Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, kolega który chwilowo nie ma dostępu do neta prosił mnie bym napisał w jego imieniu problem jaki ma z repliką (cytuje):

 

"replika to M4A1 Boyi, nie była nigdy rozbierana na części. podczas ostatniej strzelanki karabinek najpierw strzelał ogniem ciągłym tuż po odblokowaniu przełącznikiem trybu strzału (bez naciskania spustu), po chwili wogóle przestał strzelać. po otwarciu chwytu w którym znajdowała się bateria wydobył się z karabinka swąd spalenizny a kable były rozgrzane tak bardzo, że w niektórych miejscach izolacja się całkowicie stopiła i poprostu skapywała w postaci płynnej z kabli"

 

Proszę w imieniu kolegi o podanie możliwych przyczyn tej awarii i jakie części mogły zostać uszkodzone (koszty naprawy).

Link to post
Share on other sites

Taa... przyczyną samoistnego strzelania, było zacięcie tłoka. Weź szymx1 idź radzić gdzie indziej.

 

Co do problemu, gdzieś musiało być zwarcie, doprowadziło to do przepalenia przewodów, możliwe że poszedł silnik. Trzeba by zobaczyć czy coś nie poszło jeszcze w środku, po tak długiej serii. Póki co, naprawa polegałaby na wymianie przewodów, najlepiej od razu na silikonowe - ok. 8 zł / 1mb.

Link to post
Share on other sites

Rufin, nie pisałem tego do samoistnego strzelania lecz do tego co mogło być przyczyną spalenie się kabli. A pozatym co ma zwarcie do samoistnego sdtrzelania, przyczyną samoistnego stzrelania mogło byc zerwanie lub obluzowanie się sprezynki od kostki stykowej i zacięcie się jej w stykach.

Edited by szymx1
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Taa... przyczyną samoistnego strzelania, było zacięcie tłoka. Weź szymx1 idź radzić gdzie indziej.

 

Co do problemu, gdzieś musiało być zwarcie, doprowadziło to do przepalenia przewodów, możliwe że poszedł silnik. Trzeba by zobaczyć czy coś nie poszło jeszcze w środku, po tak długiej serii. Póki co, naprawa polegałaby na wymianie przewodów, najlepiej od razu na silikonowe - ok. 8 zł / 1mb.

Gdzie można takie dostać ?
Link to post
Share on other sites

Najlepiej w sklepie modelarskim(kup kabelki o grubości 1mm lub 1,5mm)

 

Mam to samo . Tyle że u mnie rozgrzany platik nie skapywał ale był dziwny dźwięk . To ten sam problem?

P.S - Jestem początkujący nie znam się zbytnio .

 

 

W dodatku replika jest nowa a jadę 5 sierpnia na strzelankę CQB .

 

Dźwięk jaki dźwięk? Takie tyk tyk jak naciskałeś spust? A kabelki się rozgrzewały?

Link to post
Share on other sites

A pozatym co ma zwarcie do samoistnego sdtrzelania,

- zrób zwarcie na mosfecie i sobie na pytanie odpowiesz sam

:icon_smile: skoro przełączył z safe na semi i sama zaczęła strzelać to zwarcie spowodowała płytka selektora (która prawdopodobnie zwarła się ze szkieletem) w wyniku tego zjarało kable :icon_smile:

wymień kable, zobacz jak chodzi płytka i czy nie przesuwa się za daleko :icon_wink: sprawdź kostkę stykową

inną opcją jest to że pękła ci sprężynka na kostce stykowej (bardzo mało prawdopodobne) albo ugotowałeś mosfeta (jak go posiadasz).

Wybór jest duży. Równie dobrze mógł to być zbieg okoliczności i zwarcie miałeś gdzieś na kablach (np w chwycie lub przy baterii)

 

powodzenia

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...