Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek pudełkowy do M249 - MAG vs CA


Recommended Posts

Witam

Pytanie jak w temacie plus kilka innych :)

Chodzi przede wszystkim o TEN magazynek MAGa.

Czy ktoś go ma/miał i mógłby coś o nim powiedzieć? Czy zdarzają się awarie i zacięcia? Czy jest cichszy od plastikowych boxów, czy trzeba go wyciszyć dodatkowo?

Drugim magazynkiem jest TEN od CA.

Słyszałem i czytałem o nim same superlatywy (chociaż znalazłem też gdzieś na zagramanicznym forum opinię twierdzącą, że to produkt MAGa jest lepszy). Co ciekawe ponoć woodland się czasem zacinają a piaskowe nie. Z kolei o MAGu też źle nie piszą i mam zagwozdkę.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to w CA jest jakaś rzecz dociskająca kulki dzięki czemu nie grzechoczą. Czy ktoś wie czy to prawda i jak jest w MAGu?

A już w ogóle bosko byłoby gdyby ktoś miał porównanie obydwóch na raz :)

W necie znalazłem tylko opisy danych magazynków, ale nie udało mi się dotrzeć do żadnego porównania.

 

pozdrawiam... brzoza

Link to post
Share on other sites

Mam tego MAGa, narazie działa wg mnie super, na 15k kulek miał jedną zacinkę z mojej winy ( tzn podawanie daliśmy do oporu przy by zobaczyć co sie stanie). fix polegał na otwarciu boxa i popchnięciu delikatnie zębatki aby zluzować sprężynę.

boxa można zasypać powoli do oporu albo ' na szybko do pewnego stopnia' , obstawiałbym ze 60% ale muszę to pomierzyć jak bede miał dostęp do wagi.

polega to na rozpięciu suwaka, wysunięciu plastikowego boxa z materiałowej osłony , zasypaniu po brzegi i założeniu osłony.

 

odnośnie hałaśliwości boxa nie mam porównania z innymi boxami bo nigdy ich nie używałem, dużego plastikowego od razu sprzedałem

 

w MAGu masz zasypanego boxa oraz zagłębienie z zębatką która nakręca sprężynę popychającą kulki wzdłuż sprężynowej prowadnicy. ja jestem zadowolony z działania boxa

efekt grzechotki jest.

 

minusem jest to że switch trza przylepić na taśmę do repliki a przy każdej zmianie amunicji trza go odlepiać. ja raz o tym zapomniałem i wysunąłem kable ze switcha. narazie w planach jest przypięcie switcha na stałe do m249 i podłączenie gniazdek tamiya jako fix do upierdliwości zmiany maga.

Link to post
Share on other sites

Oba magazynki są mało awaryjne. Ten MAGa ma większą pojemność (ok 2500 kulek), CA natomiast mniejszą (ok 1200 kulek). Wynika to z odmienności budowy wewnętrznej. CA posiada windę którą odciągamy w dół żeby napełnić maga. Winda w miarę "upływu" kulek podnosi się do góry i dociska kulki sprawiając że nie grzechoczą do stanu gdy w magu jest ich około 300-400. Poza tym magazynek CA sam się podkręca. Po załadowaniu maga podkręcamy go trochę przyciskiem żeby nie było pustych strzałów na początku a potem przełączamy na auto i możemy zapomnieć o nim aż do chwili gdy skończą się kulki. Super to działa, nie jak sound control w chińczykach. Co do jakości to mam obecnie magazynek CA który zaliczył drzewo. Popękał, posklejałem go i działa dalej. Padło tylko podkręcanie automatyczne (mag ma chyba już z 5 lat, mocno wysłużony) więc musiałem go przerobić po swojemu żeby sam podkręcał. Magi MAGa są trochę łatwiejsze w serwisie ewentualnym - łatwo je rozebrać. Oba magazynki posiadają w miarę standardowe części wewętrzne, więc jak coś się zwali to dość łatwo naprawić/wymienić co trzeba. Acha - box CA ma jeszcze jedną fajną zaletę - można go odpiąć od broni bez wyjmowania "podajnika" z gniazda magazynka. Odpina się tylko tą sprężystą rurkę i wypina maga z mocowania.

 

Podsumowując - CA jest moim zdaniem wygodniejszy (odpinanie i auto podkręcanie), MAG jest ponad dwa razy pojemniejszy. Oba działają świetnie. Co wybierasz? Sam już sobie odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za odpowiedzi.

Zdecyduję się chyba na CA, ale jeszcze będę o tym myślał.

 

axelrybaczewski a może zamiast taśmy klejącej czy izolki przymocować to na rzep?

Myślałem też o zrobieniu czegoś na kształt prowadnicy, w którą wsuwałoby się przycisk.

A jeśli chcesz robić coś na kablu, to może użyj jakichś mniejszych wtyczek np. micro jack, bo tamiya to troche duże potwory są.

 

pozdrawiam... brzoza

Link to post
Share on other sites

@Frager

Miałem MAGa i też dało się go wypiąć z repliki bez wyciągania podajnika. :)

 

@axelrybaczewski

Do mojego MAGa były dorzucone rzepy z taśmą klejącą. Wystarczyło tylko podkleić te rzepy na mocniejszym kleju do przycisku i repliki - problem z wypinaniem maga do załadowania znikał...

Link to post
Share on other sites

@Frager

Miałem MAGa i też dało się go wypiąć z repliki bez wyciągania podajnika. :)

 

Oj nie chodzi mi o to żęby go tylko wypiąć, tylko zupełnie odłączyć od repliki. Magi A&K też się da wypiąć z repliki bez wyciągania podajnika, tylko że jeszcze łączy mag i podajnik ta sprężynka. Chyba że się mylę i z magiem Maga też się da rozłączyć magazynek od podajnika. Uświadom mnie, proszę:D

Link to post
Share on other sites

Oj nie chodzi mi o to żęby go tylko wypiąć, tylko zupełnie odłączyć od repliki. Magi A&K też się da wypiąć z repliki bez wyciągania podajnika, tylko że jeszcze łączy mag i podajnik ta sprężynka. Chyba że się mylę i z magiem Maga też się da rozłączyć magazynek od podajnika. Uświadom mnie, proszę:D

Da się rozłączyć box MAGa od podajnika. Sprężynkę można bez problemu wyciągnąć z magazynka, jest montowana na wcisk.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

wiem, że odkopuję ale może ktoś wie: czy któryś z tych magazynków ma mechanizm sprężynowy taki jak w zwykłych highcapach? tzn, że silnik nakręca sprężynę a dopiero sprężyna rozwijając się podaje kulki?

Tak miał zwykły box P&J, ale czy magazynki typu tego poucha mają tak mechanizm? zależy mi na tym, bo mam dość duży rof w M249 i nie wiem czy nadążą podawać kulki jeśli opiera się to tylko na obrocie zębatek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...