Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nath - Coś wg. tego pomysłu - http://img9.imageshack.us/g/p3232924.jpg/. Kupujesz odpowiedni kawał blach 1/1,5 mm ( koszt raczej niewielki ), mierzysz jakie wymiary potrzebujesz. Jeżeli nie masz odpowiednich narzędzi to udajesz się do lokalnego specjalisty, który wykroi Ci to co wymierzyłeś. Potem pozostaje wywiercić otwory w obydwu blachach, kupić odpowiednio dłuższe śruby, nagwintować blachę z przeciwnej strony i gotowe. Całość bez problemu powinna wejść do emkowego body.

Link to post
Share on other sites

No i problem się zrobił. Po upgradzie replika kumpla wypluła z siebie jakieś 20 kulek i zdechła. Dobrze, że to nie moja replika ale w mojej założyliśmy ten sam sprzęt więc teraz strach ją wypróbowywać.

Silnik zaczął buczeć, po rozkręceniu zauważyliśmy, że "końcówka" silnika, ta jakby zębatka, którą jest zakończony kręci się w miejscu a powinna chyba cała ta część która jest zakończona ową zębatką? Co się stało?

W ogóle replika działała strasznie zmulasto - od pociągnięcia za spust do strzału mija sporo czasu.

Link to post
Share on other sites

Kompletny gearbox M16-A2 - M130/M170 - Guarder

 

Gumka Hop Up - Systema - Energy

 

Komora Hop Up M16 - King Arms

 

Silnik Torque Up - długi - Guarder

http://www.crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=604

 

Sprężyna M150 - Guarder

 

Mosfet MERF3

 

Przewód niskooporowy 2 metry - Ultimate

 

 

Po około 20 kulkach silnik już tylko buczy. Zębatka na silniku ślizga się na trzpieniu na którym jest umocowana, trzpień się kręci, silnik działa, obraca się a zębatka nie. Palcami można ją bez problemu w miejscu obracać nie kręcąc całym silnikiem. I na tej zębatce NIE MA żadnego imbusa ani innego mocowania.

Edited by Gryzoń
Link to post
Share on other sites

Też mam ten silnik i nie miałem z nim problemów, zakładam że jest nowy więc bym go reklamował, zębatka silnikowa w tym modelu jest mocowana na wcisk, więc jeżeli się poluzowała to musiał być bardzo duży opór zębatek w GB, możliwe złe wypodkładkowanie.

 

Ale z drugiej strony silnik musiał być felerny bo wątpie czy by tak szybko ta zębatka pusciła, prędzej silnik by się spalił niż zębatka poluzowała, może ktoś miał podobne przypadki to podpowie czy jest to tak łatwo uszkodzić

Link to post
Share on other sites

jeżlei zebatka nie jest typu D - obróciło zebatke. montowane one są na goraco i trzyma sie to na słowo honoru na ścisk, mówiłem - zamów silnik shs :)

 

silniki guardera są do dupy a nie do replik.

 

Pytanie dodatkowe - czemu przepłaciłeś kupujac przewód ultimate za chora kasę ?

Link to post
Share on other sites

To nie ja - to kumpel ma awarię. Ja po tym co widziałem boję się wypróbować replikę, coby się coś nie rozpadło, szczególnie, że GB składał sam, podkładkował zębatki itp. Chyba nie będzie odsyłał silnika, nie lubi takich rozwiązań. Jak go znam to będzie kombinował aż naprawi.

Nie mówiąc już o tym, że kupno nowego silnika nie wchodzi w grę - koniec kasy :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, nie wypowiadam się - ja to sobie mogę co najwyżej służbowego Walthera rozłożyć i złożyć, repliki się nie tykam.

Skoro kumpel mówi, że gdyby źle złożył to zdechłby sam silnik albo zębatki by się zmieliły to mu wierzę.

 

Dziwny był tylko sam proces oddawania strzału - ściągnięcie spustu, potem jakaś sekunda głośnej pracy silnika pod obciążeniem i dopiero strzał. Tak ma być na tym silniku i sprężynie??? Bo brzmiało to jakbym mikser wsadził do betonu i próbował rozmieszać.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie chcesz żeby u Ciebie się coś takiego powtorzyło to niech Ci kumpel zlozy GB z samymi zebatkami, stykami i spustem, podlaczy silnik, wereguluje wysokosc i zobaczy czy chodzą głośno czy nie. bez obciazenia łatwiej sprawdzić czy zebatki chodzą płynnie i czy czuć jakieś opory

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...