Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co byscie wybrali i dlaczego ?


Recommended Posts

Jeśli kupujesz replikę do CQB to bym brał mp5, jeśli chcesz np. " walczyć" w lesie to poszukaj jakiejś repliki z długą lufą.

Jeśli byłbyś w stanie dozbierać ok 100 zł to bierz cm048

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048_cm-1504.html

 

Ja natomiast mam cm028

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028_b-1539.html

trochę tańsza replika lecz jakość mnie miło zaskoczyła. Jeśli zależy Ci bardzo na full metal to zawsze możesz dokupić metalowe body co Ci wyjdzie napewno taniej.

Przemyśl, poczytaj, nie wybieraj pochopnie bo możesz potem żałować.

 

Przepraszam nie dopatrzyłem żadna z wyżej wymienionych replik nie nadaje się do cqb ponieważ mają grubo ponad 350 FPS

Edited by kamir0014
Link to post
Share on other sites

Pewnie. Co z tego, że wszystkie trzy linki podane przez autora prowadzą do MP5. Ty i tak polecisz AK-47.

I co w związku z tym, stało się coś. Ja tylko sugeruje chłopakowi, niech dobrze przemyśli zakup żeby nie żałował, od tego jest forum. I słuchaj nie chce mi się z tobą użerać bo i tak uznasz że zrobiłem "wielki błąd" polecając mu Ak.

Link to post
Share on other sites

Chłopie, po pierwsze to ta twoja "długa lufa" tak wiele mu nie da w tym lesie... owszem różnica będzie ale o tych waszych długościach luf w replikach poniżej 450 fps było już gdzieś pisane... Natomiast inną sprawą jest to, że jeśli kolega szuka repliki do CQ to raczej... 400 fps to za dużo? :D (mówię o mp5)

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

I co w związku z tym, stało się coś. Ja tylko sugeruje chłopakowi, niech dobrze przemyśli zakup żeby nie żałował, od tego jest forum. I słuchaj nie chce mi się z tobą użerać bo i tak uznasz że zrobiłem "wielki błąd" polecając mu Ak.

Nie chcę się użerać, ale jeżeli autor podał 100% linków do różnych MP5, to wnioskuje po tym, że po postu lubi tą broń.

Nawet jeśli za dużo, wsadza słabszą sprężyne i mp5 (cm 041) jest idealna. Ja wymieniłem dysze w swojej, doszczelniłem, mam lekko ponad 400 fps i do lasu jak znalazł...

Właśnie. Przecież po zakupie CM.041J może poprosić sklep o wymienienie sprężyny na słabszą.

Edited by Aztek
Link to post
Share on other sites

Wypowiem się z perspektywy byłego użyszkodnika CM.041J.

Po wymianie prowadnicy która padła na 2 strzelance (chłopaki z serwisu u krakmanów twierdzili że to był jakiś mankament serii), wrzuceniu springa SP100 Guardera i zmianie gumki hu na przezroczystą silikonową tej samej firmy, chrono pokazało stabilne 370fps z odchyleniem +/-1fps. Rof też znośny, jak na baterię 8.4V, kuleczki latały daleko i jak po sznurku.

Gdybym miał wybierać z 3 propozycji podanych przez autora, ponownie wziął bym CM.041J, wykonanie jak na taką cenę solidne i bez tego zbędnego bajeru jakim jest EBB w CM.049J.

Link to post
Share on other sites

Dzieki i propozycje za rady ( czekam na następne )

Poszukuje cos z rodziny MP5 podoba mi sie ta broń

ale M4 albo M14 tez wchodzi w gre do 600 zł

cos niedrogiego i dobrego takiego żeby sie nie zniechęcić na początek i pograć bez awarii

tylko czy dostane cos do gry inside i outside bez żadnych przeróbek no w tej cenie

Link to post
Share on other sites

Juz sie zdecydowałem i raczej kupie MP5 - CM041J tylko czy sa z nią jakieś problemy jeżeli tak to jak zapobiec awaria co pozmieniać co ulepszyć itp. ?????

Duży wpływ na żywotność repliki ma między innymi dbanie o nią. Najlepiej po każdej strzelance czyść lufę wyciorem, od czasu do czasu musisz ustawić położenie silnika względem zębatek. Jeśli nie znasz się zbytnio na mechanice to GB lepiej nie otwieraj jeśli czujesz że sobie nie poradzisz. Jeśli chcesz uzyskać lepsze skupienie-zasięg możesz kupić lufę precyzyjną oraz gumkę HU (ja polecam przeźroczystą guardera, nie wiem jak inni użytkownicy forum). Co do gumki w replikach z Chin to loteria, jedna podkręca w miarę, druga wcale a trzecia raz dobrze a raz źle. Możesz oddać replikę do serwisu żeby Ci ją spodkładowali, ta czynność ma wpływ na żywotność zębatek(jeśli coś źle prosze mnie poprawić).

Edited by kamir0014
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...