Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LMT Defender [ASG/KWA]


Recommended Posts

Witajcie.

Temat ten kieruje głównie do posiadaczy replik z tytułu.

Ostatnio zakupiłem precke systemy oraz gumke systema energy.

Niestety gumka okazała się za "gruba" i nie mogę jej wsadzić do stockowej komory.

 

I tu pojawia się pytanie do posiadaczy.

Jaka gumka wejdzie do stockowej komory? Jakich gumek używacie do swojej repliki ASG/KWA? Jakiej firmy gumki nie są zbyt grube?

 

Pozdrawiam,

kmichal

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na twoje pytania niestety brzmi tak:

Bez problemowo wejdzie tylko oryginalna gumka KWA :bialaflaga: Oryginalnych. Niestety tylko KWA.

Mnie dało się wcisnąć gumki guardera. Trzeba było je niestety skracać i nie obeszło się też bez lekkiego zeszlifowania ścianek gumek, ale i tak ciężko wchodziły do komory.

Żeby było śmieszniej w tej chwili nie dostaniesz w żadnym sklepie oryginalnych gumek KWA :angry:

Po prostu zamiast gumki systemy włóż oryginalną gumkę KWA.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

u mnie udało się wsadzić gumkę TM, niemniej na stockwą lufę, potwierdzam fakt koniecznosci przycięcia na długość gumki, ale to nie stanowi problemu. Jedno jest pewne, komora KWA jest dośc ciasna i załozenie danej gumki wraz z inną lufą niż stockowa może okazać się problemtyczne, co nie oznacza, że nie mozliwe.

W pewnym momencie udało mi się założyć gumkę TM wraz z lufą Promyka, ale złożenie zestawu komora-guma-lufa zajęło mi bardzo duuuużo czasu, a w efekcie i tak coś było nie tak i po złożeniu całości karabinek raz strzelał, a raz pluł kulkami. Podejrzewam, że problemem było w takiej konfiguracji złe spasowanie całego układu lufy i komory, a dokładniej jej górnej częsći w stosunku do dolnej części komory... z kolei powodem tego złego spasowania mógł być fakt, iż preclufa Promyka z założoną komorą dość ciasno wchodziła do lufy zewnętrznej, było tam tak jakby za mało luzu do prawidłowego ułożenia się górnej części komory względem jej dolnej części... Przynajmniej tak mnie się po moich perypetiach wydaję.

Sądzę, iż po drobnych przeróbkach (szlifowanie tu i ówdzie, a przede wszystkim spędzenie większej ilości czasu nad problemem) taki układ mógłby zadziałać prawidłowo.

 

pozdr

Jaca

Link to post
Share on other sites

Z wielką radością włożyłbym tam gume stockową jednak pojawia się 1 problem. Na wczorajszej akcji przestała kręcić ;/ Dlatego szukam zamiennika. Jak ledwo wciskam tę systeme to trochę przysłania te "rowki" na lufie. Przycięcie jej będzie dobrym rozwiązaniem?

Pozdrawiam,

kmichal

Link to post
Share on other sites

Tak, możesz skrócić gumkę. Nie zmienisz jej właściwości. No jakoś nie mogę zgodzić się z opinią memonic-a, że gumy KWA dobrze kręcą. Być może na stockowym konfigu tak, ale replika kolegi, w której był problem z fabryczną gumą miała 530 fps i zasięg-jakieś 30m. Wymieniłem na wspomnianego zielonego G&G i hopek zaczął kręcić- zasięg wzrósł dwukrotnie. Wychodzi na to że te dwie wypustki to trochę mało żeby podkręcać przy wyższych prędkościach i od razu utnę wszelkie dyskusje na temat dużej ilości smaru-gumka wyczyszczona, wymyta w szarym mydle i LETNIEJ wodzie. Niestety bez efektu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Odświeżam temat bo jest jako jeden z pierwszych na google - gumka zielona G&G obniża FPS o ok 10, do 15. Wpychanie na chama systemy energy może skończyć się spadkiem (tak było u mnie) nawet o 80 FPS, to samo dzieje się jak źle wepchniemy zielone G&G. Jeden jedyny raz udało mi się jakoś upchać tą Systemę - prędkość wylotowa się zgadzała tylko gumka była przekręcona.

 

Wszystkie podane wartości były MIERZONE na chrono.

 

Podobno pasującą gumką jest czerwony Element, nie mam pojęcia co z resztą ani samego Elementa też nie testowałem. Mam więc pytanie (może jest w jakimś innych dziale czy też ktoś pisał o tym setki tematów) czy ktoś zamontował z powodzeniem gumkę hopa do KWA podkręcającą kulki powyżej 500 FPS (próbowałem z różnymi stockami np King Arma - FPS sie zgadzał tylko gumka nie podkręcała kulek) ? Czy sprawdził ktoś tą rzekomą kompatybilność elementa?

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem - przy złym wkładaniu gumki spadek był nawet do 80 FPS... A zielone G&G nie tylko w KWA powoduje spadek FPS, wkładałem klientom do 3 różnych replik (innej firmy niż G&G) i zawsze występował spadek o 10 FPS, mój znajomy miał identyczną sytuację. Za to w replikach G&G zielona guma nie powoduje spadków - widocznie dobrze dopasowane do siebie części.

 

Z tego co napisałeś udało Ci się wsadzić czarną systemę więc będę próbować dalej :) A nie wie ktoś jak się sprawuje ten czerwony Falcon/Element?

Link to post
Share on other sites

Bez problemowo wejdzie tylko oryginalna gumka KWA :bialaflaga: Oryginalnych.

 

Buhaha... Bez problemowo wchodzą wszystkie gumki jakie znam tam. Zielona G&G, Systema, Guardery... Trzeba umieć założyć.

 

Tak jak napisałem - przy złym wkładaniu gumki spadek był nawet do 80 FPS... A zielone G&G nie tylko w KWA powoduje spadek FPS, wkładałem klientom do 3 różnych replik (innej firmy niż G&G) i zawsze występował spadek o 10 FPS, mój znajomy miał identyczną sytuację. Za to w replikach G&G zielona guma nie powoduje spadków - widocznie dobrze dopasowane do siebie części.

 

Brednie wyższego sortu.

Link to post
Share on other sites

Brednie wyższego sortu? Nie wymyśliłem sobie tych wyników tylko mierzyłem na chrono, kilka replik po kilka razy.

 

I rzeczywiście, udało mi się upchać systemę po odpowiednim skróceniu.

 

Brednie dlatego, że to nie gumka obniża FPS, ale to, że nie umiesz doszczelniać tych układów. To tak subtelna różnica. Sprzęt nie jest niczemu winny.

 

Do komory KWA z lufa prometheusa wciskam zielona G&G wraz z teflonem. No proszę Was uprzejmie. Szerzenie bzdur "że nie pasuję" jest śmieszne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...