Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar zacząć "bawić" się w ASG lecz jestem kompletnie zielony. Przeglądałem liczne strony sklepów i spodobała mi się taka broń: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/sc-01-dark_earth_boyi-2629.html lecz mam pytanie bo w porównaniu do tej wersji http://www.military.pl/fn-scar-tan-g-g-limited-version-karabin-asg_11959t.html wygląda jakoś tak dziwnie może to przez brak oznaczeń bądź trochę inny kolor, sam już nie wiem. Jak myślicie czy ta broń nada się na początek? Pytanie do osób które posiadają SCAR-a. I napiszę od razu, dla osób które zaczną pisać ze na początek dobrze jest kupic ak bądź g36 - po prostu mi się nie podobają;p i jeszcze pytanie odnośnie gogli http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_gogle_okulary/gogle_taktyczne_typ_desert_locust-coyote_acm-440.html co o nich sądzicie? Warte są swojej ceny?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

NIE KUPUJ OCHRONY OCZU Z TAWIANGUNA!

 

Podane przez Ciebie gogle można przebić na wylot z nietuningowanej repliki. Sam osobiście rozwaliłem 2 pary innych okularów z tawianguna strzałami z repliki.

 

Pozwolę sobie zacytować siebie, żeby nie pisać wszystkiego 2 raz.

 

Nie ma używania "jakiś tanich" okularów, to debilizm.

 

Jedyne tanie i dobre okulary to wspomniane przeze mnie SPECS. Potem Uvex x-one i i-vo oraz kilka innych modeli w podobnych cenach. Potem produkty Peltor i Revision. Potem Bolle i ESS. Zaznaczam, że "Potem" tyczy się kolejności cen najtańszych dobrych produktów danych producentów i jest tylko orientacyjne.

 

Co do ochrony oczu - gogle i okulary firm: ESS, Bolle, Revision i Peltor (tylko i wyłącznie modele ochronne, a nie np. przeciwpyłowe czy przeciwsłoneczne) to praktycznie najlepsza ochrona, jaka stosowana w ASG. Potem okularki SPECS z allegro za 12zł. Są tak samo wytrzymałe, mniej lanserskie i mogą trochę odstawać od twarzy. Potem produkty Uvexa, sportowa linia produktów Peltora i kilka innych firm.

 

I to, co najważniejsze: OCHRONĘ OCZU TRZEBA PRZETESTOWAĆ. Po strzale z 500fps z 30cm nie zostanie nawet ślad na goglach czy okularach ochronnych, więc nie masz co się obawiać. A jeżeli trafisz na podróbkę, to i z 300fps z 20m będzie ją można przestrzelić, więc sam sobie odpowiedz: lepiej rozwalić coś takiego podczas testów, czy stracić bezpowrotnie wzrok?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: Ochronę oczu testuje się ZAWSZE strzałem z najmocniejszej dostępnej repliki z 30 centymetrów. Nie ma od tej reguły odstępstw i "bania się, że się zarysują", bo to debilizm. Tyle.

 

A tutaj link do sprawdzonego sprzedawcy sprzedającego okularki SPECS (sprzedaje też gogle firmy ESS): http://allegro.pl/okulary-spectacles-ballistic-protective-specs-i1572616789.html

 

Co do repliki - niestety się nie wypowiem, bo się nie znam. Jednak poszukaj tematu na forum o SCARZe od boyi, z pewnością taki istnieje i jest tam odpowiedź na Twoje pytanie stanowczoi pełniejsza niż może jej udzielić ktoś z osób tu zaglądających (nikogo nie obrażając).

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci firmy produkujące okulary i gogle. Tamte za 12zł są tanie, bo naklepano ich mnóstwo dla armii amerykańskiej i jest ich multum w obiegu.

 

Kup wyrób którejś z firm: Bolle, ESS, Peltor, Revision (ale tylko modele OCHRONNE) i miej pewność, że nie stracisz wzroku. MFH to chińszczyzna i nie powierzyłbym w życiu produktom tej firmy wzroku.

 

Mam też prośbę, abyś uszanował to, że zamiast odsyłać do wyszukiwarki dałem Ci pełną odpowiedź i nie wklejał tu kolejnych linków z kolejnymi nic niewartymi goglami. A zwykłe okulary przeciwsłoneczne można kupić za paręnaście tysięcy. Dziwne, że będą słabiej chronić, niż te za 12zł? Dla mnie nie.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...