Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Identyfikacja zdjęcia - chyba USA


Recommended Posts

co to może być za koleś ? jakiś specjal ? najemnik ?

 

Twarz Medal of Honor :)

 

Mogę jeszcze dopowiedzieć że to jest ktoś z jakiś specjali i jest to początek misji w Afganistanie z tego co wyczytałem.

 

Edit:

O, nawet cytacik znalazłem:

 

(...) was a United States Special Forces soldier during the beginning of the war in Afghanistan
Edited by Tona
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Twarz Medal of Honor :)

 

Brawo. Takich brodatych "twarzy Medal of Honor" było i jest wiele. Po prostu dostosowanie się do otoczenia w pewnym stopniu. :) Gość jest z SOCOMu, to nie ulega wątpliwości. Pytanie tylko skąd. Może w źródle zdjęcia coś znajdziesz?

Link to post
Share on other sites

Sądząc po tym iż nie ma munduru, a ma zapuszczoną brodę po to aby upodobnić się do miejscowej ludności to śmiem sądzic iż jest to jeden z zielonych beretów. Czyli Special Forces (po prostu) Ich akcje są ściśle tajne i żadko kiedy polegają na likwidacji celu (od tego są bardziej Navy Seals). Celem Special Forces jest głownie wyszkolenie partyzantów do walki z rebeliantami (przynajmniej tak było za czasów Wietnamu) lub namierzanie celów np: za pomocą lasera poczerwieni i umożliwienie celnego ataku powietrznego.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Sądząc po tym iż nie ma munduru, a ma zapuszczoną brodę po to aby upodobnić się do miejscowej ludności to śmiem sądzic iż jest to jeden z zielonych beretów. Czyli Special Forces (po prostu) Ich akcje są ściśle tajne i żadko kiedy polegają na likwidacji celu (od tego są bardziej Navy Seals). Celem Special Forces jest głownie wyszkolenie partyzantów do walki z rebeliantami (przynajmniej tak było za czasów Wietnamu) lub namierzanie celów np: za pomocą lasera poczerwieni i umożliwienie celnego ataku powietrznego.

 

Może tak, może nie. SFy akurat w Afganistanie szkolą bodajże elitę ANA. Żeby nie wyróżniać się z Kandaków najczęściej widywani są w Woodlandzie. Owszem, facet ze zdjęcia może być SFem, ale równie dobrze może być z CIA, czy nawet Delty, która też widywana była "na wioskach". :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mam to samo pytanie. To nie tylko jednostka do odbijania zakładników, ale również zajmuje się "zgarnianiem" HVT i wieloma inni rzeczami o których nam nie jest dane wiedzieć. ;)

 

Jakoś głupio mi się odwoływać do polskiego piekiełka, ale... GROM to też jednostka do odbijania zakładników poza granicami kraju, a jakoś na misjach ma zadania troszku inne niż "powinna"...

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
natknąłem się na takie fajne foto

Ja to się tylko zastanawiam, co w tym foto jest fajnego? Nie licząc body armor'a i "czwórki", gość wygląda jak farmer albo robotnik budowlany. Brakło mu tylko butelki z colą, żeby zgarnął osiągnięcie "ultimate-american-style".

 

Chyba że chodzi o mega brodę albo helikoptery :cool:

Link to post
Share on other sites

Ja to się tylko zastanawiam, co w tym foto jest fajnego? "ultimate-american-style".

 

Chyba że chodzi o mega brodę albo helikoptery :cool:

 

Fajne - czyli luzik, brak kamizelek, łysych fryzur ala kibol, "dzinsy", po prost pełen luzik, który ma w dupie wszelkie militarne i wojskowe "ą" i "ę" - taki outsider :) i za o już go lubię :D

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ja to się tylko zastanawiam, co w tym foto jest fajnego? Nie licząc body armor'a i "czwórki", gość wygląda jak farmer albo robotnik budowlany. Brakło mu tylko butelki z colą, żeby zgarnął osiągnięcie "ultimate-american-style".

 

Chyba że chodzi o mega brodę albo helikoptery :cool:

 

Nie wiesz? Broda+broń=airsoftowy fetysz. Popatrz na tych wszystkich fanów Krzysia ;)

Fajne - czyli luzik, brak kamizelek, łysych fryzur ala kibol, "dzinsy", po prost pełen luzik, który ma w dupie wszelkie militarne i wojskowe "ą" i "ę" - taki outsider :) i za o już go lubię :D

 

Kamizelkę to on akurat ma, a "outsiderem" jest, żeby nie rzucać się w oczy. Widocznie pracował we wioskach.

Link to post
Share on other sites

Fajne - czyli luzik, brak kamizelek, łysych fryzur ala kibol, "dzinsy", po prost pełen luzik, który ma w dupie wszelkie militarne i wojskowe "ą" i "ę" - taki outsider :) i za o już go lubię :D

 

Tak jak w tym filmie, "Renegat" :cool:

 

EDIT: jakoś tak zauważyłem, że się mnie uczepiła ta buźka z okularkami :blush:

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...