Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.037 - WIELKI problem z aku


Recommended Posts

Witam. Mam taki problem, mianowicie zamiast rozładowywać aku po strzelance, to go doładowywałem, czyli podłączałem na jakieś 3 godziny. Aku robił coś takiego, że kilka pierwszych naciśnięć spustu ledwo silnik drgnął, a następne były normalne. Wczoraj podłączyłem aku, nie wiem czy rozładowane czy nie na caą noc, i dzisaj nawet nie drgnie! Co teraz zrobić? Wiem że głupio zrobiłem podłączając tak aku...

 

EDIT: Aku stockowe oczywiście

Edited by HGStalker
Link to post
Share on other sites

poszukałem i znalazłem ak bete pod tym kodem (037). A więc:

zdejmij chwyt pistoletowy, odkręć 2 śruby trzymające sanki śilnika, (tu jest różnie, bo albo są styki zakładane albo przylutowane kable wiec robisz to lub nie) podłączasz silnik tak jak był i ciągniesz za spust na wyciągniętym silniku i podłączonej batce, silnik trzymaj mocno bo kopie.

Ruszy= wsadź go spowrotem i strzel, jeśli nic się nie stanie spróbuj ponownie, jak za drugim razem nic to cos blokuje zębatki i bez rozebrania się nie obejdzie.

nie ruszy=silnik spalony na 100% lub gdzieś jest przerwany obwód i stawiałbym na złączke przy gb

Może być reż taka sytuacja, że gdzieś jest zwarcie i prąd gdzieś poprostu "ucieka". Woltomierz ustawiasz na pomiar oporu elektrycznego, zamykasz czymś obwód zamiast baterią (kabel jakiś czy coś), wciskasz spust i batasz czy ze styków na silniku nie ma przepływu na sam gb

Link to post
Share on other sites

ustaw woltomierz na oporowość i zmierz 2 punkty

1. - na silniku i -styk przy batce

2. + na styku przy batce i + silnika przy ściagniętym (wciśniętym) spuście

Zmieniałeś wtyczki na deansy (T-connektor)>?

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe że batka straciła część mocy w wyniku zbyt długiego ładowania , i nie daje do silnika prądu wystarczającego do napięcia sprężyny twojego karabinu. Podobną sytuację sam miałem w swoim kałachu gdzie bateria w pewnym momęcie przestała dawać odpowiedni prąd.

Poproś jakiegoś kolegę żeby pożyczył ci batkę (Najlepiej o podobnych parametrach) i będziesz pewien czy to przez batkę , czy coś innego . A jeśli jest to stock-owa bateria to możesz być pewien że to to .

Rada: kup jakiegoś Firefox-a albo li-po , jednak myślę że do Bety specnaz najlepszy będzie Firefox 9.6 STICK , Bo na lipo fajnie będzię rozpylać ale jeśli gearbox jest stock-owy to może pójść zespół tłoka , bo zębatki z tego co wiem to XYT ,raczej wytrzymają

 

 

Edit: dodanie treści :)

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...