Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Założyłem nowy temat by nie wrzucać wszystkiego do jednego worka jakim jest temat : „Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu”.

1. Spotkałem się z taką informacją ( nie pamiętam źródła ), że jednostki LRRP różniły się troszeczkę od siebie pod względem wyposażenia i umundurowania, w zależności od terenu w którym działały. Spotkaliście się z jakimiś patentami które mówią wprost z którą jednostką mamy do czynienia? Były jakieś stosowane triki, czy jednak nie ma na to reguły?

Np. czy wyposażenie znacząco różni się pomiędzy lurps działającego w delcie Mekongu, od lurpsa działającego w górach.

2. Z artykułu Piotra Tarasa : „Oczy za liniami wroga” wyczytałem takie zdanie :” zwiadowcy przeważnie nosili tylko M16, pistolety, miny kierunkowe i granaty”

Chodzi o colty. Na fotkach nie widać żeby nosili kabury przy oporządzeniu, kabur mocowanych na plecakach także nie widziałem. Więc jak to jest z tym pistoletem? Nosili go czy nie?

Link to post
Share on other sites

Powinieneś uściślić czy chodzi ci konkretnie o LRRP (sam początek istnienia patroli) czy ogólnie o jednostki zwiadu (LRRP, LRP, Rangers w kolejności chronologicznej).

 

1. Ogólnie wszystko zależało od terenu, w którym odbywał się patrol. Tam, gdzie nie było dostępu do źródeł czystej wody trzeba było wziąć jej ze sobą więcej etc. Patrole w I Korpusie odbywały się w o wiele bardziej zaludnionym terenie, więc były krótsze niż te w górzystym III Korpusie. Odbijało się to oczywiście na ilości i rodzaju zabieranego sprzętu.

2. Nie sugerowałbym się takimi mądrościami. Pistoletów na zdjęciach jest jak na lekarstwo. Kabury zabierały cenne miejsce na pasie a zamiast kilogramowej klamki, której i tak raczej się nie użyje zwiadowcy mogli zabrać chociażby kwartę wody więcej czy trzy dodatkowe magazynki do M16.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Szukam liny która by pasowała do postaci Lurpsa z ok 68 roku.

na Allegro znalazłem tą :

http://allegro.pl/lina-spadochroniarska-i1980329430.html

 

Wizualnie natomiast pasowała by ta :

http://allegro.pl/lina-konopna-ze-szwedzkiej-armii-8m-i1972578506.html

Która bardziej się nada ?

 

Druga sprawa : jakiej długości miały przeważnie takie liny ?

Słyszałem że technika ich wiązania miała swoją nazwę, wiecie może jaką ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...