Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora HU w CM 049/041


Recommended Posts

Mam pytanie w związku z kwestią tuningu modelu CM049SD6 (MP5 SD6). Wymieniłem w nim lufę na precyzyjną Prometheusa i dokupiłem gumkę HU, po czym okazało się, że gumka nie pasuje do stockowej komory HU. Znalazłem informację, że MP5 z serii Cymy mają niestandardowe komory HU. Jedyną alternatywną komorą do MP5 dostępną w polskich sklepach jest stockowa CA i tu rodzą się pytania: Czy można zastąpić niestandardową komorę Cymy, komorą produkowaną przez CA ? Jeśli jest to możliwe, tylko wymaga pewnych modyfikacji, to na czym one polegają ? Czy ktoś dokonywał już podobnych operacji ?

Nie znalazłem nigdzie rzetelnej informacji na ten temat, a z tego co wiem seria MP5 w przypadku CM i CA różni się od siebie (chodzi tu głównie o regulacje HU).

 

Obecnie strzelam z lufą Prometheusa i stockową gumką HU, z tym że po wymianie lufy pojawił się problem strzału dwiema kulkami na semi, i od czasu do czasu wzrastający rozrzut na trybie auto. Nie jest to permamentny problem i chyba zależy od docisku kulek przez magazynki - przy w pełni naładowanych Mid Cap'ach prawdopodobieństwo wystąpienia podwójnego strzału jest większe niż przy kończących się kulkach. Mam nadzieję że wymiana całego zestawu - komora - gumka - lufa rozwiąże problem.

 

Tak w ramach ciekawostki, lufa Prometheusa (300 mm) ma większą średnicę zewnętrzną od stockowej Cymy (228 mm). Różnica nie jest duża, wynosi około 0,05 mm , ale lufa stockowa posiada dodatkowo pierścień usztywniający, który stabilizuje ją w komorze. Przy wymianie lufy pojawia się problem z zamontowaniem zespołu gumka-lufa w komorze ze względu na duży ścisk. Ponadto u mnie zaszła potrzeba rozwiercenia otworu na lufę w konwersji (otwór był za ciasny)

Edited by Jagumir
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...