Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GPS i mapa terenowa


Recommended Posts

Oki nie wiem gdzie się odezwać więc pisze tutaj. Czy istnieją mapy jakie mogę zainstalować w GPS jednak terenowe a nie samochodowe. Inaczej mówiąc czy istnieje coś ala mapy wojskowe instalowane do GPS by pokazywały mi moją aktualną pozycje przy okazji. Jeśli tak ile to kosztuje i gdzie mogę nabyć. Nie wiem gdzie szukać.

Link to post
Share on other sites

Napewno map wojskowy tak łatwo nie znajdziesz bo raczej takie rzecz sa poufne ;);) (chyba ze z okresu XX wieku to tak)

 

Na 100 % przydało by ci sie to:

http://www.hertzsystems.com/pl/Wojskowe-systemy-C4IRS/Projektowanie-i-produkcja-Wojskowe-odbiorniki-GPS/Wojskowy-reczny-odbiornik-nawigacji-satelitarnej-HGPST-H-NSN-5825430009410 ,ale tego raczej nie kupisz ;D

 

jeśli masz jakąś mapę możesz ja zeskanowac,przerobić różnymi programami i wsadzić w swój GPS:

http://gpsmaniak.com/new/mapy-raster.htm ,ale nie liczybym na jakie kolwiek korzyści ;D

 

Mógłbys kupić różnego typu odbiorniki GPS ale pokazują twoje położenie (N,S,W,E ) + wbudowany kompas ;D ;D ----- są dostępne w prawie każdym sklepie militarnym.

 

 

A teraz na poważnie:

nie lepiej mieć mapę, podszkolic się z topografi czytania map?? w takim czymś nie trzeba wydawać dużo pieniędzy ;)

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak. Jeśli chodzi o topografie nie jestem w tym najgorszy jednak w mojej pracy przydało by mi się urządzenie bym nie wszedł w złą odnogę kanału lub inne miejsce i nie prowadził ludzi na zła drogę. Chciałem tego używać z połączeniu z mapą. By upewniać się na jednym i drugim. Przez to jakie mapy otrzymuje straciłem raz 2 dni pracy. Do do prostego położenia nie ma problemu jednak mapy jakie mam nie zaznaczają małych kanałów i wzniesień a jedynie zielone pole. Oczywiście mówię o GPS.

Link to post
Share on other sites

Czyli tobie narazie jest potrzebna mapa wojskowa ,ale powyżej 2000r nie znajdziesz ;)(chyba że masz dobre kontakty w np. MON-ie)

 

znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/mapa-wojskowa-mapy-wojskowe-nawigacja-gps-5-i1780627053.html Data wydania :1990 r.

i

http://allegro.pl/mapa-wojskowa-mapy-wojskowe-sztabowe-sztabowa-gps-i1780017885.html data wydania : 1994 r.

 

na tych mapach masz wszystko zaznaczone ale tylko do max. 1994 roku xD

Link to post
Share on other sites

W tym własnie sęk. Nie rozumiesz. Mam mapy dane mi przez pewne urzędy w zależności jaką akurat prace wykonuje. Jednak dla pewności chciałem coś co by wskazywało moje miejsce w terenie bym porównał jak daleko jestem od innych miejsc. Bo dostęp to map wojskowych tych starych i map z urzędów mam. Jednak często one są za mało dokładne. Dlatego przydała by mi się jakaś mapa terenowa na GPS. Wiem ze są próby stworzenia takiego czegoś wspólnymi siłami w przez użytkowników (przyszłych). Jednak interesuje mnie to czy są takie mapy od razu do kupienia.

Link to post
Share on other sites

niestety samochodowy jednak myślę nad zakupem gramina. Czy Samochodowy odbiornik nie jest przystosowany do takiego działania ?

 

Czy samochodowy odbiornik jest przystosowany to ja nie wiem ;) Pewnie mozna zeskanowac mapę na kompa obrobic to różnymi programami póżniej pewnie zapiasać to w odpowiednim formacie ;D ;D ale tak na pewniaka to ja niewiem

 

Czy chodziło ci o taki:

http://allegro.pl/gps-garmin-gpsmap-62st-62-st-3-lata-gwar-faktura-i1783728968.html ----- to jest jednak odpowiedni sprzęt do takich wypraw (tylko ta cena 1,5 k zł xD) taniej ci wyjdzie złozyc sie z kimś i mieć taki grupowy ;D ;D

Link to post
Share on other sites

Zeskanuj to co masz jeśli nie masz elektronicznej. Potem sprawdź co masz za telefon i na jakim systemie. Potem szukaj na to odpowiedników w stylu OziExplorer, TreckBuddy lub OruxMaps. Jest sporo tego. Nawet takie co wyświetlą ci pozycję na zdjęciu lotniczym z google.

Następnie przygotuj sobie to co zeskanowałeś jako "zrektyfikowaną" czy ustaloną mapę wskazując w danym programie do przygotowania na telefon i w teren.

Sporo z tego jest m.in. darmowe. Gotowizny Ci nie podam choć by dlatego, że nie wiem jakie masz mapy i jaki tel.

Link to post
Share on other sites

Kelo,

użyj jakiegokolwiek GPS'a i mapy papierowej.

W GPS'ie ustaw własny typ siatki współrzędnych (zgodny z mapą papierową)

Mając taki komplet:

1/ GPS wskaże współrzędne a wg. siatki mapy papierowej będziesz wiedział gdzie jesteś.

2/ znając wpółrzędne punktu odczytane z mapy papierowej wprowadzasz je do GPS'a - znasz azymut/odległość itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...