Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-1849-M4A1-BI-3281-Metalowy-Gear-Box-.html

 

Jakie cześci dokupić zależy mi :

-żeby był cichy

-żeby miał dużą szybkostrzelność(ale bez przesady)

-żeby miał zasięg ok.40-45 m

-żeby miał wystarczającą ilosć fps (ale nie za dużo i nie za mało )

-żeby było tanio (najlepiej z jednego sklepu)

 

PS: Nie piszcie że mi się to nie opyla :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Nie pisze że Ci się nie opłaca, gdyż to oczywiste.

Wszyscy forumowi użytkownicy domyślą sie co znaczy ''nie za dużo nie za mało'' itd?

Sam mówisz wiedzieć czego chcesz konkretnie.

 

Co do tuningu, możesz standardowo bawić się w wymianę gumki, precki. Dużo Ci to nie pomoże a wydasz sporo kasy, konkretny tuning znacznie przekracza wartość tej 'repliki'.

Link to post
Share on other sites

-żeby miał wystarczającą ilosć fps (ale nie za dużo i nie za mało )

 

Dla jednego ta "wystarczająca ilość " to 380 a dla drugiego 450 fps , sam musisz wiedzieć ile Ci tych fps'ów potrzeba .

Musisz bardziej sprecyzować do czego Ci ta replika ma służyć .

Edited by rusone47
Link to post
Share on other sites

Rozmowe raczej zaczynaj od konkretow - ile masz pieniedzy.

 

Zeby byl cichy - tanio sei nie da. Ale ogolnie - tlumik ...

Szybkostrzelnosc - mocniejsza batka, najlepiej lipol, tanio sie nie da bo trzeba dokupic ladowarke.

Ewentualnie silnik elementa hi speedowy.

Zasieg 45 m ma w stocku.

Fpsy najprosciej - sprezyna m120 (ale wymagana raczej wymiana silnika, lub baterii).

 

Czesci musisz sam poszukac. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

To nie jest forum dla leniwych idiotow.

Najlepiej dogadaj sie z kims kto ogarnia temat tuningu bo sam (wnoszac z twoich postow) szybciej popsujesz replike niz cos poprawisz.

Link to post
Share on other sites

Rozmowe raczej zaczynaj od konkretow - ile masz pieniedzy.

 

Zeby byl cichy - tanio sei nie da. Ale ogolnie - tlumik ...

Szybkostrzelnosc - mocniejsza batka, najlepiej lipol, tanio sie nie da bo trzeba dokupic ladowarke.

Ewentualnie silnik elementa hi speedowy.

Zasieg 45 m ma w stocku.

Fpsy najprosciej - sprezyna m120 (ale wymagana raczej wymiana silnika, lub baterii).

 

Czesci musisz sam poszukac. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

To nie jest forum dla leniwych idiotow.

Najlepiej dogadaj sie z kims kto ogarnia temat tuningu bo sam (wnoszac z twoich postow) szybciej popsujesz replike niz cos poprawisz.

 

http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-965-JG-Gearbox-Kompletny-8mm-M4-M16.html

a do tego jaki silnik ,akumulator ,tłoki itd trzeba dokupić ???

Edited by czarek154
Link to post
Share on other sites

Ciagle nie piszesz ile masz kasy na tuning.

Ten kompletny gearbox nie jest zly - ale tlok nie jest do extremalnych rofow.

Wtedy potrzebujesz tlok z pelna stalowa szczeka (SHS JBU itp).

 

Silnik w zaleznosci od zastosowanego pakietu.

Jezeli bierzesz lipo 11.1 - i masz gdzie zmiescic i czym ladowac - to wtedy styka silnik torque. Da naprawde niezlego rofa.

Jezeli nie masz miejsac na lipo albo chcesz uzywac nimhow -9,6 V - wtedy inwestujesz w silnik speedowy (m120 uciagnie o ile jest na magnesach neodymowych).

Silniki tego typu w miare tanie masz od SHS, Elementa itp.

 

Podstawa do celnosci jest lufa precyzyjna - masz o tym caly temat, oraz wymiana gumki. Polecam GG zielona.

Link to post
Share on other sites

Ciche głowice dużo dają, nie kupuj z airsoft ekstrim, no i zostawiłbym stocka w spokoju, jedynie spodkładkował, wymienił kable i przesmarował.

