Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Od znajomego zakupiłem HK416 AGM model 052 Coś takiego (http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152191219-AGM-052.html tylko bez oznaczeń)

Dość mały przebieg na co wskazują części. Stockowa sprężyna M120 obudowa gearboxa metalowa. Stalowe zębatki firmy xyt (nie widać śladu starcia) Tłok stockowy z ostatnim zębem stalowym.

Wymieniona lufa na precyzyjną firmy systemy (chyba 6.03mm ) hopup stockowy plastikowy dwuczęściowy wymieniona gumka na systemy.(nie wiem jaki jest stan zużycia i ja często się to wymienia)

Bateria 1500mah NIMh 8,4v 7 ogniw stockowa.

Pytanie o baterie właśnie. Znajomy na tej baterii o dziwo strzelał się przez cały okres użytkowania-jakieś 3 lata ładował ładowarką stockową zawsze pamietając o czasie ładowania.

Teraz ta bateria ma "zacinki". Blokuje tłok i nie potrafi go ruszyć. Muszę wpiąć inną baterię strzelić i działa ponownie. Przez chwilę.Na innej baterii (1100NiMh 8,4V też stockowej z m4a1 PJ ) Takich zacięć nie ma.

Moje pytanie Jaką baterie kupić do tego modelu? jaką pojemność najwięcej mogę wmontować do puszki.

Czy wybrać baterię NiMh 8,4v czy 9,6v (i czy to będzie w pełni bezpieczne dla repliki) jeżeli 9,6 to czy

 

bateria

 

taka bateria będzie odpowiednia?( i jak rozumiem wiąże się to z zakupem nowej ładowarki.

 

ładowarka

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ładowarkę masz rację. Imax B6 jest polecany najczęściej i na allegro można go zakupić średnio do 150 zł lub ok 100 zł bez zasilacza. Z zasilaczem to nie problem gdyż jak widziałem na zdjęciach to zasilacz laptopowy 12v 5a z końcówką bodajże od laptopów Acer.

Zasilacz stockowy który posiadam ma 9v 300mA wiec baterii 9,6 raczej porządnie nie naładuje.

Przeczytawszy sporo tematów na temat baterii i ładowarek wnioskuję że dużo osób używa zasilania 9,6v lecz kilka opinii zawiera informację o szybszym zużyciu elementów wewnętrznych gearboxa. Na Rofie mi nie zależy bo dopiero zaczynam przygodę z airsoftem jaK również zauważyłem że strzelam bardzo krótkimi seriami po 3-4 kulki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...