Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie kupię o-ringi do dolnego zaworu w magazynku...


Recommended Posts

Witam. jak w temacie... Posiadam hi-capa 5.1 tm i sporo czasu magazynki leżały nie nabite gg, i czeka mnie wymiana o-ringów, i tu moje pytanie, czy dostanę o-ringi tak małych rozmiarów w jakimś sklepie hydraulicznym , a może jakiś inny sklep posiada takie małe o-ringi... ? z góry dzięki za pomoc.pozdrawiam.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Ale które? Bo pech polega na tym, że w dolnym zaworze są dwie uszczelki (za gwintem oraz w środku) i ten przy gwincie to zwykły o-ring ale ta w srodku ma przekrój prostokąta. Wydłubiesz takie uszczelki z zaworków z zapalniczki. Ale ja Ci raczej radzę rozebrać, wyczyścić i nasmarować. Uszczelki nie psują się same od siebie i sądzę, że po prostu trzeba im odrobiny smaru. Swoje magi od zawsze (czyli od lat właściwie) przechowuję puste i nic im się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Same od siebie raczej się nie psują, jedynie od zimna mogą zamarzać i pękać(gaz jest trochę zimny jak się dotyka :happy: ), ale powinieneś móc kupić takowe tutaj:http://www.oring.pl/katalog.html swego czasu potrzebowałem i znalazłem ten sklep.

Link to post
Share on other sites

Gaz ma duże ciśnienie, jak dolny zawór jest nie szczelny, gaz ucieka m.in. przez uszczelki, wychodzi na to samo i uszczelki się niszczą, kolega tak miał, musiałem mu uszczelki wymieniać, bo były stwardniałe i popękane.

Link to post
Share on other sites

Witam. wymieniłem tylko tę co jest pod dolnym gwintem, a ta o przekroju kwadrata została, wymyłem cały magazynek, i zaworki , i nasmarowałem delikatnie wszystkie o-ringi olejem przekładniowym (bo tylko taki mam) i dalej to samo... już nie wiem co robić

 

PS. Ten większy o-ring co jest pod gwintem wymieniłem na ten z zapalniczki(nowej nabitej) , ale nie mam pojęcia z kąd skołować ten ,,kwadratowy,, mniejszy o-ring... , jeszcze jedno, gdy nabijałem gaz to nie było widać pod wodą bombelków z pod pokrywy magazynka (tej co się skręca śrubką ) ani z górnego zaworu , tylko w obrębie dolnego zaworu,(ale podczas ładowania i tak gaz ucieka , także nie jestem w stanie stwierdzić czy od razu gaz ucieka czy ,,po czasie,,

Wszystkie inne o-ringi na pewno na mieście dostanę, tylko nie wiem czy będą o-ringi o przekroju kwadrata, bo w zapalniczce był, ale większy i lipa...

Jeszcze pytanko mam, aby dobrze naładować maga gazem , to trzeba delikatnie docisnąć butlę do maga, aby było syczenie i aby iglica przymarzała, czy musi się gaz ulatniać w postaci białej smugi?? bo na filmikach na necie jak widziałem , to niemal zawsze widać białą smugę....

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...