Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Losowo blokujace się semi


Recommended Posts

Jak w tytule mam problem z losowo blokującym się spustem pod semi. Dokładnie mówiąc, po przejściu z safe mogę oddać czasem 3 czasem 15 strzałów w semi po czym następuje brak reakcji na spust, sam jako tako daje się nacisnąć jednak z lekkim wewnętrznym efektem klikania/zahaczania o coś. Z początku myślałem, że to z winy samej dźwigni blokady spustu czy ciężkiego chodzenia płytki selektora. Wszystko jednak wydaje się dobrze działać, płytka, rozdzielacz i sam szkielet GB są jednej firmy - Deep Fire. W środku bore-up guardera na m140 i przy batce 12V + mosfet z AB (sporo ale auto nie będzie używane). Po rozłożeniu wszystkiego zauważyłem na elemencie kostki stykowej 0,5mm wgłębienie/wydarcie plastiku (zaznaczone na foto).

1241mn.th.jpg

Proszę o podpowiedzi co może się tam dziać, czy dźwignia przerywacza jest czasem za głęboko dopychana i blokuje się w poruszanym elemencie kostki stykowej czy co?

Link to post
Share on other sites

Dokladniej chodzi o zgrywanie sie przerywacza (to male metalowe ktore powoduje ze podskakuje stycznik w kostce) z stycznikiem (nie wiem jak to nazwac - ten element w spuscie ktory chodzi i o ktory zachaczasz jezykiem spustowym).

W obu elementach jest tak ze stykaja sie one trojkatami.

Jezeli te trojkaty sa zbyt malo ostre - wtedy gdy zebatka tlokowa zatrzyma sie w polozeniu ze lekko podnosi przerywacz - przerywacz glokuje kostke i ta albo sie blokuje na amen, albo podskakuje od razu i nie zalacza ukladu (wiec zebatka tlokowa nie moze sie poruszyc). Przelaczenie na auto pomaga - bo wtedy zebatka tlokowa ustawia sie w innym, nieblokujacym sie polozeniu.

Przy szlifowaniu tych trojkatnych czesci trzeba pamietac w ktora strone ma odskakiwac kostka (tak zeby stycznik nie wskakiwal na gore tylko pod stycznik).

Ogolnie ciezko to opisac - ale latwo naprawic.

Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że już rozumiem. Ogólne działanie przerywacza z kostką znam jednak nie byłem w stanie stwierdzić czy to przypiłować czy mają właśnie za mało czegoś. Jednak w takim razie jeśli na "styczniku" było wydrapane trochę plastiku to tyle podszlifuję i może zadziała. Przerywacz już był zmieniany przy tuningu. Jako że to jest ta sama firma jak szkielet GB powinna chyba najlepiej współdziałać ze sobą więc jeśli po wszystkim nadal będzie blokowało to zmienię kostkę stykową.

Dzięki wielkie za podpowiedzi ukierunkowały mnie w dalszych działaniach.

Link to post
Share on other sites

To ze przerywacz jest tej samej firmy nie znaczy ze bedzie najlepszy ;)

Wlasnie dlatego ze zmieniles przerywacz masz teraz problem bo nie wszystko sie idealnie zgrywa.

Tez tak mialem po zmianie kostki na inna.

Ogolnie zmiana kostki moze pomoc, ale niekoniecznie.

Musisz to po prostu dopasowac.

Link to post
Share on other sites

Będę piłował i to sporo żeby się nie zaczepiało przy opuszczaniu przerywacza. Ale nie na tyle aby swobodnie mógł przerywać obwód. Z tego co widziałem też z zewnątrz GB w miejscu gdzie sprężynka płytki selektora dociska ten mały bolec przerywacza to właśnie tam też niema pełnego styku tego bolca do przeznaczonej na niego dziury w GB (od lewej) tylko jest mała szparka, co pewnie bierze się z tego samego problemu w środku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...