 

Chyba moja replika podchodzi pod te "wymagania"

 

-żeby był cichy

-żeby miał dużą szybkostrzelność(ale bez przesady)

-żeby miał zasięg ok.40-45 m

-żeby miał wystarczającą ilosć fps (ale nie za dużo i nie za mało )

-żeby było tanio (najlepiej z jednego sklepu)

 

+głowice systemy, wypodkładkowana, tłumnik (silnik do wymiany po kilku zacinkach piszczy)

+max speed element, batka 8,4 intellect, mosfet i kable niskooporowe

+gumka zielona g&g, doszczelnienie i lufa lay lax prometheus 229mm

+SP85, prowadnica sprężyny łożyskowana, doszczelniona dysza, cylinder DF (280fps moim zdaniem wystarczająco)

+Tanio... no nie wiem...

 

Jak chcesz go wyciszyć, znajdź dobrego serwisanta który spodkładkuje ci zębatki, przesmaruje i odpowiednio wypoziomuje silnik (to już połowa sukcesu).

 

Dołóż wyciszone głowice:

droższa opcja - cichy zestaw głowic Systemy

tańsza opcja - cichy zestaw Elementa lub Ultimate

 

Silnik:

Jak koledzy wcześniej wspominali max speed elementa itd...

 

Kable:

Niskooporowe, modelarskie.

 

Mosfet:

Tutaj nie pomogę, ostatnio z kumplem w jego berylu montowaliśmy jakiegoś MERF'a który znacznie zwiększył szybkostrzelność ale nie pamiętam jakiego...

 

Bateria:

Jak wcześniej, LiPo najlepiej modelarskie, polecam turningy

 

Celność i zasięg:

 

Lufa, od siebie polecę Lay Laxa ale to ta droższa opcja. Dobrymi lufami jeszcze są Systema, Guarder oraz SRC, mogę ją polecić, niektórzy skarżą się na ścieranie chromowanej powłoki, bynajmniej u mnie takie coś nie wystąpiło przez 3 lata, w egzemplarzach kolegów też, niektóre lufy działają jeszcze z repliki na replikę.

 

Gumka, mogę polecić systemę energy, przeźroczystego i czarnego guardera, zieloną G&G (faworyt).

 

Prowadnica sprężyny, tu raczej nie mogę pomóc... miałem tylko jedną łożyskowaną stock P&J no i działa.

 

Tłok - SHS, CA żółty, Element przeźroczysty (do SP85 pasuje dalej nie wiem), stockowy P&J, JBU. - Więcej koledzy pomogą. Ja tylko miałem wcześniej wspomnianego elementa (dalej mam) i DF z metalową szczęką pokrytą tytanową powłoką.

 

Sprężyna... powyżej M110 odpuść sobie silnik hi-speed. Nie wiem na jakiej mocy ci zależy, polecam Guardery. Powyżej M120 warto zainwestować w Bore Up i lepsze zębatki.

 

Dysza, śmiało mogę polecić mosiężną dyszę Deep Fire.

 

Komora, mogę polecić Madbull Ultimate Hop Up, bardzo fajna komora, duży zakres regulacji i dobra szczelność.

 

Dystanser... obojętnie, polecam dystansery H.

 

Najważniejszym punktem z całej listy jest dobry serwisant, który to wszystko złoży żeby strzelało.

kryptoreklama

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Wiecie co, dziwię się autorowi ale bardziej odpowiadającym. Polecacie mu co ma już nie kupić ale co zrobić jak ewidentnie kolega niema doświadczenia w mechanizmie GB, ba śmiem twierdzić że nigdy nie rozbierał sam repliki z więcej niż 3ech śrubek i zakłada takie tematy jak ten i http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/116302-jg-gb/ ...kolego poczytaj i potem się pytaj bo spamujesz na całego.

Link to post
Share on other sites

Autora zapraszam do poczytania na tematy techniczne oraz choćby samego Regulaminu - posty, które znikają - nie znikają dlatego, żeby je ponownie napisać, tylko, że widocznie zbyt wiele do tematu nie wnosiły. Więc nie powtarzaj ich.

 

A Maza bardzo ładnie nakierował autora tematu na interesujące go sprawy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...