v_do_12v_mw-689.html

a jeżeli się nie oplaca to czy taka ładowarka wystarczy

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/wolnoladowarka-mala_wtyczka_a_c_m-161.html

 

 

Z GÓRY THX ZA POMOC

Link to post
Share on other sites

Baterie dołączane do Cym są ok, pod warunkiem że dbasz o nie. Wolnoładowarka, którą podałeś w ostatnim linku to tak naprawdę prawie to samo, co to co dołączane jest do zestawu. Batimexa szczerze mówiąc w życiu na oczy nie widziałem - ale z tego co piszą ludzie na forum, nie tykaj tego kijem owiniętym w szmatę. Z ładowarek masz Imax'aB6 i Turnigy Accucel. Obie są przyzwoite. Ładowarki dodawane do repliki są w stanie naładować baterię, pod warunkiem, że ładujesz odpowiedni czas. Poza tym psują baterię, same się psują i to tyle. Do tego, gdy np. przeładujesz baterię (przykładowo masz ładować 9h, a będziesz ładował np. 15h, bateria idzie od razu do kosza. Firefoxy ogólnie są ok, sam mam i nie jest źle.

 

Jak się tak na tą 039c napaliłeś to bierz, ale za kilka groszy mniej masz 042a, które zmieści większą baterię (LiPo, large, mini-do wyboru do koloru) a szyna na której Ci pewnie zależy (wszyscy chcą być taktyczni) kosztuje sześć dych :wink:

 

Pozdrawiam

 

MarinesPL

Edited by MarinesPL
Link to post
Share on other sites

Ja się ośmielę nie zgodzić co do ładowarki Batimex. Mam i sobie chwalę.

 

a ile czasu ją masz? Chwalić ją będziesz aż ci się nie zepsuje a co gorsza nie rozwali ci aku. ona poszkuje okolo 100zl a za 150zł można kupić Accucela6/ iMAXa b6 która jest uniwersalną ładowarką (ładuje Ni-xx, Li-po i kwasówki)

Link to post
Share on other sites

Mam ją ponad pół roku. Strzelanki średnio co 2 tygodnie, ładuje baterie swoją i jeszcze dwóm kolegom. Baterie działają i nic się nie psuje.

EDIT: Wiem, że nie naładuję tym lipola ale jest mi to niepotrzebne.

Edited by andyss1995
Link to post
Share on other sites

Miałem tego Batimexa. Omijaj szerokim łukiem. Załatwił mi 2 baterie w ciągu 6 miesięcy. Osobiście polecam IMaxB6 albo Turnigy (jedno i to samo). Kosztują około 150 zł a można ładować Nimh Nicd LiPo i parę innych. Masz ustawiane programy ładowania i prąd z dokładnością do 0,1. Li Po są niezłe nawet 7,4. Rof mam niemal identyczny jak na nimh 9,6 i gabarytem jest o połowę mniejsza. Jedyne to trzeba uważać żeby nie uszkodzić i ładować w bezpiecznym miejscu ( ja ją wkładam do słoika, w razie rewolucji razem ze słojem za okno).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...