Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czołem,

chcę zacząć swoją przygodę z ASG. Chcę kupić replikę karabinu SCAR. Mimo, że naczytałem się opinii na forum, nie potrafię do końca podjąć decyzji. Myślę o replice SCAR-H firmy VFC (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=3874&name=VFC_-_SCAR_H_-_DX_Version_-_Black),

a także o replice ARESA (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=6809&name=ARES_-_SCAR-H_BLACK).

Nie interesuje mnie ilość fpsów ani inne podobne cuda tylko trwałość i niezawodność repliki - chciałbym żeby wytrzymała mi minimum 2-3 lata bez poważniejszych remontów.

Czy są może inne tak dobre repliki SCARa? Widziałem gdzieś też SCARa z GBB bodajże firmy WE, ale repliki gazowe mnie nie interesują.

Czy tego Aresa da się w ogóle gdzieś wyrwać? W sumie to czekam na odpowiedź Aresa ale może ktoś z Was widział...

Kolejna o którą chcę zapytać to okulary: powiedzmy że w cenie 50-100zł, dobrze by było żeby "jakoś" wyglądały (fajną opcję zapodał ktoś ostatnio za 12 zł z Allegro z atestem, ale niekoniecznie chcę wyglądać jak operator kosy spalinowej.

Na koniec: czy taka maska (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_171&products_id=5235&name=Maska_neoprenowa_-_ZAN_headgear_-_1/2_-_Marpat) wystarczająco ochroni zęby, czy lepiej po prostu zainwestować w ochraniacz bokserski?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

ja mam SCARa H od VFC, ma już ponad 2 lata, wszystko tip top, jedyna naprawa jaką przeżył to wymiana kolby bo nie wytrzymała spotkania z komunistycznym krawężnikiem i dodatkowego przygniecenia jej przez rozpędzone 85 kg :teeth: jak masz jakieś szczegółowe pytania wal na PW, chętnie odpowiem :)

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Mój VFC ma już trochę, fajna, wygodna replika. Ma chyba coś koło 3 lat, pierwsza seria SCAR-H. Genialne odwzorowanie. Bebechy są ok, dość często padają popychacze. Tłok po 2,5 roku miał już lekko zjechane zęby, na M120. Używane można spokojnie wychaczyć za 900-1300 zł. Naprawdę solidna replika. Już cię uprzedzam, wydasz majątek na magazynki. Mid-capy chodzą po 90 zł, a hi-capy po 160 zł. Jest nadzieja na chińskie magi, niestety pewnie będą tylko hi-capy.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Mam SCARA-L VFC od 3 lat, sprzęt kupiłem używany więc w sumie ma 4 lata. Z zewnątrz jest cudnie wykonany. Dbam o niego i dalej wygląda jak nowy.

Jeżeli idzie o bebechy to stock trzymał się przez rok bezproblemowo, po zrobieniu tuningu na lvl1 w ASGShopie szkielet strzelił po pół roku na wyjeździe zimowym (teraz to już zupełny custom i z VFC została tylko obudowa).

Generalnie nie jest źle choć w porównaniu do konkurencji VFC ma lepszy wygląd a G&G wnętrze, Aresa nie widziałem. A jakby ktoś pytał o BOYI'a to się chowa w krzakach.

Link to post
Share on other sites
Guest Bart76

Co do SCAR'ów to może od G&G? http://www.military.pl/fn-scar-tan-g-g-limited-version-karabin-asg_11959t.html Okulary to może ESS ICE za 109 zł Maska - kup lepiej ładną kominiarkę, nie szczerz zębów i będzie dobrze :)

 

Pozdro dla kolegi ze Świeradowa. Właśnie jestem tu na wakacjach i piszę sobie posta patrząc na panoramę miasta. :biggrin:

 

