Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z pobieraniem kulasów


Recommended Posts

Siemka

Powodów złego lub braku podawania kulek może być wiele. Ja akurat miałem problem związany ze słabym dociskaniem komory hopa do maga przez co blokada magazynka nie była zwalniana i nie puszczała kulek dopiero po mocnym dociśnięciu magazynka działało (albo i nie ).

Tak załatwiłem problem potrzebą mocnego dociskania magazynka żeby podawało kulasy https://picasaweb.google.com/michal.hamerski26/30Cze2011?authkey=Gv1sRgCNeGxajt7t3Efg blaszka z browara poskładana na pół, przykleiłem kropelką do hopa owinąłem taśmą i na końcu kropelka. Może pięknie to nie wygląda ale działa, poprawiłem blaszkę żeby była prosto poobcinałem wystającą taśmę zamontowałem i.... gitara. Podaje kulasy bez problemu i przy okazji zniknęły luzy na magach, tak więc chyba lepszy patent niż oklejanie taśmą magów, w miarę prosty i niewiele roboty :D

Edited by Marines22
Link to post
Share on other sites

Ja to bym lekko usprawnil.

Element dociskajacy zaopatrzylbym w male krzydelka po bokach (tak zeby mial ksztalt litery T).

Dlaczego ? Gdyby jednak odpadlo - ten maly element moze zostac podany z kulkami na dysze i spowodowac zacinke.

Jezeli beda skrzydelka - nie zmiesci sie do wnetrza komory i po prostu replika przestanie podawac wogole kulki.

Ale pomysl fajny.

Link to post
Share on other sites

Hmm element nie wpadnie do środka bo nie ma takiej fizycznej możliwości. Jest na zewnątrz komory i dociśnięty przez maka tak więc nawet jeśli się odklei wypadnie dopiero przy wyjęciu maga. Wpadłem na jeszcze lepszy pomysł ale problem w tym że nie bardzo miałem z czego to zrobić. Mianowicie zamiast tej blaszki można było by założyć jakiś pierścień 1,5-2 mm dłuższy który na pewno by nie spadł, problem w tym że musi być on dopasowany w miarę idealnie żeby nie miał luzu (oczywiście założony na zewnątrz) 2. musi być z cienkiej blachy żeby mieścił się do otworu maga, 3. wytrzymały żeby się nie powyginał. Potem to już pikuś. Macie może jakieś pomysły z czego można było by coś takiego zrobić?? Próbowałem wykorzystać taką blaszkę ze starego bezpiecznika elektrycznego niestety był trochę za ciasny, może znajdę gdzieś większy, coś innego lub może ktoś z was coś sensownego wymyśli

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...