Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika na poczatek?


Recommended Posts

Witam,

chcialbym zaczac swoja przygode z asg. Jednak nie orientuje sie za bardzo ktora replike wybrac. Szczerze mowiac pod wzgledem wizualnym najbardziej podobaja mi sie M4 i AK47. Znalazlem w internecie kilka interesujacych replik do ceny ktora chce wydac (500zl). Czy moglbym prosic o wskazowki ktora z nizej wymienionych broni bedzie najlepsza? Na co zwracac najbardzije uwage? Akumulator? FPS? dlugosc lufu? ktory z tych czynnikow jest najwazniejszy?

Oto moje typy:

1. http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028-172.html

2. http://gunfire.pl/product-pol-1152189678-DropZone-BI-5181M.html

3. http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-02-full_metal_boyi-2638.html

4. http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/ask204p_full_metal_ebb_aps-2179.html

 

dwie pierwsze repliki podobaja mi sie pod wzgledem wizualnym. a kolejne dwie repliki nie za bardzo ale doradzil mi je kolega ktory powiedzial ze sa najlepsze pod wzgledem cena/jakosc. Co o tym sadzicie?

Link to post
Share on other sites

Z tych co podałeś to 1. Chyba najbardziej polecana replika na tym forum :E Nie ważne, czy temat się tyczy broni za 1000zł czy za 200.

 

Ale fakt. Strzela dobrze, jest wytrzymała. No i najtańszy sensowny elektryk. Kałachy cymy cieszą się dobrą opinią.

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam cm 0.28(ak47) w każdej wersji oprócz s i cm 0.31(ak74) w każdej wersji. O boyiu i aps za bardzo nic nie wiem. Poczytaj na forum jest wiele tematów. Dlatego kałaszka, że jest bardzo trudny do zajechania i ma dobre osiągi.

Edited by Paramonov95
Link to post
Share on other sites

A moglbys to jakos uzasadnic czy cos :P? Czemu akurat kałaszka?

 

Otóż też jestem zielonym, ale zakup repliki mam za sobą. A co zrobiłem? Poczytałem przyklejone tematy "jaka replika do ...." i tam wychwalano cymę. Jeszcze nurek do tematów AEG -> II klasa lub "tanie repliki". Po takim oczytaniu mamy już jako takie pojęcie co jest "gut" a co "beeee".

 

Jako zielony nie powinienem doradzać ale chyba nikt nie zaprzeczy, że cm028 z tamtej czwóreczki wypada najlepiej.

 

 

PS. Może jeszcze rozejrzyj się za g36 od JG

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Cm 028 może być dobre bebechy itp.

Co do emki z boya to poczytaj na forum

Apsa nie bierz to jest shit i do tego jeszcze ten EBB

 

Moim zdaniem najlepszych wyborem była by rk 2 z boya,ponieważ ma stalowe body,szynę boczną,dobre bebechy oraz świetne wykonanie zewnętrzne.

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Apsa nie bierz to jest shit i do tego jeszcze ten EBB

 

Możesz brać, akurat AK-74 APS są zacne. A EBB to spora zaleta jeśli natomiast będziesz go miał dość to zawsze możesz je wypiąć.

 

Pamiętaj za to by dokupić do niego nową baterie ponieważ stockowe najczesciej są martwe :/ (chyba że to porawili ostanio ale nie sądzę).

 

Informacje masz tu:

http://www.wmasg.pl/pl/armoury/show/79126

Edited by MasterGos
Link to post
Share on other sites

Cymy 028 bym nie brał , mam 2 lata używam od czasu do czasu i zabija mnie trzeszczenie plastiku ;) Lepiej wziąć coś solidniejszego . M4 od Boya , widziałem, strzelałem z tego i nawet daję radę ale nie wiem jak z awaryjnością tego . Zastanów się najlepiej nad Rk 02 lub właśnie Mką.

Link to post
Share on other sites

dzieki wszystkim za odpowiedzi. chyba rzeczywiscie skusze sie na cm.028. Mam tylko watpliwosci co do dolaczanego do niego akumulatora. Czy wystarczy on na normalna zabawe? Czy lepiej dokupic jakis akumulatorek? Na stronie taiwanguna polecaja firefoxa. Tylko jaka pojemnosc bedzie najlepsza?

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj 0.28 ! Jak podałeś inne repliki, to znaczy, że jesteś w stanie zapłacić więcej, tak? Kup albo tego Boyca, ewentualnie poszukaj jakieś Cymki od modelu 0.4x wzwyż.

 

Popatrz też na serię G36 od JG i Cymy. Dużo lepszy wybór niż chłamowa Cyma 0.28.

Link to post
Share on other sites

Oszalałeś chcesz brać plastikową cm 028 zamiast rk 02 z boya lol.

Wez się zastanów ale tak porządnie,rk ma stalowe body,dobre bebechy i ładne wykonanie zewnętrzne.

A co ma cm 028 ? Tylko dobre bebechy porównywalne z rk z boya nic więcej.

 

Na twoim miejscu wziąłbym tą rk 02 albo emke z boya chyba,że chcesz plastikowego cm 028

Link to post
Share on other sites

A możecie uzasadnić czemu odradzacie cm028 ?

Bo ma ABS'owe body ?

Jak nie będzie nim rzucał czy kopał dołów to mu się nie połamie, a jeżeli zaczyna i to będzie 1 replika i mu się ASG nie spodoba to mała strata ,a jak go wciągnie to przecież można zawsze wymienić body.

 

Z resztą 028 to wydatek 350 zł a boyi to 510 zł więc za różnice można kupić mundur albo kamizelkę jakąś.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

nie bierz cymki bo to shit i gó.w.n. ....... a ten APS czy tam cuś to wynalazek chinczyków i dziala tak jak cymka + blowback który ci sie zepsuje

BIERZ RK-02 polecam replika ful metal i nie da sie jej zniszczyć dla kolegi spadła z 3 pietra na strzelance podnióśł ja zaje... w nia bo cos sie blokowało i dalej działała. Azreszto Boyi jest sprawdzona firmą.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widze to zarowno rk-02 jak i ak47 sa wykonane z metal + abs wiec troche nie rozumiem niektorych wypowiedzi. No chyba ze ten kalaszek jest caly z abs'u to rzeczywiscie lipa i lepiej dolozyc do rk-02. Chcialbym zeby pierwsza bron starczyla mi chociaz na rok i nie rozpadla sie po 2 wystrzelonych magazynkach

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...