Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 GBB na powietrze


Recommended Posts

witam

 

dla przejrzystości trochę rozwinę sprawę. z broni długiej mam plany

pm-kę elektryka (mam)

chcę snajperkę sprężynę (to ustaliłem)

granatnik (też wybrany)

 

no i na koniec chciałem coś full metal z GBB, domyślnie miał to być karabinek ale skoro ten już mam elektryczny to zdecydowałem się na broń wsparcia.

m249 prezentuje się mi najlepiej, a z tego co doczytałem to gazożerność sugeruje wykorzystanie butli z powietrzem. Do tego najlepiej magi (low) jako że skrzynka z taśmą mnie nie ciągnie. wsparcie ma akceptowalne 500fps z tego co kojarzę i tyle bym brał żeby przez krzaki łatwiej kosić.

 

Problem jest taki że prawie cale info jakie znajduję ma najmniej rok czasu.

 

Pytanie do tych którzy w tym siedzą czy jest na rynku coś co się nadaje do tego celu czy też trzeba kombinować z przerabianiem albo w ogóle zamawiać prawie od podstaw.

 

dodatkowe info

- butla w plecaku będzie znośna jak nie da się inaczej

- waga broni oryginalna nawet preferowana

- w pełni akceptuję małą mobilność zestawu, czasochłonność, wydatki na kulki i gaz, nie po to kupuje człowiek broń wsparcia żeby martwić się takimi detalami.

Link to post
Share on other sites

Zostaje Ci w takim razie tylko M249 A&K / CA + drop in od daytony (300-400$ i czas oczekiwania ok +/- 3miesięcy?)...

Nikt na razie nie produkuje broni wsparcia GBB.

Tylko zasilanie zewnętrzne przy tym rozwiązaniu.

Waga jest większa niż AEG'a bo cały zestaw jest ze stali.

 

Ogólnie polecam poszukać jak się strzela z tego na zachodnich forach, u nas chyba nawet nikt nie ma tej repliki w PL...

Link to post
Share on other sites

Miałem plan przerobić moje m249 na HPA z zestawem DG.

Niestety pojawiają się problemy - ściągany towar może zostać uszkodzony, serwis gwarancyjny jest cholernie daleko.

Zasilanie zewnętrzne wymaga butli z gazem i mamby.

DG podaje ze z tego można strzelać do 140psi co daje około 400 fps. kaem powinien mieć więcej. w teorii można strzelać na większych wartościach i dać lepsze części ale nie wiem czy 450 osiągalne bez wzmożonego zużycia.

 

z tego co rozumiem to zużycie gazu jest dość duże, ale nie wiadomo ile gazu trza mieć by starczyło na box.

Link to post
Share on other sites

przy okazji ci napiszę że nie po to kupujesz broń wsparcia by wsadzać do niej stanagi :)

 

wydaje mi się że póki co rynek asg nie ma alternatywy.

napisz do daytony albo poszukaj rozwiązań polar stara.

to wszystko konwersje HPA ( butla na plecach) ale na 100% robią wersje m249.

warto sie od nich do wiedzieć ile bedziesz miał fypsów i na ile starczy ci butla

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...