A teraz do rzeczy. Bardzo dobra propozycja. Sam użytkowałem SCARA od G&G przez blisko 2 lata i uważam, że jest to jedna z lepszych replik G&G. Jeżeli wystarczy Ci stock ok. 360 fps to będziesz bardziej niż zadowolony. Sprzęt praktycznie bezawaryjny i bardzo podatny na tuning do ok. 400/420 fps na stockowych częściach. W replice żyje standardowy gearbox v.2, a więc jeżeli coś się przydarzy lub będziesz chciał pobawić się w tuning to nie będziesz mieć najmniejszego problemu. Jedyna wada to taka, że zastosowana komora HU jest trochę nietypowa i pasuje tylko dedykowana od G&G - żadnej innej tam nie zamontujesz. Ale to w zasadzie detal. Używałem w tej repliki z zamontowanym FTK Systemy M130 i nigdy mnie nie zawiodła.

 

Okulary też bardzo dobre. Z tego co wiem kontraktowe USArmy. Kolo u nas w ekipie ich używał i był z nich bardzo zadowolony. Dobrze znosiły ostrzał z kulek 0.25 i 0.28g.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi!

G&G dotychczas nie brałem pod uwagę, bo gdzieś znalazłem negatywne opinie. Dzięki zatem za uświadomienie mnie. Tylko czy ja tą replikę gdzieś dostanę, bo nie widzę dostępnych (chodzi o kolor czarny).

Co do magazynków, to wolałbym jednak low capy - większy realizm. Sugerujecie zatem, że nie będzie takowych w rozsądnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Strzeż się SCAR-H VFC. Miałem to, osiągi w stocku nie powalają jak na ponad 1700zł. Jeśli już musisz VFC, to bierz w wersji L, bo magazynki są tańsze oraz jest standardowy GB (tzn. on jest standardowy, tylko coś tam z dyszą jest "nakombinowane" i przez to są trochę większe koszta tuningu).

 

Zapomniałem napisać, że w vfc masz plastikową komorę hop-up.

Edited by GROM.USP
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Strzeż się SCAR-H VFC. Miałem to, osiągi w stocku nie powalają jak na ponad 1700zł. Jeśli już musisz VFC, to bierz w wersji L, bo magazynki są tańsze oraz jest standardowy GB (tzn. on jest standardowy, tylko coś tam z dyszą jest "nakombinowane" i przez to są trochę większe koszta tuningu).

 

Zapomniałem napisać, że w vfc masz plastikową komorę hop-up.

 

 

Muszę cie zmartwić, zarówno Ares, jaki i G&G też mają.

Link to post
Share on other sites

Metalowe body VFC cud, miód, ale plastiki, to zwykły badziew. Do tego w moim egzemplarzu miałem ruszającą się muszkę. Nie wiem czym się inni się tak zachwycają, ale za 1700zł można kupić lepiej wyglądającą replikę, o lepszych parametrach oraz większej wytrzymałości. To jest tylko i wyłącznie moja osobista opinia.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli idzie o bebechy w VFC SCAR-L GB to najzwyklejszy V.2 i nic nie jest nakombinowane, od M4 różni się tylko płytką selektora i wspomnianą komorą. Myślałem o wymianie jej na jednoczęściową ale okazało się to niepotrzebne bo i tak świetnie trzyma szczelność a dwuczęściowa konstrukcja pozwala na łatwy demontaż całej repliki przypominający obsługę broni ostrej z czym mamy do czynienia w przypadku GBB i PTW (chodzi o samo wypinanie lower receiver'a).

 

Co do trwałości korpusu odnośnie tego co GROM.USP (nie mam zamiaru się kłócić, przekazuję opinie jako użytkownik repliki) to elementy z tworzywa trzymają bardzo dobry poziom, zarówno estetyczny jak i wytrzymałościowy. Jedyne uszkodzenie do jakiego udało mi się doprowadzić przez 3 lata to pęknięcie kolby w wyniku upadku do dziury gdzie "zawisnąłem" na replice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...