Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A4 - słaby zasięg i celność


Recommended Posts

Witam.W poniedziałek zakupiłem używaną M16A4 firmy Boyi http://allegro.pl/m16a4-full-metal-zestaw-czesci-gg-i-ca-i1667258514.html .Gość kupił replikę miesiąc temu przebieg niby 300 kulek, lecz nie chce mi się w to wierzyć,gdyż widać na niej dokładne ślady użytkowania...Wszystko by uszło gdyby nie to, że zasięg repliki dochodzi do max 20 m. Kulki szybko opadają i znosi je na prawo i lewo, co uniemożliwia mi zabawę z innymi.Używam kulek 0,20 g.Chciałbym zwrócić uwagę na to,że kałach cymki za 300 zł kolegi,spisuje się o niebo lepiej od mojej emki.Proszę o jakieś rady co zrobić by poprawić zasięg,celność i czy jest to możliwe.

Edited by The Hurricane
Link to post
Share on other sites

Masz pewnie epicko nieszczelny karabinek albo zwalony system HU. Śmignij do jakiegoś serwisu, żeby Ci wymienili gumkę i dystanser.

 

@Mortis Takie rzeczy, że przy 420 fps strzela mu na 20m, nie może być przez kulki, ten karabinek powinien mieć z 50-60m zasięgu. Chyba, że strzela bezszwowymi.

Link to post
Share on other sites

Albo poprzedni właściciel źle założył gumkę HU, albo wypadł mu dystanser przy składaniu, możliwe, że lufa jest źle założona i wypustka od HU zamiast na górze jest na dole (niestety zdarza się przy kupnie używek...). Rozbierz cały HU zobacz czy wszystko jest dobrze złożone i na swoim miejscu. Możliwe, że gumka jest uszkodzona, przezroczyste guardery łatwo się drą przy nie umiejętnym wkładaniu.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

kwestia inna: nóweczke taka replika miała beznadziejną głowicę cylindra - 250 fps. wymiana głowicy cylindra na inną dała 375fps.

 

Prowadnica dyszy w głowicy ma luz. zastosuj głowice metalowe, alu lub stal. i po kłopocie. byc moze wtedy bedziesz musiał skrócic również delikatnie dyszę ( gb bojca ma o 0,5mm cieńszy przód)

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz Mortis, P&J nie tną się w hi-capach. W lufkach 6.04 też dają radę, niżej bym nie ryzykował. Guarder to też porządna gumka.

 

Nie tną ale mają bardzo dziwy tor lotu i nie raz zaobserwowałem to u siebie gdzie G&G lecą płasko i daleko a P&J lecą i spadają po jakichś 30-35m. Dopiero jak podkręcę hopka to zaczynają lecieć na podobna odległość ale nie płasku tylko po łuku do góry i też spadają.

Link to post
Share on other sites

Dobra ,pogrzebałem troszkę w hop upie i znacznie poprawiłem zasięg :) Rozbiorę karabinek i zerknę jeszcze raz do środka czy wszystko gra.

 

Jeśli chcesz to możesz jeszcze pogrzebać, bo to może Ci dużo dać: klik. Odkręć tą śrubkę, która jest zaznaczona żółtą strzałką na 1 zdjęciu. Podłóż pod nią jakąś podkładkę, najlepiej jedną z tych, które są tam pokazane i przykręć z powrotem, ale nie na full'a, tak żebyś mógł regulować HU. Ustaw HU tak jak Ci pasuje i dokręć mocno śrubkę, do oporu. W garażu na pewno znajdziesz dobrą podkładkę wśród śrubek i innego szpeju :icon_razz2: . Mój kuzyn na poniedziałkowej strzelance miał ten sam problem co Ty. Słaby zasięg, celność do dupy a skupienie to w ogóle szkoda gadać. Wczoraj zrobiłem tak jak piszą na tej stronie i naprawdę pomogło. Z 20-30 metrów zrobiło się +60. Skupienie i celność naprawdę super. Możesz spróbować czy coś Ci to da. Powinno :icon_biggrin: .

