Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

farbowanie pigmentami do farb


Recommended Posts

...więc pytam..

 

czy ktoś farbował jutę barwnikami do farb w małych buteleczkach?

za pomocą barwników do tkanin nie mogę uzyskać dobrego koloru zieleni.. mało naturalny wpada w niebieski wręcz..

dodałbym trochę pigmentu i byłoby ładnie ;) ale czy da się to utrwalić? żeby kolor nie farbował...

 

jak ktoś ma opinię o tej metodzie to będę wdzięczny za pomoc

 

kiedyś próbowałem też bejcą do drzewa ale po kilku płukaniach cały czas schodziło więc darowałem

Link to post
Share on other sites

Próbowałem kiedyś z jakimiś superpro koncentratami barwników do odzieży. Miało to postać właśnie takich niewielkich buteleczek/słoiczków. Niestety, w moim przypadku był to chybiony pomysł. Barwniki miały dość gęstą konsystencję. Podejrzewam że były dedykowane raczej do ręcznego malowania wzorów na odzieży ;). Po delikatnym rozrobieniu z wodą barwniki okazały się bardzo niewydajne i drogie, a sama juta skleiła się i nadawała się jedynie do 'wyczesania' ;]. Co więcej... barwnik z czasem się wykruszył. Ogólnie był dość mocno pylący.

 

Nie jestem pewien czy masz to samo na myśli... jeśli tak, to dwa razy się zastanów ;).

 

Zastanów się też nad sprawdzonym patentem w postaci Doktora Granosika ;). Kilkanaście kolorów i groszowe (dosłownie) kwoty, a pokrycie juty wręcz idealne.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Raczej polecałabym zmieszać barwniki sypkie. Zarówno płynne pigmenty, jak i farby w speju dają ładny, acz krótkotrwały efekt. Bushrag z mojego awatara kiedyś był zielony. Przestał, odkąd znudziło mi się poprawianie koloru za każdym wyjściem w teren.

 

Zielony za mało zielony? Dodaj 1/5 albo 1/4 żółtego. Albo jasnego brązu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...