Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 VFC - M16A3 G&P - M15A4 wersja wzmocniona CA ------ Pomoc w wyborze markowej repliki w zakresie cenowym do 1100 zł.


Recommended Posts

Witam, jestem zielony i zamierzam kupić markową replikę do 1100 zł. To będzie moja pierwsza replika, ale miałem do czynienia z AEGami, przez około miesiąc strzelałem się na obozie ASG, ale były to w większości repliki od JG, chociaż było kilka eMek od CA.

Znalazłem takie oferty :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5735&name=VFC_-_M16A3_-_M4ES-200R

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2523&name=G&P_-_M16A3_-_COLT

 

http://www.asg.com.pl/M15A4_Rifle_wersja_wzmocniona_Classic_Army,p,5238.php

 

Która z nich będzie się najlepiej sprawować w terenie zielonym? Z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Z tych trzech wybrałbym replikę G&P, choć "latanie" magazynka może denerwować.

A to latanie magazynka bardzo przeszkadza, czy tylko lekko się rusza?

 

G&P oczywiście. VFC posiada kiepskie części wewnętrzne, a CA jest najgorzej wykonana z tych co podałeś. Jednak najlepiej by było kupić emke KWA i wsadzić precke i gumkę zieloną G&G lub systema czarna.

Narazie raczej nie będę myślał o tuningu repliki, może jedynie wymienię lufę na precyzyjną. Jakiej firmy byłaby najlepsza, tak w zakresie cenowym do około 150 zł?

 

 

P.S. Dzięki za rady

Edited by WoodyKuchar
Link to post
Share on other sites

Nie lata aż tak bardzo, poza tym zależy jakich magazynków używasz (jakiej firmy). Łatwy sposób na wyeliminowanie latania magów, jest przyklejenie od wewnętrznej części magazynka jakiegoś miękkiego materiału (aby nie rysował maga).

 

Za 150zł, hmm... systema albo podobno gunner jest też całkiem niezły (ale ja nie miałem, więc nie wiem).

Zmień też gumkę hop-up, naprawdę dużo daje w porównaniu do stockowej.

Edited by GROM.USP
Link to post
Share on other sites

Ja miałem M4A1 w krótkiej wersji od G&P i latanie magazynka nie było tragiczne, ale jednak trochę przeszkadzało. Tym bardziej, że w replice za grubo ponad tysiąc złotych elementy powinny być lepiej spasowane. Nie zmienia to jednak faktu, że z tych trzech replik najlepszym wyborem będzie M16A3 od G&P. I, tak jak przedmówca wspomniał, można domowymi sposobami usztywnić magazynki w gnieździe.

 

Za 150zł lufa precyzyjna Systema oraz, co najważniejsze, gumka HOP-UP (polecam czarną Systema). Mam oba te podzespoły i jestem z nich bardzo zadowolony.

Edited by Aztek
Link to post
Share on other sites

G&P oczywiście. VFC posiada kiepskie części wewnętrzne, a CA jest najgorzej wykonana z tych co podałeś. Jednak najlepiej by było kupić emke KWA i wsadzić precke i gumkę zieloną G&G lub systema czarna.

 

Ciekawe, naprawde miałeś w łapach CA nowej generacji? Bo ono jest akurat ładne, podobne do mojego VFC.

Druga sprawa mam w emce vfc 22rps i jakies 40-50k kulek przebiegu, sypnął mi sie tłok i styki. Kolegi G&P z podobną liczbą fps i przebiegiem kilkunastotysięcznym straciło zębatki i prawie tłok.

Może wytłumaczysz głupoty które wypisujesz o wyższości gearboxów G&P?

 

Co do wykonania G&P z grawerowanymi oznaczeniami na korpusie bije wykonaniem wsystko.

Link to post
Share on other sites

G&P z linku jest niedostępna.

 

Za tę kasę brałbym KWA. Dlaczego? Poczytaj peany ludzi na cześć M4 tej firmy.

M4 raczej nie chcę kupować, chyba że ma stałą kolbę, ponieważ posiadam w domu baterię large, a do M4 z kolbą teleskopową nie wciśnie się jej w łoże, chyba że się mylę.