Edited by Laki
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz to możesz jeszcze pogrzebać, bo to może Ci dużo dać: klik. Odkręć tą śrubkę, która jest zaznaczona żółtą strzałką na 1 zdjęciu. Podłóż pod nią jakąś podkładkę, najlepiej jedną z tych, które są tam pokazane i przykręć z powrotem, ale nie na full'a, tak żebyś mógł regulować HU. Ustaw HU tak jak Ci pasuje i dokręć mocno śrubkę, do oporu. W garażu na pewno znajdziesz dobrą podkładkę wśród śrubek i innego szpeju :icon_razz2: . Mój kuzyn na poniedziałkowej strzelance miał ten sam problem co Ty. Słaby zasięg, celność do dupy a skupienie to w ogóle szkoda gadać. Wczoraj zrobiłem tak jak piszą na tej stronie i naprawdę pomogło. Z 20-30 metrów zrobiło się +60. Skupienie i celność naprawdę super. Możesz spróbować czy coś Ci to da. Powinno :icon_biggrin: .

 

Nie polecam. Ta podkładka jest niby po to żeby HopUp sam się nie zerował. Kiedy to zastosowałem to po każdej regulacji śrubka po troszku się odkręcała i w końcu było jak przed jej zastosowaniem i wypadła. Za mocno dokręcisz to nie ruszysz pokrętła. Zastosowałem własny patent. Nałożyłem kilka warstw gumki od wentyla rowerowego na bolec od mocowania dźwigni dystnsera tak by ścisło przylegały do zębatek.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście szanowni specjaliści nie spojrzeli na zdjęcia. Bo i po co. Jakbyście się przyjrzeli to byście zauważyli, że lufa została ucięta. Pozostawiono ją bez korony i czoka. Stąd kiepska celność. Pewnie do tego replika jest nieszczelne, ale bez chrono tego nie stwierdzimy. Możliwe, że trzeba wymienić gumkę HU. Body jest metalowe? Bo nie wygląda to na BOYI'a.

Link to post
Share on other sites

Nie polecam. Ta podkładka jest niby po to żeby HopUp sam się nie zerował. Kiedy to zastosowałem to po każdej regulacji śrubka po troszku się odkręcała i w końcu było jak przed jej zastosowaniem i wypadła. Za mocno dokręcisz to nie ruszysz pokrętła. Zastosowałem własny patent. Nałożyłem kilka warstw gumki od wentyla rowerowego na bolec od mocowania dźwigni dystnsera tak by ścisło przylegały do zębatek.

 

Replice mojego kuzyna naprawdę dużo to dało. Napisane jest tam po angielsku, że nie w każdym egzemplarzu się to sprawdza. Sam muszę przyznać, że mi to nic nie dało a mam taką samą replikę jak kuzyn. Mi ten zabieg i tak nie był potrzebny, bo nie narzekam na osiągi :icon_razz2: . Właśnie o to chodzi żeby nie ruszyć pokrętła, dlatego HU się nie poluzuje sam i lepsze skupienie strzału jest na pewno. Wystarczy raz sobie ustawić HU bez tego patentu a potem tylko dokręcić to mocno i tyle. Twój pomysł też wygląda na całkiem niezły, nie wiem, nie próbowałem, ale może jak mi tak osiągi spadną to spróbuję :icon_neutral: .

Link to post
Share on other sites

heh koleś kupił replikę 4 maja 2011 a sprzedał w czerwcu raptownie zauważył, że nie ma czasu na strzelanki ??? pewnie słabo mu strzelała giwera i wolał sprzedać....mam ta samą giwerę też z GF i kupiłem ją od gościa po jednej strzelance z tym, że moja pachniała i wyglądała jak nówka...ale wiedziałem czemu sprzedawał...po prostu strzelała o wiele gorzej od mojego kałacha 360fps a niby ta sama moc......wstawiłem preckę JBU i gumkę na gurdera i tu był pies pogrzebany wzrosła celność i zasięg....tyle, źe ja kupiłem naprawdę jak nóweczka i za mniejszą kasę....sprawdź jak dysza dochodzi do gumki ,czy się uszczelnia i nie traci tu FPS-ów

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem, co raczej jest normalne jeśli np. hop up był podkręcony ma maxa wystrzeliło się pare kulek i została zerwana gumka, lub po prostu od przebiegu (nie jesteśmy dziećmi i każdy wie że często na allegro czy nawet na wmasg przebieg jest zaniżany), jeśli jest body plastikowe to to wziąłbym pilnik lekko je przerobił i kupił komorę guardera i gumke (czarną) tego samego producenta. Wymiana tych części powinna Ci pomóc. Co do lufy to kolega wyżej już napisał że lufa była skracana(przy nieudolnym skróceniu lufy każdy zadzior może psuć osiągi skupienie i zasięg), więc też poleciłbym Ci wymienić lufę.

 

Sory za spam ale prosiłbym o pomoc w tym temecie:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/114849-m4-pj-szkielet/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...