Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie: jaką polecacie baterię do modstocka w m4 ICSa. Najlepiej LiPo, ale aż tak bardzo się nie upieram.

 

Wybrałbym sam, ale jest jedna sprawa i mam wątpliwości. Mam dwa boxy: stock M100 i drugi zestaw D na M120. Bateria musi dobrze pracować i z jednym i z drugim. To jest na tuningowym boxie chcę osiągnąć rofa (bez zmiany zębatek) około 18-20 bb/s, a z drugiej strony czytałem, że przy mocnej baterii na semi może się pojawić burst, kilkustrzałowa seria, czego oczywiście chcę uniknąć. Więc jeśli LiPo, to tylko 7,4v, bo 11,1 to chyba za mocna. A i jeszcze jedna sprawa. Dobrze, żeby bateria miała przynajmniej 2000 mAh pojemności. Cóż, w każdym razie czekam na Wasze wypowiedzi.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sam stoję przed takim wyborem i dowiedziałem się ze 11,1v do m100 jest zbyt mocne i na semi są podwójne strzały oraz sam gearbox nie chodzi zbyt dobrze, według mnie jakaś porządna batka np turnigy 7,4v 25-30c + mosfet i nie powinno być zle jednak niech lepiej ktoś bardziej doświadczony się wypowie:)

Link to post
Share on other sites

lipo 7,4v turnigy nanotech i wydajnością duża czyli 45-90c z dobrym silnikiem i bez zmiany zębatek itp nie wyciągniesz rofa 18-20k/s. Takie rzeczy tylko w erze.

napisałem wyżej, że mosfet z ab, żeby właśnie nie było tych podwójnych strzałów (ab=active breake-aktywny hamulec. On zabezpiecza właśnie przed tym replike)

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Zębatek nie zmieniam, silnik oczywiście ICS Turbo 3k. I jeszcze jedno. Mam ModStocka bez możliwości instalacji baterii, więc zostaje tylko prowadnica kolby. Planuję tam umieścić dziesięciofunkcyjny mosfet od gate (ma system rof control, więc mogę dać i 11.1v lipo i ustalić rofa na te 18-20 bb/s)

Przejdzie to, czy jestem skazany na niepowodzenie?

Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie, czy ja to wszystko upchnę w prowadnicy kolby.

Na szerokość i wysokość wszystko wejdzie, ale już na długość nie. Może będę musiał przypiłować trochę kolbę lub po prostu pamiętać, aby jej do końca nie składać. Mosfet ma długość 7cm, bateria 13 cm, a prowadnica w najlepszym przypadku ma 19 cm długości. No i jeszcze styki Opłaca się coś takiego? Czy po prostu mam się nie bawić w jakieś mosfety i wziąć LiPo 7,4v 1100 mAh 15C? Jak to będzie banglało na m120?

 

A propos M120. Mogę z niej wycisnąć stabilne 450 fps, do lokalnego limitu?

 

Co do imax b6 to rzeczywiście polecana, chyba się zdecyduję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...