 

A co sądzicie o tym?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2589&name=G&G_-_GR16_A3_-_Blow_Back#!prettyPhoto[product]/1/

Link to post
Share on other sites

WoodyKuchar: Mialem ten sam dylemat co Ty. Na poczatku zielony chcialem G&P, pozniej ICS'a, pozniej KWA, a ostatecznie kupilem G&P. Dlaczego? Bo wystarczy zapytac co najladniej wyglada i przede wszystkim podpytac serwisantow, co wola tuningowac... A co do gibania sie magow... 2mm jak ruszasz niektorymi magazynkami od dolu. Napisalbym raczej 'da sie poruszyc' niz 'latajace magazynki'. Zreszta, tu nie ma nawet o czym mowic. Niwelujesz w 15 sekund.

 

Wez G&P lub CA nowej generacji. KWA z kolei jesli nie bedziesz chcial upowac w gore (sprawdz dostepnosc i cene szkieletow GB). A ze nie bedziesz chcial upnac w gore, to nie uwierze. Szczegolnie, ze chcesz do lasu...

 

Przy sprzedazy G&P takze latwiej opchnac z mniejsza roznica w cenie. Ale to poza konkursem, bo predzej zrobisz z M16 M4 niz sprzedasz ;)

Edited by AA__
Link to post
Share on other sites

Ciekawe, naprawde miałeś w łapach CA nowej generacji? Bo ono jest akurat ładne, podobne do mojego VFC.

Druga sprawa mam w emce vfc 22rps i jakies 40-50k kulek przebiegu, sypnął mi sie tłok i styki. Kolegi G&P z podobną liczbą fps i przebiegiem kilkunastotysięcznym straciło zębatki i prawie tłok.

Może wytłumaczysz głupoty które wypisujesz o wyższości gearboxów G&P?

 

Co do wykonania G&P z grawerowanymi oznaczeniami na korpusie bije wykonaniem wsystko.

 

Ja nie napisałem, że CA jest źle wykonane, wg mnie wykonanie jest na świetnym poziomie, ale nie tak dobrym jak VFC (jeśli chodzi o części metalowe), czy G&P. Rozumiem, że każdy chwali to co ma (w twoim przypadku VFC, ja kiedyś miałem i CA i VFC) i nie zachwalam tutaj G&P, tylko mówię, że VFC ma słabe GB - wiem, bo miałem, G&P nie miałem, więc się na ten temat nie wypowiadam. Napisałem, że najlepiej brać G&P, ponieważ osobiście mi się bardziej podobają oraz znam mało osób, co narzekają na osiągi w stocku tej firmy.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że KWA robi M16 ze stałą kolbą.

 

http://www.casg.pl/firm-pol-1286959735-KWA-USA.html

 

KWA z kolei jesli nie bedziesz chcial upowac w gore (sprawdz dostepnosc i cene szkieletow GB).

 

KWA właśnie świetnie się nadają do tuningu, szkielety są w gen. 2 pancerne, jedne z najmocniejszych na rynku (polecam zobaczyć wzmocnienia). Chyba, że źle zrozumiałem twoją składnię literacką.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Jak tak poczytać troszku, to wychodzi na to, że są najlepszymi emkami (KWA i jej rebrandy) jeśli chodzi o wytrzymałość bebechów... natomiast jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny... może do G&P się nie umyje, VFC nie widziałem... ale wygląda ładnie, jest wytrzymałe, i poza jednym szczegółem (nie wiem czy w KWA USA też jest ale w LMT jest) - oznaczeniem informującym o tym że to replika ASG czyli te F w pięciokącie i oznaczenia 6mm BB - ma ładne oznaczenia.

 

Brać możesz każde KWA - LMT, KWA taiwan, KWA USA (to wszystko to samo tylko w innych oprawkach lub o innej nazwie, jest tylko jedna niewiadoma - LMT ponoć ma lufę o średnicy 6.08 [niektórzy nawet twierdzą że 6.12] a KWA USA i Taiwan mają półpreckę czyli 6.05 bodajże).

Link to post
Share on other sites

KWA właśnie świetnie się nadają do tuningu, szkielety są w gen. 2 pancerne, jedne z najmocniejszych na rynku (polecam zobaczyć wzmocnienia). Chyba, że źle zrozumiałem twoją składnię literacką.

 

Juz tlumacze. Powiedz mi gdzie i za ile kupie w Polsce szkielet do KWA? I teraz drugie pytanie - poszukaj przy okazji i tego pierwszego (np. od LMT) jak i drugiego (KWAUSA) ;) Chyba wystarczajaco dobrze wytlumaczylem ;)

 

A dodatkowo v2fix niestety do zadnego KWA nie podejdzie. Nie mowiac juz o borku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...